Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 12:54

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 35 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Če Jul 12, 2007 22:57 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Danes opazim zelo zrnat - že kar šumeč, filma na PopTV in hop cefizelj, prilika da pogledamo kako sta nastavljena predprocesorja na obeh kodekih.
Po pričakovanjih je Latovka precej boljša, saj imajo dovolj bitne hitrosti. Poleg tega je na Lastovki resolucija 720, na 16E pa 544. Na Totalu se vidi, da je signal nekje na poti samo navadni video in da se pri kodiranju kot kaže uporablja navadno (filtersko) ločevanje luminance in krominance. Napake se vidijo kot barvaste lise v podnapisih, vidimo pa jih, če predvajanje videa pavziramo. V realnosti se pa te "lise" vidi na kakih fino črtastih oblačilih, ki postanejo vijolična. Mimogrede, "pametno" ločevanje ima moj cca 10 let star S VHS rekorder, sem ga pa šel sam delat (načrtovat in lotat) in po večdnevnem mučenju ugotovil, da ga imam že v rekorderju :) .

Da ne bo nesporazumov, tole objavljam predvsem zato, da se vidi efekt analognega video prenosa in filtriranja šuma. Slendnje je dandanašnji vse preveč pogost pojav.
Prva dva filma shranite in ju odprite drugega poleg drugega. Žal nisem imel enostavne možnosti, da bi posnel isti kader, gre pa za nekaj sekunden zamik, zato je primerjava povsem ustrezna.

Za primerjavo sem dodal še Canal+, ki je istočasno vrtel nekoliko bolj fino zrnat film. Predprocesor se tu da lepo zaznati, če posnetek pavziramo, včasih je šuma prav nesramno veliko, drugič je pa lepo vidno kako je filtriran. Je pa zanimivo, da je bitna hitrost le malenkost večja kot na Totalu. Sicer pa bitna hitrost s predprocesorjem nima velike povezave.

Lastovka 720 x 576 _ 4 sekunde 2629 KB

TotalTV 544 x 576 _ 4 sekunde 1458KB

CanalPlus (Thor) 720 x 576 16:9 _ 4 sekunde 1572KB


Verjamem pa, da bo za nekatere Totalova slika lepša, da bo ta slika na 100Hz LCD palzma HD oh in sploh škatlah boljša ampak to nič ne pomeni, Lastovka ima za 2 kategoriji boljšo sliko, saj pokaže veliko več tega kar se vrti v studiju.

Upam, da bodo na STN lahko še kaj popravili, me pa zanima, ali je to že z novimi statističnimi koderji. Bo že Savo katero rekel.


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne So Jul 14, 2007 0:08, skupaj popravljeno 2 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 13, 2007 21:34 
a tko pravte slaba slika, pol bo total tv še kar ostal v čakalnici. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 13, 2007 21:48 
vredu slika je na HBO ka bluzite neki brez veze.. za gledat je brez problema kakega motečega razen če ne gledaš čisto zraven ekrana 8)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 13, 2007 22:22 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Slika je povsem na nivoju boljših sat kanalov in nihče ne kritizira, le informiram tiste, ki jih detajli zanimajo in da ne bodo debelo gledali, če se bo drobno tkan puli na satelitu spremenil v gladkega "plastičnega". Taka je pač dandanašnja realnost, kompresija žre detajle in vedno bolj jih bo žrla, taka je kapitalistična logika.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 13, 2007 22:30 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Citiram:
vredu slika je na HBO ka bluzite neki brez veze.. za gledat je brez problema kakega motečega razen če ne gledaš čisto zraven ekrana 8)
čimbolj preč od ekrana še posebej kakega 1920X1200 -to kar je videti pri Špancih in Nemcih (Digital+, Premiere) je prava katastrofa od slike, ampak hej, dokler je v eksperimentalno-reklamne namene kaj bi se sekiral :D

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jul 14, 2007 0:00 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Da ne bomo samo po domače, spodaj je par linkov na probleme, ki nastanejo zaradi video prenosa barvne slike. Delna reštev je tim comb filter http://en.wikipedia.org/wiki/Comb_filter , ki sem ga svoje dni sam skonstruiral in naredil iz delov skurjenega televizorja - predvsem zakasnilne linije. Prava rešitev pa S, YUV ali RGB.

http://en.wikipedia.org/wiki/Moir%C3%A9_pattern
http://en.wikipedia.org/wiki/Dot_crawl
http://de.wikipedia.org/wiki/Cross_Luminance


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 13, 2007 20:39 
Da se ne štulim z novo temo, bom kar tukaj vprašal.
Meni se pojavljajo kockice, ali pa se mi ustavi slika od STN LTD (pop,kanal a, tv3,carli tv,tv pika), na 16 stopinj.Uporabljam Dreambox 500s.
Zakaj to?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 13, 2007 21:01 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kdaj, kako je vreme, koliko signala ti kaže ...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 13, 2007 21:06 
Vreme vredi, mal oblačno

signal:
((tko pise na DM 500-S, na frekvenci STN LTD))
SNR: 70%
AGC: 87%

To je to.

LP


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 35 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited