Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 21:51

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Pe Apr 28, 2017 11:46 
Odsoten
1. Butalc
Uporabniški avatar

Pridružen: To Jan 20, 2004 10:40
Prispevkov: 848
Kraj: Butal..e
Zanimajo me vaše izkušnje, signali katerega satelita so v SLO močnejši, Astre 19,2°E ali HotBirda 13°E. Če gledam podatke na SatBeams.com je močnejši HotBird, ampak ob slabem vremenu pri meni na Astri najdem več močnih transponderjev kot na HotBirdu. Ob lepem vremenu je kvaliteta signala večine transponderjev na obeh satelitih 100% ali tam nekje blizu. Premer krožnika je 75cm. Kako je s tem pri vas?


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Pe Apr 28, 2017 13:46 
Odsoten

Pridružen: Sr Jun 28, 2006 11:22
Prispevkov: 1195
Kraj: Notranjska
Močnejši je 19,2°, brez debate. :lol:

_________________
Hisense 43A7500F 4K UHD
Beelink GT1 MINI
A1 optika


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: So Apr 29, 2017 14:54 
Odsoten
1. Butalc
Uporabniški avatar

Pridružen: To Jan 20, 2004 10:40
Prispevkov: 848
Kraj: Butal..e
Podatki na SatBeams.com so res presenetljivi. Za sprejem HotBirda 13°E v Sloveniji namreč priporočajo krožnik velikosti 48cm, za sprejem Astre 19,2°E pa 60cm. Moje izkušnje so, tako kot tvoje, Urko, ravno nasprotne.


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Apr 30, 2017 7:29 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 19, 2004 18:17
Prispevkov: 408
Citiram:
Zanimajo me vaše izkušnje, signali katerega satelita so v SLO močnejši, Astre 19,2°E ali HotBirda 13°E. Če gledam podatke na SatBeams.com je močnejši HotBird, ampak ob slabem vremenu pri meni na Astri najdem več močnih transponderjev kot na HotBirdu. Ob lepem vremenu je kvaliteta signala večine transponderjev na obeh satelitih 100% ali tam nekje blizu. Premer krožnika je 75cm. Kako je s tem pri vas?
Astra je močnejša vsekakor. V lepem vremenu je signal odličen z anteno 40 cm, tudi z manjšo gre (govorimo o jasnem vremenu). Ali imaš slučajno 6 stopinjski monoblok in center na hotbird? V tem primeru je to odgovor zakaj imaš hotbird močnejši...


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Ne Apr 30, 2017 9:56 
Odsoten
1. Butalc
Uporabniški avatar

Pridružen: To Jan 20, 2004 10:40
Prispevkov: 848
Kraj: Butal..e
Citiram:
Astra je močnejša vsekakor. V lepem vremenu je signal odličen z anteno 40 cm, tudi z manjšo gre (govorimo o jasnem vremenu). Ali imaš slučajno 6 stopinjski monoblok in center na hotbird? V tem primeru je to odgovor zakaj imaš hotbird močnejši...
Mburge, tudi pri meni je Astra močnejša. V gorišču antene nimam montiran monoblok, ampak dva ločena LNB-ja. Ob lepem vremenu mi oba satelita kažeta kvaliteto signala pri dveh tretjinah transponderjev okoli 100%, ob močnem dežju pa signal pade in jasno vidim, da je signala na Astri več kot na HotBirdu.

Slika


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited