Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 11:29

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: 16:9
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 14, 2010 11:46 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Citiram:
Citiram:
Kako pripravit ta čudoviti Totalov sprejemnik, da bi avtomatsko preklopil na 16:9 če je takšno tudi oddajanje. Pri POP tv moram sedaj ročno prestaviti na svojem tv. Mislim res je poden od podna ta sprejemnik.
pojdi pod nnapredne nastavitve, potem nastavitve televizije, zberi PAL/B in potem 16:9. Stvar deluje recmo na RTL, VOX, RTL2 avtomatsko prestavi na 16:9 brez problemov, mislim, pa da je pri POP TV problem v signalu ne pa v dekoderju...
A vam to preklaplanje na 16:9 res dela na Totalovem sprejemniku? Meni tudi pri omenjenih programih s Hotbirda na 16:9 zaslonu ne dela, ko nastavim na sprejemniku v nastavitvah televizije 16:9. Slika mi ostane v pillarbox, pa vse je zožano. Ali pa, če na TV-ju nastavim Wide, potem so pa vse 4:3 vsebine raztegnjene vodoravno.

Na 4:3 zaslonu mi pa dela pravilno, če nastavim na sprejemniku v nastavitvah televizije 4:3. Potem v primeru oddajanja 16:9 odreže ob strani (pan&scan), ne naredi pa letterbox.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Maj 07, 2011 16:26 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
OK, po dolgih letih čakanja v omari je bilo potrebno spet zbuditi tale Echolite. :( :( :(

Groza od sprejemnika...

Tako kot pravi @peterdoo, preklop na 16/9 res ne deluje (oba Eurosporta, Motors TV, ESPN...). Kaj narediti? Na roke tega že ne mislimo preklapljati, ker ima Philips TV to nekje daleč notri v menijih. Kako ta preklop deluje pri tistem drugem novejšem HDTV sprejemniku (ne vem kako se imenuje...)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Okt 09, 2011 16:56 
Tut jst imam problem z POP TV , Kanal A itd da je slika tako raztegnjena da je na vsaki strani pol manjka.Na tvju ne morem glede tega naredit nič ker mi sliko samo skup potegne in je na krajih potem črno slika pa še vedno ni cela na sprejemniku pa tega ne vem kje naredit????


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Okt 09, 2011 20:40 
Odsoten

Pridružen: Če Feb 10, 2005 19:34
Prispevkov: 394
Citiram:
Tut jst imam problem z POP TV , Kanal A itd da je slika tako raztegnjena da je na vsaki strani pol manjka.Na tvju ne morem glede tega naredit nič ker mi sliko samo skup potegne in je na krajih potem črno slika pa še vedno ni cela na sprejemniku pa tega ne vem kje naredit????
na Totalovem sprejemniku pejd v Nastavitve, Napredne nastavitve, Nastavitve televizije in tam izberi Široki ekran 16:9, pa boš imel normalno sliko.

_________________
SkyStar2, Sat-control motor SM3D12, Dreambox DM600 PVR, Kaon HD-DVR-Total Tv, Edision Argus HD VIP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 10, 2011 9:06 
evo uspelo prej je blo nastiman na pal d pa 4:3 ne vem zakaj.zdj sm dal pal b pa 16:9 pa dela tako kot mora.hvala


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited