Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 8:00

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Ta tema je zaklenjena - ne morete urejati prispevkov ali dodajati novih.  [ 47 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 19, 2010 8:08 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Točno tako, in to začenši s TV Koprom. Na 27K pa naj pustijo vklopljen tisti kilowat DVB-T.
S tem vklapljanjem in izklapljanjem DVB-T na 27K povzročajo samo slabo voljo posameznih gledalcev. Namreč sprejemniki, ki imajo funcijo samodejnega iskanja MUXov (npr Sony Bravia), najdejo 27K in spremenijo 51K na 27K. Potem pa čudežno signal zgine med 13 in 14 uro .........

PS: Seveda se da to funkcijo izklopiti, a uporabniki tega večinoma ne vedo.


Na vrh
   
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 19, 2010 13:52 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Izklapljanje velikih oddajnikov na Primorskem nima nobenega smisla. Vse frekvence, ki se bodo spraznile, bodo po hitrem postopku "pojedli" sosedi. Zato se mora tam čim dlje (do nakupa in postavitve DVB-T oddajnikov na isti frekvenci) signal oddajati naprej, po potrebi neko statično sliko, ki bo povedala, da analognega oddajanja ni več in neko telefonsko številko ali URL za informacije. To je potem tehnični test potreben za izvedbo prehoda na DVB-T in ne javno oddajanje izdajatelja programov, tako da ni problema niti z direktivo niti z zakonom. Po vseh drugih državah so tako držali vključene analogne oddajnike po prehodu na DVB-T.

Seveda bi bilo zelo smiselno, da bi kakšen program ukinili že pred zimo in s tem pospešili prehod na DVB-T, ker bi bili ljudje s tem prisiljeni pospešiti prehod na DVB-T. Na vsak način bi se moralo tako ukinjanje programov delati z oddajanjem statične slike z obvestilom, ne pa z ugašanjem oddajnika, razen če na isti frekvenci lahko takoj začnejo oddajati digitalno.

Problem je, da je zakon napisan tako neumno, da predvideva, da se dodelijo frekvence pod kanalom 61 šele ko ugasnejo analogno. Se mi pa zdi, da kljub temu, da tega ne predvideva, tudi prepoveduje ne.

EDIT:
Citiram:
APEK najpozneje šest mesecev po izklopu analogne televizije izvede javni razpis za podelitev radijskih frekvenc, ki zaradi izklopa analogne televizije niso več zasedene.
Se popravljam. Ă


Na vrh
   
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 19, 2010 14:22 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Ravno zato sem predlagal prvo izklop 27K, saj je na lokaciji že DVB-T oddajnik, ki lahhko takoj po izklopu analogne oddaja paralelno MUX A. In to brez dodatnih stroškov.
Že danes bi lahko npr vsakih 15 minut vrteli podnapis, da preneha analogno oddajanje npr 15, septembra (po mojem več kot razumen rok).

Glede zaščite frekvenc, se sicer strinjam, a to niso vse frekvence, na katerih deluje sedaj analogna TV. Resda je na Nanosu 41K predviden tudi za DVB-T. In ta bi lahko po izklopu analogne TV še naprej deloval z drugim (DVB-T) exciterjem in ustrezno zmanjšano močjo.

Na Belem križu bi bilo treba "braniti" obstoječi 33K, na Slavniku nobenega, na Tinjanu nobenega, ........ itd


Na vrh
   
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 19, 2010 14:35 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ma ja, saj nima smisla komentirati, vse je tako enostavno, le iniciativo je treba pokazati, ne verjamem, da odgovorni ne bi pokazali razumevanje, tako APEK, kot ministrstvo. Ă


Na vrh
   
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 19, 2010 16:08 
Citiram:
Ampak v Slo se po pravilu držimo rekla "Taj film nebuš videl"
In pa ponovitve ponovitev predhodnih ponovitev rednih ponavljanj le-tega.


Na vrh
   
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 19, 2010 16:25 
Citiram:
Točno tako Tehnični. Tako kot so morali zakonsko do nekaj deset let nazaj v blokih biti obvezno rezervni dimniki za kurjenje v slučaju agresije na suverinitet i integritet SFRJ . Uh še kako prav pride še danes kakšna prazna dimniška tuljava za koaksialni kabel za SAT anteno.
Sem ravno pred dvema dnevoma v enem novem bloku videl takšne rezervne dimnike. Mi je predstavnik gradbincev razložil, da so to neki brezvezni dimniki, ki so jih po zakonu pač morali narediti za primer, če bi bile kakšne težave z dobavo energentov. Kot primer je navedel blokado transporta ruskega zemeljskega plina v Ukrajini. Meni je sicer hitro prišlo na misel, da morda niso tako zelo brezvezni in bi se dali fino porabiti prav za antenske kable s strehe. Poleg satelitskih tudi kakšne prizemeljske, pa radioamaterske, ... ;-)

Morda je takšna zahteva samo za tiste bloke, ki imajo urejeno etažno centralno ogrevanje. Ta blok je namreč to imel tako.

Aleš


Na vrh
   
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Okt 13, 2010 10:20 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Citiram:
Mesečno prehodno obdobje za preklop na digitalni signal je prekratko, meni vodstvo RTV-ja. Generalni direktor Marko Filli zato predlaga, da se ga podaljša na šest mesecev. A ministrstvo vztraja pri decembrskem roku.
Vir: RTV SLO

Hrvatje so že izklopili brez nekih špekulacij, mi pa smo v EU pa tega ne moremo storiti še tako hitro. Svašta.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Okt 13, 2010 11:15 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Mone, danes naj izklopijo Koper na K27 in začnejo počas prehajat MuxA na 27, ProPlus skopirajo še v MuxB in počas izuklapljat analogne oddajnike. Primorci so itak vajeni vsega hudega in so bolj napredni kar se digitalne tiče. :)


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne Če Okt 14, 2010 7:24, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Okt 13, 2010 11:25 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Jaz osebno menim, da je primorska vsaj 70% že digitalizirana, ker smo bli primorani pohiteti ob preklopu HR programov.
Bo bil pa pravi ta veseli dan AKA "Matiček se ženi", ko bo TV Koper mrknil analogno. Prisrčno upam, da kmalu oz. čimprej!


Na vrh
   
 
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Okt 13, 2010 15:42 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Nov 30, 2004 15:01
Prispevkov: 249
Večji šok so na mojem koncu (južna primorska) doživeli ob preklopu hrvatov in mislim, da je na našem koncu menjalo vsaj že 80% ljudi. Zaradi naših jih ostane še cca 20%, kar pa ni toliko, da se nebi ( če bi bila sila ) zamenja v enem tednu.

_________________
Sony Bravia KDL-37W5710, TT-S2 1600, C-Tech HD 5000 C, Strong 2100A, Triax-Hirchman 110, 45W-70E


Na vrh
   
 
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Ta tema je zaklenjena - ne morete urejati prispevkov ali dodajati novih.  [ 47 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited