Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 21:39

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: To Nov 02, 2010 7:55 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Iz Krima imam anteni in razdalji priemrno slab sprejem in sem opazil neko čudno značilnost vendar samo na HD kanalih. V dežju se slika začne kockati ampak praktično vedno samo v spodnjem delu slike. Šele danes pa mi je užgalo, zakaj je to kockanje tako značilno, ko se namreč pojavi skorajda nikoli ne gre za trenutne kocke, ampak se efekt kar vleče. MPEG4 kodiranje ima I frame zelo redko, veliko bolj gradi na dopolnjevanju sprememb in če se v eni P sliki pojavi napaka, se le ta pomika do naslednje I slike. Pri MPEG2 stiskanju je I slika tako pogosta, da tega efekta ne opazimo.
Šel sem priemrjati jakost signala z ostalimi SD transponderji in je signal priemrljiv, HD slike pa kljub temu enormno bolj kockajo - glede na zgoraj napisano logično. Ni mi pa jasno, zakaj ni kockic v zgornji četrtini slike.

Iz vsega skupaj sledi, da H.264 zahteva nekaj več signala, da kockice niso preveč moteče.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 02, 2010 8:06 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Glede tega sem tudi jaz nekaj omenil, pa je naletelo na veliko neodobravanje. To sem trdil na podlagi izkušenj iz računalništva, kjer so stisnjeni podatki na napake bolj občutljivi kot ne-stisnjeni.
Enostavno povedano se v manj stisnjenih podatkih(fotografije) nahaja več manj pomembnih bitov, katerih "pomanjkanje" bistveno ne ogrozi končno stanje. Medtem, ko pri močno stisnjenih, lahko že en sam napačen bit, pomeni neberljivo sliko. Pa pustimo sedaj to da so podatki zaščiteni s CRC, FEC, ali nečem podobnim .

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 02, 2010 21:42 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Na DVB-C ni FEC-a, samo RS, ki pa je sila bogi.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited