Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 9:35

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 24 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: z
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 06, 2010 11:22 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne Ne Mar 14, 2010 22:42, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: z
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 06, 2010 13:43 
Citiram:
No, zdaj sem našel še par podatkov.
Tudi kakšen STB ima SPDIF pass trough audio bitt stream , ( ne samo DD down mix ) rabiš še en svin***o drag A/V receiver , pa imaš lahko tudi preko STB ja večkanalni AAC zvok, ne samo preko PC kartice.
Recimo moj CT 5000HD zna prav lepo streamati Dolby Digital in tudi ne vidim razloga, zakaj ostale skatle ne bi. Ce ze za downmix kupijo licenco, ne vidim razloga, zakaj ne bi slo se pass through, ki kvecjemu ne stane nic, ali manj, saj sprejemnik le posreduje signal naprej. Vsak 5.1 A/V receiver pa zna dekodirat DD, DTS in se kaj. Pro logic 2 pa je v vecini primerov navaden stereo + procesiranje signala na 5.1, da dobis obcutek prostornosti. In PL2 opravlja funkcijo ze kar dobro. Tudi PL2 ima prakticno vsak 5.1 sprejemnik. Govorim pa o cenah od 100 eur naprej.

Pa obuctek sem dobil, da mesas, ali meces v isti kos DD in AAC.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: z
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 06, 2010 14:13 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne Ne Mar 14, 2010 22:42, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: z
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 06, 2010 15:15 
Citiram:
Vidim, da nimaš pojma.
Ne bit uzaljen, samo obcutek imam, da si se izgubil.

Razlozi mi, zakaj potrebujes pregresno drag A/V receiver za dekodiranje Dolby Digital in zakaj mislis, da razni boxi ne znajo bit streamat?


Na vrh
   
 Naslov prispevka: z
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 06, 2010 15:37 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne Ne Mar 14, 2010 22:41, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka: z
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 06, 2010 16:01 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne Ne Mar 14, 2010 22:41, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: z
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 06, 2010 17:54 
No, slo se je zato, da si v postu razlagal principe AC3 (DD), potem pa v naslednjem postu dodal link receiverja, ki ubija po ceni. :lol: Tudi v drugih postih si malce omenjal AAC, malce pa DD. Zato moje mnenje. V glavnem, mislim, da sem kar dobro poducen na audio podrocju, ker sem pred kakim mesecem kupoval receiver in sem v ta namen prestudiral morje forumov, web pagov in sem tudi ogromno skakal po trgovinah. Ko kupujes nekaj za par let, si ne mores privosciti povrsnosti. Zdaj imam doma enega Onkya iz srednjega razreda in lahko recem samo, da mi je zal, da sem toliko casa vztrajal ob stereo ojacevalcu. :shock:

Tole z licencami pa pomeni, da so prav vsi komercialni kodeki licencirani in ce nek proizvajalec zeli ponuditi downstream recimo DTSa v svojem proizvodu, mora z DTS firmo sklenit pogodbo, po kateri placuje nekaj dolarjev za vsako skatlo, ki jo proizvede. Tipicen primer je recimo stari WDTV, kjer je WD zaradi sparanja in nizanja cene enostavno pozabil na DTS kodek in smo si morali uporabniki sami dekodirati DTS s pomocjo racunalnika v DD ali stereo.

AAC je pa pasji. Receiverji ga bodo pomoje sele zaceli na veliko implementirati. No, ce bodo proizvajalci dobrohotni do uporabnikov, bodo uporabnikom ponudili popravljen firmware za njihove receiverje, da bo receiver znal dekodirati tudi AAC. Pa tudi ce se to ne bo zgodilo, se ni vse izgubljeno. Receiverji namrec podpirajo tudi 7.1 ali 5.1 kanalni PCM, kar pomeni, ce imamo sprejemnik, ki zna AAC dekodirati v PCM (to ni downstream, le dekodiranje) in ohraniti vse kanale, smo spet na konju. Bomo videli, kaj bo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: z
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 06, 2010 19:13 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne Ne Mar 14, 2010 22:40, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 06, 2010 22:27 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
AAC naj bi bil univerzalni sistem, ki naj bi podpiral več jezikov in poljubno kanalni prostorski zvok. Vprašanje, če bo STB, ki ne podpira AAC znal na SPDIF posredovati to, kar bi mi želeli. Bolj verjetno je, da AAC-ja sploh ne vidi in ga pač ne posreduje.
Tole pišem tako po občutku in omejenem poznavanju, sicer pa naj povejo tisti, ki imajo na MuxB tišino, če jim sprejemnik sploh kaže kak zvok (jezik).


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: z
OdgovorObjavljeno: Če Jan 07, 2010 6:20 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne Ne Mar 14, 2010 22:40, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 24 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited