Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 8:25

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 54 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 6 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Apr 14, 2008 16:27 
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Apr 14, 2008 18:45 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Žoga ni problem. Napaka bo predvsem v tem, da ne bodo črno/bela polja ostra.
Z dobrim opazovanjem, se lahko napake opazijo recimo tudi na hitrem premiku glave (obraza) osebe. Med premikanjem in tudi še trenutek, ko se zaustavi bo koža veliko bolj "gladka". Manj bodo vidne gube, dlake, mozolji in podobno.

Sicer pa danes sploh ni mogoče več ločiti digitalne od analogne TV.
Namreč tudi analogna TV je na svoji poti so gledalca marsikje digitalna.
Zlasti mednarodni prenosi (torej tudi šport) je v osnovi vedno digitalen.
Pa tudi poti do oddajnikov so večinoma digitalne.
Zato je razlika med digitalno in analogno TV že precej zabrisana, ponekod pa jo tudi ni več.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Apr 14, 2008 18:50 
Očitno so problem žoga, reklame in še mnogokaj lahko človek najde v teh razpravah. Mogoče moje oči ne zaznavajo ničesar?!? In sem prikrajšan za kopico zmazkov. Prav mi je.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Apr 14, 2008 19:21 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Ja, to je tako kot z glasbo.
Eni ne slišijo razlike med MP3 in originalnim CD jem, drugi pa ločijo tudi razlike med uporabljenimi codeci. :twisted:
Iz teh debat se res da dobiti vtis, da je MPEG2 / MPEG4 popolnoma negledljiv. Pa temu ni tako. Eni so bolj zahtevni in napake vidijo, drugi so manj zahtevni in napake ne vidijo.
Dejstvo je da stiskanje slike ni brez izgub. Algoritmi, ki so pri tem uporabljeni, pa upoštevajo človeško vidno zaznavanje. To pa je npr, da pri hitrih premikih oko ne zaznava detajlov, ali da je zaznavanje barve slabo svetljenih predmetov majhno, ali da je očesna barvna resolucija precej manjša kot črno belo zaznavanje, itd


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Apr 14, 2008 20:19 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Pod predprocesiranje sem mislil na odpravljanje šuma, ki neminovno požre detajle kot so gube, mozoljčki, kocine.. Še bolj od tega je ap očitno kockanje v gkadkih površinah. SouthPark v MPEG4 pri 2000kb/s bi moral biti perfekten, saj pajacki samo usta premikajo, pa je slika polna migetajočih kock, kot vsak DivX če gre za rahlo šumeče galdke površine.

KAr se pa analogne slike tiče, je pa ta večidel še vedno brez MPEG2 artefaktov. Šport se prenaša z vsaj dvojno bitno, kar je dovolj za praktično brezhibno sliko. Tudi linki do oddajnikov nimajo pod 4Mb/s.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Apr 14, 2008 21:23 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 19, 2004 14:31
Prispevkov: 38
Vidim da eni kar obvladate stvar...sicer smo totalno off ampak.
Pac je tako da je zadevo potrebno kompresirat. Sem pred casom bral, da so tudi v ZDA (Dish network) pri HD kanalih za 30% zmanjsali bitrate - sparanje.
Slika na mojem LCDju (SOny 40s3000) je tudi na navadnih kanalih odlicna (digitalna kabelska ali pa satelitska iz IPBoxa preko component kabla). Seveda pa se tocno vidi kdo spara in kdo ne. Avstrijci in svicarki so itak razred zase, mogoce je tu se ZDF. Seveda so tudi tu neizogibni artefakti zaradi kompresije ampak mene po pravici povedano niti ne motijo saj so zato barve in kontrasti fenomenalni.
Sanja pa se mi ne, kaj s sliko dela RTVSLO. Iz Kranjske gore ali Planice mislim da so nasi delali evrovizijski prenos pa je bila taka razlika med ORF in TVSLO da je blo za zjokat (tudi moja zena je opazila razliko....). Sem pa imel moznost videt sliko tako iz analogne kabelske, digitalne kabelske in satelitske. Aja pa enako je bilo tudi, ko so nasi delali prenos hokeja za Premiere.

Lovro


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Apr 16, 2008 17:23 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Nekdo na Hr. sat. forumu je takole pokomentiral Iskrin DVB-T sprejemnik:
"Mislim da je to najružniji reciver koji sam ikad vidio. Treba imat hrabrosti stavit " to" ispod plazma ili LCD tv-a u dnevnom boravku."
Se strinjam! :oops: Sej, za vikendico bo pa ok :lol:

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka: ..
OdgovorObjavljeno: Če Apr 17, 2008 22:13 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne Ne Mar 14, 2010 23:57, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Apr 19, 2008 10:28 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Zanimivo:
Rec, Play, Pause tipke na ohišju in daljincu.
Le čemu služijo?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Apr 19, 2008 10:51 
Citiram:
Zanimivo:
Rec, Play, Pause tipke na ohišju in daljincu.
Le čemu služijo?
Po vsej verjetnosti univerzalno ohišje in daljinec. Mogoče pa bodo imeli PVR v kakšni nasledni izpeljanki tega sprejemnika.

Sicer pa razen nekaj slik na sosednjem forumu še ni bilo nikjer objavljenih kakšnih bolj podrobnih slik o tem sprejemniku.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 54 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 6 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited