Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 9:53

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 48 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 10:04 
Odsoten

Pridružen: So Nov 08, 2008 11:33
Prispevkov: 539
Slika

Lösen Sie DVB-T Empfang Problem Mit Messinstrument-Software DigiMax DVB-T Meter Pro (Dachantenne)
http://www.youtube.com/watch?v=q0TXVhACNjA

Lösen Sie DVB-T Empfang Problem Mit Messinstrument-Software DigiMax DVB-T Meter Pro (Zimmerantenne)
http://www.youtube.com/watch?v=57nhTdOpXwI


Slika
*You can buy DigiMax DVB-T Meter & Scanner Pro only directly from the author. To order send an e-mail to dvbtmeter@gmail.com. Price is 24,99 Euros. You will then receive more information about electronic delivery and payment. I will be happy to answer any questions.

Vir: DigiMax DVB-T Meter & Scanner Pro

_________________
QR CODE MONKEY 8-) virustotal.com


Zadnjič spremenil m3k, dne Po Sep 20, 2010 10:35, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 10:15 
Citiram:
Citiram:
Jaz imam tole: DigiAir - (DVB-T) modre barve ,samo problem je,ker mi pokaže samo signal, kvalitete pa ne ali pa ne znam...Ima kdo kakšne izkušnje z njim?
Slika

Emitor DigiAir, navodila (.pdf)
...to mi je vse jasno,ampak ni pa rečeno, če imaš signal ,da imaš tudi kvaliteto... mar ne ?


Zadnjič spremenil tomsic, dne Po Sep 20, 2010 10:30, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 10:25 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
@yunnowho na kaj je lahko vezan piskač pri DigiAirPro, signal ali tudi SNR, BER.. in na kaj pri Tritonu?
Ti kdaj ne kaže prav oziroma se mu strena, STB ali TV pa delujeta?
Kje si ga dobil in za kako ceno, Elsat ima ceno 399€.
Kako hitro ti kaže nivoje v multichannel načinu (6 kanalov naenkrat) in kako hiter je SNR merilnik.

Tule je pdf tega zanimivega instrumenta

@m3k s katero akrtico ali ključkom ti dela merjenje qvalitete, meni ne deluje ne na Hauppauge ne na NOT.


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne Po Sep 20, 2010 11:37, skupaj popravljeno 3 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 10:27 
Odsoten

Pridružen: So Nov 08, 2008 11:33
Prispevkov: 539
Citiram:
... Glede prikazovalnikov (signal levels) Signal moc in Signal kvaliteta pa mislim da so najboljsi bli Strong 8010 , Stepnet 8807 ali Iskra 4010 *vsi trije ista maticna plosca, kvaleteten tuner, relativno proporcionalen (beri: normalen) prikazovalnik jakosti in kvalitete v %.
Slika Slika
Strong SRT 8100: 8100_v1_DK.zip, najbolj razširjen sprejemnik, s tem softverom kaže moč (samo grafični indikator) in kvaliteto signala v %.

Citiram:
...@m3k s katero kartico ali ključkom ti dela merjenje qvalitete, meni ne deluje ne na Hauppauge ne na NOT.
Imam ta ključek MediaTech MT4152HD, pa mi ga ScanChannelsBDA-UK sploh ne najde.

_________________
QR CODE MONKEY 8-) virustotal.com


Zadnjič spremenil m3k, dne Po Sep 20, 2010 14:09, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 10:31 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Teh 100% ni vzpodbudno, verjetno je 100% že zelo hitro, tako da je maksimum verjetno težko najti.
Ali lahko v levem meniju vtipkaš kanal, ali pa deluje samo levo-desno in brez ekrana ne veš kje si.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 10:39 
Odsoten

Pridružen: So Nov 08, 2008 11:33
Prispevkov: 539
Lahko vtipkaš kanal in meni ti ostane, dokler z OK ne potrdiš ročnega iskanja. :D

_________________
QR CODE MONKEY 8-) virustotal.com


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 11:31 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Kot prvo in najvaznejse se mi zdi nastavljat nek digitalen sprejem na max kvaliteto (SNR, MER) in nikakor ne na jakost signala.
Kot primer: kaj ti pomaga 100% signal ce ni nobene kvalitete. Ponavadi so redki slucaji, da sta jakost in kvaliteta nesorazmenra, ampak spet ne tako redki da bi lahko rekel "zelo redki".

@tehnicni
Piskac katerega sem omenil sem nasel le v Edision Triton sprejemniku, je pa tam na zalost slabsi tuner in nerelavanten prikaz % kvalitete (beri: karneki 95%). Na kaj je vezan, a na jakost ali kvaliteto nisem ugotavljal.
In se tudi zgodi da mu strena, kako si slutil?

Svoj DigiAirPRO sem kupil za na las podobno ceno kot jo zgoraj navajas, s tem da sem ga kupil ze pred letom dni - uvoz iz UK. Iz lastnih iskusenj ti povem, da je vreden vsakega centa, ceprav nima zive slike kot npr. kitajski merilniki.
Nivoje v multichannel merilniku (6 stolpcev, to so jakosti signala) kaze v realnem casu-instantly, enak je tudi s SNR. MER pokaze z 2 sek delayem.
Ce zelis sprobati se lahko dobiva nekje v okolici Ljubljane in ga sprobas na lastno pest (krvavec, krim, sance-imam prednastavljene). V torek - jutri pa bom v Radomljah (pri najinem skupnem s52or prijatelju).

@m3k
Sem dal toliko teh dvb-t sprejemnikov skozi roke, da nebi o strongu 8100 zgubljal niti besede vec. Ostajam pri svoji-zgornji trditvi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 11:41 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Pa kaj spoh je ta SNR, se pri usmerjanju antene giblje skupaj z nivojem ali z MER-om.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 11:55 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
hehe, nobena caka, SNR je signal/sum, kot ti je to lepo ozKartograf razlozil.
v stevcu signal, v imenovalcu sum (kateregakoli tipa sum). nima nobene veze kar se dogaja z modulacijo, modulacije ne uposteva v izracunu.

poglej si parametre v enacbah
http://en.wikipedia.org/wiki/Signal-to-noise_ratio

MER pa je signal proti modulaciji (oz. napakah v modulaciji)
http://en.wikipedia.org/wiki/Modulation_error_ratio

SNR se giblje neodvisno, v vecini primerov se giblje skupaj z novijem *(ce mislis jakost), ni pa to nujno.

Pravtako je SNR neodvisen od MER, vecinoma je sorazmeren, ne pa vedno. Po vrednosti (dB) pa skoraj nikoli ni podoben SNR, vedno je MER nizji.

V tem je pac bistvo imeti vse tri oz. stiri parametre na razpolago pri meritvah, sicer bi bilo brezveze imeti 2 podobno-enaka, mar ne?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 11:59 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Se čisto strinjam, samo kako hudiča lahko kaže SNR, če je pa cel kanal poln nosilcev in ni nikjer možno meriti šuma, razen po demodulaciji, to je pa v bistvu MER, ali povsem na robu kanala, kar je pa spet brez veze. Bo treba videti in izprobati na kupu signalov, morda se mi posveti.
Sicer ti pa na prvem linku lepo piše: The modulation error ratio (MER) is a measure of the SNR in a digitally modulated signal. Tako da še vedno vztrajam, da SNR pri digitalnih signalih ni neka resna fora, razen če od MER-a odšteje fazni šum ampak kot si rekel, SNR kaže v realnem času, torej ga ne dobiva iz MER-a.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 48 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited