Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 9:25

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: HD na astri in hotbird
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 19, 2009 23:40 
Zdravo!
Trenutno imam satelitsko anteno z dvema glavama za sprejem astra in hotbird satelitov. ker kupujem nov TV, me zanima, če je možen priklop te antene na TV z DVB-S sprejemnikom oz, če astra in hotbird sploh oddajata HD signal ter kateri so programi? Hvala.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 19, 2009 23:49 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
a pa imaš HD satelitski sprejemnik?
Nič pametnega ne moreš gledat, ker je vse zakodirano....nekodirano je trenutno na Astri: Anixe HD, ARTE, Eins Festival promo, Astra promo...ko bo SP v atletiki naj bi oddajala tudi ARD in ZDF...
Na HotBirdu maš pa nekodiran samo madžarski drugi program M2...

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 20, 2009 0:30 
ne, trenutno imam navaden digitalni satelitski sprejemnik SRT 6015, ki ima MPG2 dekoder. ker kupujem TV sem mislil kupiti takega, ki že ima vgrajen DBV-S sprejemnik tako, da bi nanj direktno priklopil obstoječe glave. Zanima me, če ta dva satelita sploh oddajata HD signal in če lahko te iste glave uporabim.
Ali obstajajo drugi sateliti, ki oddajajo nekodiran HD signal in če se mi splača menjat anteno?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 20, 2009 0:48 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Moral bi si potem nabaviti vrtljivi satelitski sistem in seveda bi bilo najbolje da bi imel satelitski sprejemnik ločen od TV-ja. Kljub temu ne bi imel kaj preveč dobrega za gledati, ker je v glavnem kodirano.

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 20, 2009 9:01 
Hvala za odgovor. Mogoče samo še to, kje si lahko pogledam, kateri sateliti prenašajo HD signal in kateri kanali so?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 20, 2009 10:10 
Strani je veliko. Npr.: lyngsat.com; flysat.com; kingofsat.net...Klikneš na HD TV in boš videl, kje so ti kanali. Zaenkrat nič prav užitnega brez originalk.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 20, 2009 13:04 
Odsoten

Pridružen: Če Jul 17, 2008 11:20
Prispevkov: 470
http://en.kingofsat.net/hdtv.php

Tiso kar je zastonj je bolj tako tako. Samo da vidiš kaj vse ponuja HD. Priporočam pa LuxeHD, včasih na astri hd promo kažejo posnetke raznih pokrajin.
Na razpolago je tudi FasionTV HD, če te zanima moda :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 20, 2009 17:23 
Za sprejemem HD programov mora sprejemnik podpirati DVB-S2 in MPEG-4.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: HD na astri in hotbird
OdgovorObjavljeno: Po Jul 20, 2009 20:49 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Citiram:
Zdravo!
Trenutno imam satelitsko anteno z dvema glavama za sprejem astra in hotbird satelitov. ker kupujem nov TV, me zanima, če je možen priklop te antene na TV z DVB-S sprejemnikom oz, če astra in hotbird sploh oddajata HD signal ter kateri so programi? Hvala.
BTW: Ker veliko folka z sat. anteno ne ve za možnost HD programov prek ipTV, ni odveč, če omenim to varjanto v tej temi. Ă

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jul 21, 2009 14:33 
Odsoten

Pridružen: Če Jul 17, 2008 11:20
Prispevkov: 470
samo pazi. Uporabne kanale moraš kr lepo doplačat, tisti ki so pa zastonj, so pa tud na satelitu zastonj.
Poleg tega je problem pasovna širina (razn če maš optiko oz. če si blizu centrale). Jst bi recimo lahko mel HDTV, samo pol bi bil brez uproabnega interneta...


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited