Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 11:03

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 48 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Samogradnja merilnika signala
OdgovorObjavljeno: Ne Sep 19, 2010 21:05 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Razmišljam, da si uredim eno napravico za nastavljanje anten. Instrumenti so dragi, zato bi se morda dalo kaj narest iz kakega STB-ja. Daleč najenostavneje bi bilo, če bi sprejemnik piskal glede na jakost signala, samo tega verjetno ne bom dočakal.
Rešitev bi bil kak skromen prenosnik z DVB-T ključkom in softverom, ki bi piskal glede na signal.
Eventuelno pa bi uporabil video sugnal in meni za nivo in kvaliteto, ter dolžino traku, ki indicira signal pretvoril v pisk in ali na displej sprejemnika. Samo kdo bo to skup sklamfal, idej je kup, a se s kakim mikrokrmilnikom ne bi ukvarjal samo zaradi tega, lotati skup kup ene čiparije se mi pa tudi ne da.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 7:15 
tudi jaz sem razmisljal v tej smeri .. po moje je kak mini laptop in usb dvb-t najboljsa varianta


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 7:29 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
In v kakšnih okvirih (budget) imaš v mislih za tak merilnik?
Pa z kakšnim laptopom na strehi loviti signale ni ravno priporočljivo hoditi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 8:19 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ja saj to je problem. Današnji STB-ji imajo dovolj majhno porabo, v škatli pa dovolj prostora, da bi se jim dalo vgraditi baterije. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 8:53 
Jaz imam tole: DigiAir - (DVB-T) modre barve ,samo problem je,ker mi pokaže samo signal, kvalitete pa ne ali pa ne znam...Ima kdo kakšne izkušnje z njim?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 9:34 
Odsoten

Pridružen: To Maj 12, 2009 17:22
Prispevkov: 149
Jaz sem si že omislil zadevo v kufru samo časa ni da bi vse delovalo na baterije.

Drugače sem zelo zadovoljen z tem in se fajn da delati z tem. Bom poslikal.



Lp


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 9:40 
Odsoten

Pridružen: So Nov 08, 2008 11:33
Prispevkov: 539
Citiram:
Jaz imam tole: DigiAir - (DVB-T) modre barve ,samo problem je,ker mi pokaže samo signal, kvalitete pa ne ali pa ne znam...Ima kdo kakšne izkušnje z njim?
Slika

Emitor DigiAir, navodila (.pdf)

_________________
QR CODE MONKEY 8-) virustotal.com


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 9:41 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Npr. sprejemnik Edision Triton ima tak piskac, zvok je seveda na AV-SCARTu (audio zila). Jaz sem nekoc imel idejo, da bi celo nek manjsi LCD zpakiral oz. pritrdil na hrbtisce sprejemnikovega ohisja, potem pa interno zvezal AV, da bi imel tudi sliko. Vse skupaj pa bi bilo velikosti okrog 20 x 12 x 8 cm, s cimer se da udobno rokovati tudi na vrhu strehe.

Glede prikazovalnikov (signal levels) Signal moc in Signal kvaliteta pa mislim da so najboljsi bli Strong 8010 , Stepnet 8807 ali Iskra 4010 *vsi trije ista maticna plosca, kvaleteten tuner, relativno proporcionalen (beri: normalen) prikazovalnik jakosti in kvalitete v %.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 9:46 
Odsoten

Pridružen: So Nov 08, 2008 11:33
Prispevkov: 539
Slika [emitor.se] Slika [philex.com]

_________________
QR CODE MONKEY 8-) virustotal.com


Zadnjič spremenil m3k, dne Po Sep 20, 2010 9:52, skupaj popravljeno 2 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 9:48 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
No idejo o 'kufru' sem kasneje opustil, moral sem na hitro priti do prakticne resitve zato sem nabavil kar DigiAir PRO.
Pokaze SNR, BER (pre in post), MER, constelation, zmore napajanje antenskega ojacevalca (5, 12, 24v), ima spektralec, stevek nekorigiranih bitov (kockanje), pa se veliko drugih stranskih ugodnosi.

No res da nima zive slike, ampak prakticno vidis vse parametre za nastavitev sistema v piko. Cena: drazji, ampak splacalo se je ;-)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 48 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited