Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 0:35

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 124 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 19 10 11 12 13 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 28, 2009 8:29 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 9:58
Prispevkov: 50
Citiram:
Ne vem, zakaj je bilo potrebno toliko časa, da bi se nekomu verjelo. Kupite pravo opremo, če vas programi zanimajo. Pa nehajte se izživljati in zdraviti svoje frustracije tukaj.
Tone, sam imam enak sprejemnik kot ti in sem malce južneje od tebe, vendar imam enak problem. Med 19.00 in 01.00 je kvaliteta signala 73%, kar je 3% manj kot čez dan in mi slika ravno tako izgine v tem času. Nisem med tistimi, ki ne verjamejo ali se izživljajo, saj navajam samo dejstva in me zanima, zakaj je tako.

lp,Zvone


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 28, 2009 11:07 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Tale nestrpnost nekaterih je res že tu mač.
Po vsem skupaj se je izkazalo, da gre za 2 problema, nizko jakost signala, ki v toku dneva niha in nekompatibilnost streama z nekaterimi sprejemniki oz. karticami.
Bom enkrat probal s 120cm anteno, kako reagira SS HD2, na Frontierko ne mrdne.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 28, 2009 12:12 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Očitno sem se zmotil...jaz sem čisto na robu sprejema in sedajle mi je poskeniral to frekvenco v trenutku...včeraj zvečer pa je signal izginjal (žal mi ne kaže točno jakost, saj je vedno in povsod 94%) in potem tuner nikakor ni mogel najti PAT, SID, NID TID Apid, Vpid Spid in kaj ti jaz vem kaj še, čeprav sem povečal vse parametre iskanja na 10 sekund. Analizator pri TransEditu (program za skeniranje) pa mi je vedno našel neke podatke s te frekvence, ki pa so zelo nihali...od manj kot 1Mb do 8Mb/s, nikoli pa ni mogel najti programov...torej edini problem pri Poljakih je jakost signala, ki je kot kaže najboljša na SV Slovenije. Ta jakost pa ker smo na robu sevalne cone očitno zelo hitro pada, zato je lahko že vsak kilometer gor ali dol odločilen za sprejem, svoje pa še doda nihanje samega signala tekom dneva. Kakor sem na hitro uspel mal pogledat po drugih forumih, imajo probleme v zahodnih delih Nemčije in Avstrije..nek Avstrijec je celo navedel podatek, da je za stabilen sprejem tam potrebna 3,5m antena...vse skupaj spominja na BBC HD ...

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 28, 2009 12:35 
....in ta program je zanimiv izključno zato, ker ga ne more vsak dobit :lol:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 28, 2009 13:32 
@Tehnicni

Kdo pa je nestrpen?

In ponavljam desetič: Pri meni je signal konstanten in stabilen z opremo, ki je navedena v podpisu.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 28, 2009 14:39 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
@tmurgel1 si pač v najmočnejšem sevalnem območju, kjer je signal močnejši, kot drugje. Tvoja oprema tu nima nobene vloge razen antene, ki je zadosti velika za kvaliteten sprejem. In ker so se Poljaki verjetno še malo igrali z močjo oddajanja in se verjetno še, ni treba pisati, da se drugi izživljamo...hoteli smo samo ugotoviti v čem je problem in vse kaže da smo ugotovili :D
Pa kakor sem bral drugje naj bi sploh skrivali da ima satelit Astra 1KR možnost prilagajanja snopa, zato najprej jaz sploh nisem pomislil, da bi bil lahko vzrok premalo močan signal. Očitno, bodo nekateri šparali s kodiranjem tako, da bodo oddajali na satelitih, ki bodo pokrivali le njihovo ozemlje, čeprav je vsakemu jasno, da bo signal vedno šel tudi čez mejo...sploh pa če se nihče ne razburja zaradi avtorskih pravic pri BBC HD programu, zakaj bi se za neki TVP HD :lol:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 28, 2009 16:32 
@janton

Ti si navedel domneve, ne dejstva. To dvoje pa se med seboj preveč razlikuje, da bi lahko tako vehementno nastopal.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 28, 2009 17:01 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Ta hip je točno tako, kot sem napisal. Tisti, ki ne ujamejo ta hip nič imajo premajhne antene glede na kraj kjer se nahajajo. Ko bo nekdo dokazal nasprotno naj se javi.
bbenci2 in tmurgel1 pa sta kar se tega tiče v najmočnejšem snopu, zato jima slika ne mrkne sploh :D

Tako to je in nič drugače 8)

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 28, 2009 17:19 
Vehemenca je popolnoma nepotrebna, ker nimaš nobenih dokazov, da je to res. Razlika med tvojo in mojo lokacijo je kakih 35 km, med mano in @bbenci2 pa kakih 200 km.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Sep 28, 2009 17:29 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
To kar sem napisal je trenutno najbližje resnici, ko bo pa velecenjeni @tmurgel1 na terenu od bajte do bajte in od kraja do kraja stestiral sprejem in narisal območje pokrivanja bo pa veljala njegova resnica in nemudoma bomo to sporočili na SES Astro, naj si nekam vtaknejo njihove netočne podatke 8)

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 124 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 19 10 11 12 13 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited