Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 23:57

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 34 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 25, 2008 20:19 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ko bo nekdo kupil ladjo STB-jev bodo vsi v Lenti leteli, razen če se bodo tovariši gospodje "omastili"


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 25, 2008 21:35 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
Trenutno neka cena bistveno pod 100 EUR ni realna in je zaenkrat ni pričakovat. Sam tudi pri nakupu 2800 kosov dobrega sprejemnika ( pomeni delovanje brez zatikanj, z dobrim tunerjem in dobro software podporo ) ne bi prišel s končno ceno pod 100 EUR. Morda bi se cena znižala ob nakupu 20-30000 kosov, ampak mislim, da se brez kritja "od zgoraj " v to ne bo spustil zaenkrat nihče pri nas .

Primož PINOSAT

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 25, 2008 22:24 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Mislil sem na stotisoče primerkov, kar je za eno Madžarsko v bistvu malo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: z
OdgovorObjavljeno: To Nov 25, 2008 23:15 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne Ne Mar 14, 2010 23:20, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 26, 2008 7:32 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Pri Kitajcih je Ă°abe, ko gredo serije v nebo, pri MPEG4 pa še niso šle. Ko bodo šle ni kakega velikega razloga, da bi bila MPEG4 škatla kaj dražja od ploščosukov (DivX predvajalnikov) SD in HD različic, celo cenejša bi morala biti.
Je pa tudi res, da bodo šli navzdol do neke cene, za katero pa mi še vedno ni jasno ali se to zmenijo za mizo ali pač otipavajo drug drugega in trg, kje je meje ko se ljudstvo da najbolj optimalno ožeti. Se še spomnite VHS in audio kaset, izdelka, ki nista primerljiva, pa so bile VHS kasete mislimda celo cenejše od audio.


Na vrh
   
 Naslov prispevka: z
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 26, 2008 9:09 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne Ne Mar 14, 2010 23:19, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 27, 2008 21:27 
Me prav zanima koliko DVB-T MPEG-4 sprejemnikov oz LCD-jev z vgrajenim DVB-T MPEG-4 tunerjem bo pri nas dobilo našo nalepko.


Tudi na Madžarskem bodo imeli nalepke, ki bo zagotavljala da je mogoče s temi DVB-T sprejemniki oz LCD-ji gledati madžarske TV programe preko DVB-T.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 27, 2008 22:06 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
@Mokis,

saj to ne bo merilo kakovosti, jaz sem že na sestanku dejal, da ne mislim dati Clarketech 5000 Combo na testiranje, ker me to preveč stane glede na število prodanih sprejemnikov. Pa čeprav je to najboljši DVB-T sprejemnik, ki ga lahko kupiš, vsaj v tem trenutku. Poleg tega, zakaj bi jaz dajal nekaj testirat, ko pa ni instrumenta, ki bi preprečeval nakup v tujini nekomu drugemu, ki bo ravno tako prodajal ta model. Ekskluzive namreč ni več. Jaz bi dejansko potem naredil reklamo in ga reklamiral kot sprejemnik, ki je testiran, ljudje bi ga pa kupovali drugje :x :x
Pa še zaradi stroškov nalepk in testiranja bi moral še dvignit ceno in s tem še odskočil od cene v tujini.

Primož PINOSAT

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 30, 2008 17:54 
@Pinosat
Samo poleg vseh ostalih zahtev bo moral imeti DVB-T sprejemnik oz LCD, ki bo želel dobiti nalepko glede na specifikacije zahtev navigator v slovenskem jeziku. Takih DVB-T MPEG-4 sprejemnikov pa je trenutno na našem trgu še zelo malo.
In ravno zato me je interesiralo koliko jih bo dobilo pri nas nalepko.

Obenem bomo tudi videli če bodo kupci upoštevali to nalepko in bodo za gledanje naši Tv programov kupovali samo DVB-T sprejemnike oz LCD-je z nalepko ali pa ne.

Seveda pa bomo vse to videli ko bodo začeli prodajati DVB-T sprejemnike oz LCD-je z nalepkami.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Nov 30, 2008 18:40 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
Mokis, saj poznam zahteve, ker hodim na sestanke na Apek in Direktorat, ampak, povedat hočem, da marsikateri dober sprejemnik ne bo imel nalepk, ker se bo prodajal v malih količinah. Nalepka pa ne bo zagotovilo, da bo sprejmnik res zelo dober ( lep primer je en sprejemnik iz naših veletrgovin, ki bi zagotovo imel nalepko, pa še zdaleč ne dela dobro ). Trenutno je res na trgu že kar nekaj sprejemnikov , a le trije delajo res dobro.
Dvomim, da bi kdo dal testirat recimo Dreamboxa ali pa Ipbox z DVB-T tunerjem, prav tako jaz verjetno ne bom dal Clarketech-a , ker z njim ne pridem v veletrgovine, ker se pač nočejo odločit zanj iz le njim znanih razlogov. Tako mi ostane prodaja sorazmerno majhnih količin, za katere se ne bo splačalo dajat sprejemnika na test, pa čeprav izpolnjuje vse pogoje.

Primož PINOSAT

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 34 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited