Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 11:12

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 81 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 14 5 6 7 8 9 Naslednja

Ali boste v naslednjih treh mesecih kupili DVB-T MPEG-4 sprejemnik ?
DA 21%  21%  [ 8 ]
NE 61%  61%  [ 23 ]
Mogoèe 18%  18%  [ 7 ]
Skupaj glasov: 38
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: zasebno
OdgovorObjavljeno: To Nov 06, 2007 14:26 
Na zasebno pošto sem ga poprosil, če bi mi posredoval svoje izkušnje z enim od sprejemnikov. Nič pretresljivega. Taki pač smo. Nič zato. :hvala: :kaj se more: :hvala:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 06, 2007 14:45 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Citiram:
tukaj pa se nihce ni omenil kaj sploh je interaktivni dvb-t sprejemnik in kaj ni :oops:
Najbrž s podporo MHP-ju.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 06, 2007 21:04 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Saj to je glavni problem, govorijo kaj vse naj bi DVB-T prinesel - celo gospodarstvu, na drugi strani pa ni nobene oprijemljive informacije.
Zame je interaktivni DVB-T sprejemnik škatla s povratno povezavo - preko GSM-a, telefonske linije, stalne povezave v internet.. Kaj to pomeni si težko povsem predstavljamo, da bi pa to uspelo našim birokratsko-politikantskim strukturam pa sploh ni da bi človek verjel.
Pa bi se veliko tega dalo, seveda če bo na škatlo priključen kak večji LCD ali kaj podobnega in bo sprejemnik krmilil posamezne pike, ne pa da se bo vmes nekaj konvertiralo interpoliralo resajzalo.
Proznam, naloga ni enostavna, saj zahteva vse od priprave vsebin, do izdelava softvera v sprejemniku. Vse bi lahko delali v Sloveniji, če lahko SIOL dela soft za njihove Aminote, zakaj ga nebi kak naš faks za celo Slovenijo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 06, 2007 21:17 
samo pri nas je trenutno ta problem da še ni niti navadnih cenejših DVB-T MPEG-4 sprejemnikov kaj šele da bi se dalo dobiti DVB-T MPEG-4 sprejemnike s podporo za MHP.
RTV je že pred leti na enem sejmu predstavljal svoj MHP.

Naši naj najprej dajo v svoj multipleks EPG, pa 16:9 sliko pa še kakšne nove programe pa bo.

Kot kaže pa še vedno niso trgovci zainteresirani da bi ponudili kakšne cenejše DVB-T MPEG-4 sprejemnike.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: nekomu
OdgovorObjavljeno: To Nov 06, 2007 23:21 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
Citiram:
Nekoga, ki je napisal sporočilo v tem delu foruma, sem pred nekaj dnevi nekaj poprosil. Do danes me ni niti nekam poslal, kaj šele da bi delil svoje izkušnje z mano. Mar smo res taki egoisti??? :kaj se more: :hvala: :kaj se more:
Tone, če s tem ciljaš mene, sem ti na tvoje ZS takoj odgovoril, je pa res , da zadnje čase nimam časa za forum, pa tudi nasploh ne pišem spisov, odgovorim pač kratko in jedrnato. Ă

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 07, 2007 0:10 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Odkar imam Opero opozorila o novem ZS ne vidim in lahko odgovor zamuja tudi več tednov. Itak pa velja najprej pomisliti na kaj drugega, šele na koncu na obsojanje ljudi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Primož
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 07, 2007 7:19 
Primož, nisem misli nate. :kaj se more: :hvala: :kaj se more:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 07, 2007 12:37 
Odsoten

Pridružen: To Jun 01, 2004 15:06
Prispevkov: 258
Opazil sem, da izdeluje firma Neotion za Mpeg4 CI-module v dveh izpeljankah in sicer kot Viaccess in Conax modul.Se komu sanja, v katerem sistemu bodo pri nas plačljive vsebine, ko bodo, v neki daljni prihodnosti? :(


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 07, 2007 16:30 
MG je objavilo "Javni poziv za izvajanje testiranja in ugotavljanja ustreznosti digitalnih prizemnih sprejemnikov za prodajo in uporabo v Republiki Sloveniji"

vir: http://www.mg.gov.si/si/delovna_podrocj ... formacije/

http://www.sintesio.org/calls/


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 07, 2007 17:15 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Hmm, mogoče malo slabo razumem ....

MG da JAVNI poziv za testiranje, ki je obljavljen na strani Sintesio, katerega vsebino, pa ne moreš videti, če nisi registriran.
To je menda slovenska inovacija pojmovanja besede JAVNI.

Testiralo se bo do 6 (magic number) sprejemnikov ?!

@pucman
RTVSLO uporablja Viacess kodiranje.
To pa ne pomeni, da komercialne postaje ne morejo uporabiti kakšno drugo kodiranje, ki pa ni nujno, da Conax. Kolikor vem, izbira kodiranja ni določena v nobenem zakonu.

@tmurgel1
Namesto da se greš veliko užaljenost, ne da bi povedal koga in kaj si vprašal, mu raje pošlji ponovno ZS.
Morda je tvoj ZS preprosto zgubljeno, ali pa ga je spregledal v množici drugih.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 81 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 14 5 6 7 8 9 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited