Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 19:35

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 33 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: 3DTV
OdgovorObjavljeno: So Maj 15, 2010 0:39 
Od 4. maja je na Astra 1E (23,5E, 11778 V, 27500, 9/10) 3DTV promo kanal. Nekaj slik za "pokušino":
slika1, slika2, slika3, slika4.
Z malo vaje se menda da videti stereo slika ...
Boris.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 16, 2010 0:09 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ravno včeraj sem slučajno naletel na HD program z na videz podvojeno sliko v vodoravni smeri, karkoli počnem, vedno isto, podvojena slika. Ko pa danes pogledam 3DPromo pa enak efekt, HD slika 1920 X 1080 s podvojeno sliko :). Skratka vsi ti 3D programi so HD z dvema simultano oddajajočima slikama formata 960 X 1080.

Mi je pa uspelo na zgornji slik11 doseči 3D efekt. Sliko sem najprej pomanjšal, da sta se očesi lahko dovolj "razprli", nato sem jo pa lahko nekoliko povečal.
Šlo je tudi z živo sliko na 9°E, kjer sta kar 2 3D programa, 11881 V in 11747H.
Moram rečt, da je kar OK občutek, posebno grafika izstopa, imaš občutek, da je na 2m, igrišče pa na 50m razdalje.

In kako to dela v TV-ju brez očal? mislim s kakšno tehniko.


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne Po Maj 17, 2010 7:46, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 16, 2010 19:32 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Zdejle je prenos finale tenisa iz Madrida v 3D...meni ne uspe videti eno sliko, celo glava me je začela boleti... :cry:
a to potem morš obvezno imeti tako 3D TV a se da to gledat na navadni s kakimi posebnimi očali :roll:

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 16, 2010 20:13 
Odsoten

Pridružen: Sr Jul 27, 2005 13:36
Prispevkov: 589
Kakor si sam predstavljam 3D TV, je narejen tako, da ima dve plasti LCD. Ostalo je isti šmorn.

_________________
Sony Bravia 46W3000, Philips DVP720SA/02, Sony QS780, WD TV Live, ZX Spectrum
-----------------------------------------
Najbolj uĹľivam ob televizijskem programu, ko zmanjka elektrike. Program se popravi 1000%.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 16, 2010 21:42 
Odsoten

Pridružen: So Nov 08, 2008 11:33
Prispevkov: 539
Citiram:
Metoda ukriženih očiju

Najjednostavniji način izrade stereoskopije. Dvije se slike/fotografije postave jedna kraj druge, i to "naopako" (slika koju treba vidjeti lijevo oko se postavi desno od one koju treba vidjeti desno oko). Gledatelj treba ukrižiti oči (odnosno gledati u neku točku izmeĂ°u očiju i stereoskopije), tako da mu se dvije slike spoje u jednu (zapravo će vidjeti ukupno tri slike, ali one dvije sa strane se zanemaruju). Srednju sliku gledatelj će vidjeti trodimenzionalno, kao da gleda u pravi prikaz toga prostora
Vir: Stereoskopija / Stereoscopy (Wikipedia.org)
Citiram:
Za sprejem 3DTV potrebujemo običajni satelitski sprejemnik HDTV in pa 3D televizor s pripadajočimi očali z aktivnimi LCD zaklopkami, ki se odpirajo in zapirajo v sinhronizaciji s prikazanimi slikami za levo in desno oko, ki si sledijo v hitrem zaporedju (običajno 60 plus 60 slik na sekundo).
Vir: Televizija 3DTV se predstavi (Monitor.si)


Slika

Vir: Resnični 3D (Monitor.si)*
*"po nekaterih raziskavah od okoli 5 % do 10 % celotne populacije v resnici ne vidi v treh dimenzijah, oziroma ima težave z globinsko zaznavo" :(
Citiram:
Podjetje Samsung je izdalo opozorilo, v katerem ljudem svetuje, naj premislijo, ali je nakup 3D televizije primeren zanje in za njihovo družino.
Vir: Nevarnosti 3D ekrana (Zurnal24.si) - opozorilo Samsung 3D TV Notice

_________________
QR CODE MONKEY 8-) virustotal.com


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 16, 2010 22:44 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 12, 2003 11:24
Prispevkov: 4071
Se pravi, je potrebno obvezno imeti 3D TV in očala...samo očala in 3D vir sta premalo

_________________
Hekerju hvala, ker mi je samo podpis spremenil :-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Maj 16, 2010 22:54 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Citiram:
a to potem morš obvezno imeti tako 3D TV a se da to gledat na navadni s kakimi posebnimi očali :roll:
Obvezno posebno TV, škiljenje je pa za reveže.

Sliko sem pomanjšal na vžigalčno škatlo in jo gledal z razdalje 20cm, ko se je pokazala srednja slika, sem jo povečal.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: 3DTV
OdgovorObjavljeno: Po Maj 17, 2010 0:44 
Citiram:
In kako to dela v TV-ju brez očal? mislim s kakšno tehniko.
Kolikor razumem, še ne dela. Takšni televizorji so še bolj v prototipih oziroma zaenkrat še v razvojnih laboratorijih. Bilo je sicer že nekaj prezentacij (n.pr. Philips pred dvema letoma), ki pa se niso "prijele". Ultimativna 3DTV rešitev je menda holografska, ampak od tam smo še zelo daleč (kakšno desetletje?)

Kakorkoli, industrija je letošnjo pomlad izgleda resno zagrabila novo tehnologijo 3DTV za molzenje potrošnikov in bo ob nogometnem prvenstvu prihodnji mesec poskusila prodati čim več televizorjev 3DTV.

Panasonic je imel svoj 3DTV road show že 5. maja v hotelu Mons (demo box), Samsung pa bo imel 3DTV show 20. maja v gradu Fužine. Ne vem pa, kje so Sony, Philips, LG in drugi, ki so tudi že skočili na 3DTV vlak ...

Podpisanega bi sicer bolj kot 3D televizorji zanimali 3D projektorji. Za 3DTV namreč še bolj kot za HDTV velja, da je pravi vtis šele na velikem platnu (in temi). In bolj kot gledanje 3D filmov se mi zdi koristna uporaba 3D v izobraževanju, saj lahko 3D slika pove več kot 2D (n.pr. google earth).

P.S. Da je 3D letos "in", pa priča tudi tale novica iz Playboya ;-)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 17, 2010 8:33 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
3D Playboy? :D
To bi pa še mene zanimalo...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 17, 2010 10:50 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
3D NagoBaboTM je imel že Joker 200 ...

_________________
The planet is fine. The PEOPLE are fucked. Ne tm****izmu!


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 33 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited