Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 23:42

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 59 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 6 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 09, 2010 7:58 
Odsoten

Pridružen: Če Feb 10, 2005 19:34
Prispevkov: 394
A je mogoče kdo od vas malo boljši poznavalec Telekomovih zadev in aparatur?
Sprašujem zato, ker me zanima kako je s temi PCM-ji... Monter ki montira Total blizu Ljubljane je namreč dejal, da callback dela tudi na PCM, le softwersko ga je potrebno nadgraditi. Ko pa sem tle vprašal lokalnega monterja pri Telekomu, je rekel da se PCM softwersko ne nadgrajuje...
Ve kdo kaj več o tem? Imam namreč en Total dom zmontiran na lokaciji kjer so na PCM-u in callback nikakor ne gre čez...

_________________
SkyStar2, Sat-control motor SM3D12, Dreambox DM600 PVR, Kaon HD-DVR-Total Tv, Edision Argus HD VIP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 09, 2010 8:14 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Dokler nihče ne pove kaj si predstavlja Total pod Calback bo težka. Osebno sem delal tehnologijo za PCM opremo od Slo firme in je definitivno delovalo vse enako kot na Telekom digitalni liniji, preverjalo se je celo parametre za delovanje V90 modema, edino zvonjenje ni bilo tako močno, ampak to nima veze.
Skratka zakaj calbeck, če pa modem v telefonu samo pokliče in se nič ne meni s Totalovo centralo. Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 09, 2010 10:19 
Pozdrav,

naročil sem Total TV in me je mojster opozoril da ob sneženju in ob močni oblačnosti TV signal ugasne.

Sedaj me skrbi kolikokrat na leto se to zgodi glede na dejstvo, da živim v okolici ljubljane, ki spada med bolj deževne prestolnice v evropi.

Dejstvo je tudi, da se televizijo ponavadi gleda ob deževnih in sneženih dneh =)

Naročili pa bomo Total TV dom in sicer 3 sprejemnike.

Torej kako moteča je ta problematika in ali je jo je možno rešiti z večjim krožnikom za dodatno doplačilo in ali signal popolnoma ugasne ali se samo zmanjša in je slika slabša je pa gledljivo?

Hvala vam že v naprej.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 09, 2010 10:36 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Odvisno od velikosti antene, načeloma pa ugasne le takrat, ko moraš tako ali tako izklopiti televizor zaradi nevarnosti strel, to je nekajkrat na leto, ob najhujših nalivih, za par minut. Sneg pa le lepo kidaj z antene.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 09, 2010 12:25 
Jaz tvja ne ugašam, ker imam zavarovanega proti streli, ampak to ni bistveno, skratka ni takega problema oz. ob sneženju ugasne samo če sneg zapade gor in ni problem sama oblačnost oz. padajoče snežinke =) ?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 09, 2010 12:29 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
lepo če imaš zavarovano, ampak vseeno boš brez...
ob hudem nalivu crknejo tudi Astre in HotBirdi in tistih par minut pač ne gledaš


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 09, 2010 14:30 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Mislim, da se splača imet 1-1,1m anteno, ker cenovno ni tako dražje od kake 0,85 ...

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Po Nov 22, 2010 13:41 
Za darilo smo hoteli nabaviti Total Tv dom v bajti, ki ima 3 TV sprejemnike. Izpolnili smo obrazec na spletni strani. Potem smo morali sami poklicati monterje. In se je začelo:
1. monter: "pri vas ne bo delalo, tam so slabe telefonske linije, signal"
2. monter: "jaz ne delam telefonskih napeljav"
Katastrofa! Šele 5. monter je bil takoj pripravljen montirat.

Zakaj monterji ne želijo montirat Total TV dom je jasno, če malce prebiraš tale forum. Ne razumejo, kako deluje tehnologija, gre za nekaj novega, potrebno se je igrati še s telefonsko napeljavo. Pa še aktivacija (kartica+callback) je dvojna in ta ni v rokah monterja, zato mora večkrat klicati na včasih zdolgočasene operaterje Total TV. Ă


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Po Nov 22, 2010 21:47 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Pa je le nekdo napisal kot je. Skratka če telefonija omogoča obični analogni priključek s tonskim izbiranjem bi moralo delati.
Citiram:
....callback pa je potrebno aktivirati dodatno in traja malce dlje....
Še vedno pa ne vemo kaj je to calback in čemu služi. Pokličejo oni nazaj, da jim poveš številko kartice?

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 22, 2010 22:25 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Ne. Očitno oni po satelitu občasno pošljejo nekemu določenemu sprejemniku ukaz: pokliči nas "call us back". Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 59 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 6 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 50 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited