Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 21:55

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 07, 2009 1:37 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Citiram:
Po informacijah, ki sem jih dobil na seminarju Radiokomunikacije 2009 naj bi s septembrom tudi RTV Slo začela oddajati v 16/9.
Torej drži, kar je pisalo v pdf-ju.
Citiram:
Osli gor, osli dol, dokler ne zamenjajo nekaj tehnike, je prehod na 16/9 nesmiselen, bolje rečeno nemogoč.

Sploh pa bi bilo edino smiselno, da na 16/9 preidejo ob prehodu na HD.
Saj, mar niso že menjali precej stvari? Glede na boljšo sliko na SLO2. Studiji pa bodo prav tako dobili opremo HD (če niso že), glede na naročila v zadnjem času.

Prehod na HD, misliš obeh glavnih nacionalnih kanalov? Sem skeptičen, kam bodo to dali? V mux A, na satelit? Ali pač v neki daljni prihodnosti.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 07, 2009 9:04 
Citiram:
Osli gor, osli dol, dokler ne zamenjajo nekaj tehnike, je prehod na 16/9 nesmiselen, bolje rečeno nemogoč.

Sploh pa bi bilo edino smiselno, da na 16/9 preidejo ob prehodu na HD.
Dvomim, da še nimajo opreme za oddajanje v 16/9 načinu
očitno so delali kakšno anketu v domu za ostarele, kjer majo še nekaj predpotopnih tv sprejemnikov?!
Ta drugo pa ne razumem :? Torej so nemci ravnali nesmiselno, ko so že pred leti uvedli 16/9? Ne vem zakaj bi moral bit ravno HD pogoj, da se uveljavi že priznam format?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 07, 2009 10:19 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Tehniko na veliko menjavajo, če nisi opazil na TV Slo2 (in TV Slo3). Primerjaj torkovo in četrtkovo Evrovizijo... ali pa potem finale na prvem programu. Tudi na HDTV delajo veliko.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 07, 2009 10:35 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Dal sem ga tudi na moj ftp: ftp://erdinger.ath.cx v mapo download, če kdo hoče. Tudi mp3 oblika je tam. Uporabniško ime in geslo sta oba userftp


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 07, 2009 11:17 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Citiram:
Le zakaj bi se prizadevali, saj osli itak vsak mesec plačamo 12 EUR za debilni program.
Jaz predlagam, da se RTV naročnina za mesec junij, julij in avgust prepolovi iz 12€ na 6€. Vsa produkcija gre na dopust in z njimi tudi razne oddaje. Najboljša oddaja na RTV SLO, Hri-bar (ki ga obožujem) se počasi izteka, Spet doma (ki jo ne obožujem) se prav tako izteka, oddaja Na zdravje! se je že iztekla,...
Razumem komercialne TV postaje, da si vzamejo dopust. Saj one lahko počnejo kar hočejo, saj jih ne plačujemo mi. Mi lahko samo presodimo ali jih bomo gledali ali ne.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 07, 2009 13:27 
Citiram:
Po informacijah, ki sem jih dobil na seminarju Radiokomunikacije 2009 naj bi s septembrom tudi RTV Slo začela oddajati v 16/9.
A si mogoče bil na predavanju "Produkcija in lastnosti HDTV signala" ?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 07, 2009 13:30 
Citiram:
Sploh pa bi bilo edino smiselno, da na 16/9 preidejo ob prehodu na HD.
Na kar grejo na 16:9 na SD-ju. HD pa naj začnejo predvajati komaj ko bodo imeli zadosten procent programa v nativnem HD-ju ter ko bo lahko njihov HD program imel zadostno pokritost.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 07, 2009 18:40 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Citiram:
Citiram:
Po informacijah, ki sem jih dobil na seminarju Radiokomunikacije 2009 naj bi s septembrom tudi RTV Slo začela oddajati v 16/9.
A si mogoče bil na predavanju "Produkcija in lastnosti HDTV signala" ?
Bil in tisti moj posnetek je od tam. PDFja pa na priloženem CDju žal ni. :(


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jun 07, 2009 21:37 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Citiram:
Ta drugo pa ne razumem :? Torej so nemci ravnali nesmiselno, ko so že pred leti uvedli 16/9? Ne vem zakaj bi moral bit ravno HD pogoj, da se uveljavi že priznam format?
Se še spomnite, kaka polomija je bil prehod 24ur na 16:9, no ja oni so v bistvu prešli na HD, ki so ga posredovali samo na SD.

Mislim pa na to, da pravi prehod na 16:9 pomeni drugačno akdriranje, ki se bo zopet zgodilo ob prehodu na HD. Poleg tega bo takrat težko producirati signal, ki bo primeren za HD in SD. Skratka v recimo 2. letih bodo dvakrat menjavali in na koncu dobili dva kompromisna sistema, isto sliko na prevelikem HD in premajhnem SD sistemu.
Ni pa to enostavno, zato bomo pač priča nekajletnemu prilagajanju in preklinjanju alstnikov SD TV, ki bodo komajda kaj videli.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 08, 2009 1:36 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Citiram:
Dal sem ga tudi na moj ftp: ftp://erdinger.ath.cx v mapo download, če kdo hoče. Tudi mp3 oblika je tam. Uporabniško ime in geslo sta oba userftp
Hvala, sem stegnil dol in že poslušam. Folk je bolan, dosti kašljajo. :mrgreen:


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 25 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited