Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 7:28

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 48 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 12:23 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Verjetno je upostevan sum iz okolice, sum same antene, ojacevalnika, sum od cesarkoli... mogoce nam ozKartograf priskoci na pomoc k razlagi samih meritev SNR oz. suma.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 12:58 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Nekaj več bi povedal podatek ali kaže SNR tudi če ne pride do lockanja demodulatorja, torej ko MER še ne dela.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 13:24 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Ja, pri meni SNR pokaze se preden se zgodi 'lock'.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 14:47 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Točno tako. SNR takoj reagira, šele potem se pokaže MER (če se) . Konkretno za današnji otvoritveni 25 kanal na HRT mi bravia lepo sliko daje brez kockanja, merilec pa ob 43,8 dB polja, takoj reagira na SNR na 19 db MER se pa sploh ne pokaže.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 15:00 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Verjetno kaže razmerje signala proti minumumo nekje v bližini +- kanal ali 2.
@Matjaž Ponavadi so dobri TV bolj občutljivi kot instrumenti in je to precej normalno, zato velja vse meritve delati s predojačevalnikom, da prej zaznaš signal.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 15:10 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Tudi zaradi že vsak dober merilec omogoča 5 ali 12 V napajanje proti anteni


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 20, 2010 23:46 
Citiram:
Ponavadi so dobri TV bolj občutljivi kot instrumenti in je to precej normalno, zato velja vse meritve delati s predojačevalnikom, da prej zaznaš signal.
Zakaj pa je tako? Sam sem pričakoval ravno obratno, da se bo z instrumenti dalo odlično meriti signale, ki jih sprejemniki niti približno ne bodo uspeli odkodirati, potem pa bil kar presenečen, ko sem začel opažati stanje, kakršnega opisuješ.

Aleš


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Sep 21, 2010 8:41 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Merilniki imajo vrsto značilnosti, ki so v nasprotju z zelo dobro občutljivostjo in ker se le to da preseči z enostavnim ojačevalnikom, se proizvajalcem s tem nima smisla ukvarjati. Uporabiš logaritemco z vgrajenim ojačevalnikom pa je.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Sep 21, 2010 9:31 
kaj pa kak dvb-t portable TV ... precej jih je, pa se poceni so ... le pogruntat bi blo treba, ce ima moznost prikaza signala in priklop za anteno ... pa se za dolgcas preganjat ti ostane :D


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Sep 21, 2010 12:41 
Citiram:
Citiram:
Ponavadi so dobri TV bolj občutljivi kot instrumenti in je to precej normalno, zato velja vse meritve delati s predojačevalnikom, da prej zaznaš signal.
Zakaj pa je tako? Sam sem pričakoval ravno obratno, da se bo z instrumenti dalo odlično meriti signale, ki jih sprejemniki niti približno ne bodo uspeli odkodirati, potem pa bil kar presenečen, ko sem začel opažati stanje, kakršnega opisuješ.

Aleš
Naloga sprejemnika je dekodiranje signala in prikaz. Zato na vhodu s kakšno aktivno stopnjo poravna spekter, pa najbrž še nekaj ojači, da je signal pripravljen za čimbolj zanesljivo dekodiranje.
Osnovna naloga inštrumenta pa ni dekodiranje, temveč analiza dejanskega stanja signala. Torej bez predhodne obdelave. Inštrument ima na vhodu celo atenuator z ročnim ali samodejnim nastavljanjem za zmanjšanje dodatnih napak iz naslova nelinearnosti vhoda.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 48 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited