Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 11:29

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Zakaj nam to delajo?
OdgovorObjavljeno: Če Dec 03, 2009 20:39 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Začel sem razmišljati zakaj se dogaja tole sranje v zvezi z DVB-T. Edina reazlaga je povsem v skladu z mojo teorijo delovanja Slovenije: preplet vsemogočih interesnih bratovščin od gospodarskih, do političnih. Lahko gre za precej nedolžne povezave ali za pravo mafijo, odvisno od ljudi in finančnih dobitkov.
Smo premajhna dežava s premalo tradicije, "preblizu Balkanu" za urejeno demokracijo, prevelika, da bi jo lahko obvladala ena bratovšina.

Skratka edina teorija, ki pojasnuje dosedanje korake Apeka je Telekomova bratovščina, ki bi izklop analogne TV rada izkoristila za še večjo penetracijo Siola. V urejenih državah DVB-T pripelje do zmanjšanja števila ostalih TV priključkov, pri nas bo pa ravno obratno.

Začelo se je z MPEG4, sledilo je dolgo prehodno obdobje, nato odločitev za kanale nad 60, sedaj pa AAC zvok. Prvo je bilo še sprejemljivo, nadaljni koraki pa so bili vse bolj bedasti oziroma očitni znaki, da je nekaj zadaj.

PS: To je samo moje mnenje


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne Pe Dec 04, 2009 8:52, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 03, 2009 20:50 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Se strinjam z napisanim... Sploh pa zadnje preseravanje z AAC, kr neki... :roll: :twisted: :nono:

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 03, 2009 21:28 
Tehnični. enostavno povedano, mi smo najbolj pametni na krogli.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Dec 03, 2009 21:54 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ne nismo.
Sicer sem pa temo dal tudi na APEKovo stran, da vidimo, kaj se bo zgodilo.

Na obzorju so že novi ukrepi, ki potrjujejo mojo hipotezo, 1.12. 2010 naj bi komercialni programi zapustili MuxA in se prselili na kanale nad 60 z AAC zvokom. Skratka za večino lastnikov DVB-T jih spet ne bo.
Naslednji že predviden udarec je pa prehod na nižje kanale. Kdor tudi po tem udarcu ne bo preklopil na IP-TV je mazohist ali pa nima te možnosti.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 04, 2009 6:34 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
No, jaz ne verjamem v neke "teorije zarot". Mislim preprosto, da so napačni ljudje, ki odločajo o zadevah. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 04, 2009 7:05 
Odsoten

Pridružen: To Jun 01, 2004 15:06
Prispevkov: 258
Citiram:
Ne nismo.
Sicer sem pa temo dal tudi na APEKovo stran, da vidimo, kaj se bo zgodilo.

Na obzorju so že novi ukrepi, ki potrjujejo mojo hipotezo, 1.12. 2010 naj bi komercialni programi zapustili MuxA in se prselili na kanale nad 60 z AAC zvokom. Skratka za večino lastnikov DVB-T jih spet ne bo.
Naslednji že predviden udarec je pa prehod na nižje kanale. Kdor tudi po tem udarcu ne bo preklopil na IP-TV je mazohist ali pa nima te možnosti.
Kontaktiraj najbolj poštenega med ministri, saj si je pridobil tudi nadzor nad telekomunikacijami. On bo pa ja stvar postavil na pravo mesto.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 04, 2009 9:29 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
No, to si malo pretiral ....
O tehničnih vprašanjih pa ja ne odloča minister


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 04, 2009 9:40 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
Sam se tudi razmišljal, kaj je zadaj, ampak se nisem spuščal v podrobnosti. Vsekakor tu morajo biti neki interesi, bogve, vsi smo pod kožo krvavi.
Jaz sem le ugotovil, da za nastalo situacijo nit malo ne morem biti kriv sam kot uvoznik, kar bi se na koncu skoraj zgodilo.
Največji problem je to, da je APEK na tak način predstavil zahteve, da noben ni vedel, da nameravajo AAC vklopit ob istočasni izklopitvi prejšnjega kodeka. Jasno je, da če bi nekdo na to opozoril ( ali pa samo omenil možnost, ker napisano je dvoumno ) že v času predstavljanja kriterijev ustreznosti, bi recimo, vsaj za Homecast lahko to trdim, ker sem jih takrat ( november 2008 ) naročeval, AAC kodek že bil v software, ker drugače jih ne bi naročil.
Pucman, kakorkoli, mene osebno politika ne zanima preveč, ampak očitno se je šele po zamenjavi našla rešitev v sofinaciranju analognega oddajanja, kar bi se verjetno dalo storiti že aprila, če bi se hotelo.

Primož PINOSAT

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 04, 2009 11:05 
Odsoten

Pridružen: To Jun 01, 2004 15:06
Prispevkov: 258
Kateri zamenjavi?

Mislim, da še najbolj velja teorija Tehničnega: popolno forsiranje Siolovega sranja. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 04, 2009 12:39 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ta o sofinanciranju analognega oddajanja je pa total smešna, a ni to dalo eno ministrstvo za razvoj ali nekaj takega - naj bi 100% financirali digitalno oddajanje v prehodnem obdobju. Sploh pa naj že enkrat ločijo Oddajnike in zveze od RTV, bo marsikaj lažje.

Glede samih zahtev Apeka pa to sploh ni faktor, sprejemnikom so podeljevali certifikate in vsakdo si je predstavljal, da bodo te kište delale vsaj ene 5 let, ne pa da boš lahko na njih gledal le 3 nacionalne programe do konca letošnjega leta. Sploh je pa to regulator trga z namenom zaščite potrošnikov. Ki pa tudi ni reagiral, ko je Telekom vezal ADSL na ISDN in s tem oškodoval nebroj "svojih" davkoplačevalcev.

In človek naj bi jim verjel, da delajo za nas, saj nismo nori.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited