Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je To Jun 04, 2024 19:43

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 28, 2004 20:47 
Oj!

Pri sat. tv sem popoln začetnik, ampak dovolj velik idiot, da sem se vseeno sam spustil v inštalacijo...

V glavnem, imam Dreambox DM 500-S in statično 90cm anteno z dvema LNB-jema.

Anteno sem moral namestiti na zahodno steno hiše, ker je južna blokirana s sosedovo oghromno bajto. Antena je sedaj pač zasukana za skoraj 90 stopinj, da gleda nekako vzporedno z mojo (in sosedovo) hišo. "Skoraj" pravim zato, ker je čisti jug v bistvu rahlo desno (od oka 5°).

Težava pri tem je, da je proti vzhodnim legam zaradi omenjene hiše ne morem obračati, imam pa na voljo vse med J in Z. Tukaj sem upal, da ne bo kakšnih večjih problemov, ker je satelitov baje dovolj tudi tam. Vsaj Hotbird in Sirius bi moral loviti, če že Astre ne, sem si mislil.

Na DM-ju sem šel pod meni Setup/Service Searching/Satellite configuration in izbral za LNB A Hotbird (13.0°) in za LNB B Astra/Sirius (5.0°). Anteno sem obrnil malce proti Z, glede na formulo, da je Ljubljana na 14.5°V, in morata torej Hotbird in Sirius biti malček desno. Elevacijo sem nastavil na malenkost več od 37°, ker sem tako pač prebral na netu. Ker nimam pojma, kaj je to azimut in polarizacija (google rules but sometimes it's just too confusing), sem to dvoje pač ignoriral, misleč, da bom že zvedel, kaj je to, ko bo čas.

Ko sem potem šel na Automatic Transponder Scan, mi pri Siriusu ni uspelo najti locka, ampak sem sklepal, da bo to zaradi "od oka" nastavitve LNB-jev. Na Hotbirdu je uspešno našel cca. 1000 tv programov in nekaj čez 300 radiev. S tem sem bil u iber zadovoljen in sem že vriskal...

Dokler nisem pogledal teh programov. Vse italijansko/poljsko/arabsko!!!! Vsaj, vse kar je nekodiranega. Kodiranih mi pa sploh ni hotel pokazati.

Torej iz zgornjega opisa sledijo naslednja vprašanja:

#1. Kaj hudiča je narobe, da nimam nobenega kanala v angleščini?
Sumim, da bo nekaj v zvezi s transponderji, čeprav ne vem natančno kaj to sploh je. Mislim, poznam teorijo - naprava na satelitu, ki sprejema/vrača signal, bla, bla. Ampak berem nekaj o slovenskih/ostalih transponderjih, pa se sedaj sprašujem, ali obstaja kakšen "magični" transponder, ki mi bo dal vse kanale v angleščini in po možnosti še s slovenskimi podnapisi za takrat, ko prideta na obisk dedek in babica?

#2. Rad bi gledal klasične kanale - Discovery, National Geo., Cartoon Network, MTV, ipd. Ugotavljam, da so vsi kriptirani. How the hell do I decrypt them with DM 500-S? Zadeva je povezana v internet in mislil sem, da bo to šlo samo od sebe. A ni v tem ves point dreamboxa? V čem je problem?

#3. Verjetno povezano s #1 - imam kaj šans, da anteno na njeni trenutni poziciji usmerim na kakšen drug pameten satelit, če se izkaže, da mi Hotbird ne bo dal kanalov, ki si jih tako želim, v angleščini?

Zaenkrat pač gledam HTV in SLO, ki sta edina normalna nekriptirana kanala, ki ju lovim...

DISCLAIMER: Kot je zdaj že vsem nekako jasno, o sat. tv res nimam pojma. Bodite torej karseda izčrpni in mi razložite, kaj lahko/moram narediti, da bo vse OK.

Hvala.

Aleksander


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 28, 2004 21:08 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Po Jan 19, 2004 12:49
Prispevkov: 748
Citiram:
Zadeva je povezana v internet in mislil sem, da bo to šlo samo od sebe. A ni v tem ves point dreamboxa? V čem je problem?
Mislim da je problem v tebi. :lol: Kako srfaš po internetu se povežeš in potem gre vse samo od sebe. Se bo treba malo bolj potruditi ali pa dobiti nekoga da ti bo vse to porihtal. Za začetek najprej preberi vse na tem forumu, pa boš dobil kar nekaj potrebnih informaciji.

_________________
MONA ne rataš MONA se rodiš. Tako da ne se preveè sekirat nisi sam kriv vse to je že v genih.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 28, 2004 21:30 
Citiram:
Mislim da je problem v tebi.
Heh, tega se zavedam. :)
Citiram:
Kako srfaš po internetu se povežeš in potem gre vse samo od sebe. Se bo treba malo bolj potruditi
No, saj tako zelo dobesedno me pa tudi ne bi bilo treba vzeti. Govoril sem o tem, kar so mi pri Iskra Technicsu (tam sem nabavil) povedali o dekodiranju. Poskrbeti naj bi moral, da je kišta priključena na internet in to sem tudi storil.

Ampak OK. Bom pač še guglal.
Citiram:
dobiti nekoga da ti bo vse to porihtal.
Ampak jaz bi res rad razumel, kako mora biti poštimano. Ker sem fizično že vse priklopil (in očitno pravilno, ker signal je), se mi zdi, da rabim samo malo več informacij o tem, kako obrniti anteno (če je sploh narobe) in kako tweakniti sam dreambox, da bo vse prav.

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 28, 2004 21:33 
Citiram:
Zaenkrat pač gledam HTV in SLO, ki sta edina normalna nekriptirana kanala, ki ju lovim...
Kje si pa to pobral???
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 28, 2004 21:37 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Žal samo od sebe ne bo šlo nič. Malo se je treba potruditi. Dobro bi bilo, da bi malo naštudiral tvojega Dreamboxa. Samo internet ni dovolj. Je pa skoraj nujni pogoj. Kar se programov v angleščini tiče je pa vse skupaj bolj švoh trenutno. Še vedno jih je največ na Astri 2, ki je ti žal ne vidiš, tisto kar je na HotBirdu in Siriusu pa je trenutno tako zakodirano, da brez kakšne originalne kartice ne bo šlo. Razen izjem.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 28, 2004 21:46 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Južni sateliti kot sta Astra1 in HB (13 E) so najvišje na nebu. Ko greš levo ali desno, moraš anteno začeti počasi spuščati, začne se pri cca 10 stopinj levo desno.
Sateliti so na videz na krožnici, ki je za 6° nižja od poti sonca ob enakonočju.
Najbolje da si namontiraš 2 LNB-ja Astra in HB, za angleže pa probaj doseči Astro2 na 28E, če bo šlo daš še tretji LNB in seveda DiSEqC stikalo.


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne Ne Nov 28, 2004 21:48, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 28, 2004 21:47 
Citiram:
Kje si pa to pobral???
Nikjer. Sklepal sem. In po tvojem nadvse prijaznem odgovoru sklepam, da očitno sta. In s tem si mi delno odgovoril na eno vprašanje. Očitno je torej moj dreambox nekaj le uspel odkodirati. Vzpodbudno!
Citiram:
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 28, 2004 21:51 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Na montsatuimaš kup enih informacij, probaj tam


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 28, 2004 21:52 
TU Imaš navodila za DM 7000S preberi si kaj piše tu noter potem pa bo že lažje...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 28, 2004 21:53 
Citiram:
Kar se programov v angleščini tiče je pa vse skupaj bolj švoh trenutno. Še vedno jih je največ na Astri 2, ki je ti žal ne vidiš, tisto kar je na HotBirdu in Siriusu pa je trenutno tako zakodirano, da brez kakšne originalne kartice ne bo šlo. Razen izjem.
Ojoj, tega sem se bal. Torej sem se nategnil z nakupom satelitske.

@Tehnicni: Hvala za informacije. 28°E je žal preveč vzhodno za moj položaj.


No ja, mogoče bom razmislil, da bi anteno prestavil na streho. Samo ne vem, kako bo v tem primeru z vremenom (sneg, veter)... Pa vseeno bom imel probleme s sosedovo bajto, ker je prekleto visoka.

Šit je tole. Ne vem, kaj naj. Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited