Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Maj 18, 2024 16:43

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 66 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 57 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 02, 2008 21:48 
saj tudi vi zavajate s tem ruskim sprejemnikom.mislim da se slika in zvok pri tem sprejemniku ne ujemata.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Dec 02, 2008 22:44 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
LP

Zadnji software je to odpravil. Dokler te napake niso odpravili, ga nisem prodajal. Poleg tega ne zavajam, prodam ga samo tistemu , ki ga želi imeti zaradi nizke cene in vsakemu povem, koliko denarja, toliko muzike. Seveda je ta sprejemnik še vedno daleč od kvalitetnega, ampak sedaj dela kolikor toliko v redu.
Moj prodajni adut je še vedno Clarketech.

Jasno ???

Primož PINOSAT

p.s. Sicer sem bil malo nesramen, ampak po treh postih ravno ne rabite o meni govorit kot o nekom, ki zavaja..Tega si ne dovolim, brez da bi dal odgovor. Poleg tega vsakemu, ki ni zadovoljen, vrnem denar in mi lahko vrne sprejemnik, pa ne mislim le tega rusa, ker jih imam šele par dni.

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
 Naslov prispevka: ..
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 03, 2008 5:11 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne Ne Mar 14, 2010 23:17, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka: Taburet
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 03, 2008 7:23 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
Taburet, glej, jaz sem bil na celjskem sejmu s par sprejemniki, Neotion, Telesystem, Optibox in Clarketech. Imel sem čisto navadno antenco, špičko brez ojačevalnika. Ker sem imel razstavljene v okviru OZS, ki ima prostor v hali A , na dnu, je na isto anteno deloval edino CT5000 Combo, vsi ostali niso dali ne duha ne sluha o signalu. Ti to kaj pove???
Sicer imam trenutno na testu dva sprejemnika iz Koreje, za katera se izkaže tuner še boljši, ampak mislim, da ti je jasno, da je tukaj pri DVB-T -ju še kako pomembno koliko denarja , toliko muzike in če bo nekdo na pamet kupil sprejmnik, ki stane malo, pa mu ne more nihče zagotoviti, da ima dober tuner ( nekateri sprejemniki štekajo tudi pri popolnoma dobrem signalu ), potem je tudi tistih 129 EUR vrgel vstran in si ga na koncu napizdil ti, ki mu govoriš, naj kupi napamet.
Jaz mu v končni fazi želim le povedat, da ni nujno, da je vse kar je poceni, tudi dobro za kupit.
Za Clarketech pa tako vem, da je zunaj cca 10 % cenejši, e-bay pa zame ni merodajen.
Kar se pa kvalitet tiče, pri sat sprejemnikih delujejo tudi vsi Victory, pa Comag 55, pa Digimax, ampak tisti, ki so jih prodajali ( jaz jih nisem ) , vejo, da jih je v prvem letu crknilo 60-70 %. Ti to kaj pove, okvare za Kaon in Clarketech pa prešteješ na prste ene roke.

Primož PINOSAT

p.s. Ă

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Zadnjič spremenil pinosat, dne Sr Dec 03, 2008 7:44, skupaj popravljeno 5 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 03, 2008 7:28 
CT je vsekakor number one, naj kdo govori, kar hoče. Kdor ga kupi, vsekakor ni razočaran. Drži kot pribito.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 03, 2008 7:33 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ma ne no, nalepka z zvenečim imenom čisto nič ne pomeni, razen tega, da jo plačaš.
O delovanju neke DVB-T škatle lahko sodiš po izkušnjah na večih koncih z različnimi signali. Hvalevredno je, da se nekdo resno loti testiranja kupa modelov, še bolj pa, da o tem spregovori preko foruma. Najlaže je nekje dobiti eno poceni piksno in na brzino ocuriti naivneže, forumov pa se na široko izogibati.
Ta forum je namenjen tudi (morda predvsem) zaščiti potrošnikov, kar je na tako razdrobljenem trgu kot je naš zelo težko brez prisotnosti poznavalcev, ki so na začetku lahko samo ponudniki. Zato lahko rečem še kakega Pinosata potrebujemo, najmanj pa seveda velepametne razsuvače.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 03, 2008 9:22 
Citiram:
O delovanju neke DVB-T škatle lahko sodiš po izkušnjah na večih koncih z različnimi signali. Hvalevredno je, da se nekdo resno loti testiranja kupa modelov, še bolj pa, da o tem spregovori preko foruma. Najlaže je nekje dobiti eno poceni piksno in na brzino ocuriti naivneže, forumov pa se na široko izogibati.
Se poplnoma strinjam.....že s samo prisotnostjo na tem forumu in pripravljenost
odgovarjati na vsako kritiko, verjamem Pinosatu,Matjažu... veliko bolj, da jim je
zadovoljstvo kupcev prioriteta, kot pa nekomu, ki proda "škatlo", pa je s tem že vse naredu.

Da pa je in bo "zabavna tehnika" cenejša v Nemčiji in zlasti v Ameriki, je pa tako jasno
vsakemu, ki je kdaj vsaj malo pobrskal po netu za temi stvarmi.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 03, 2008 18:36 
O.K.

Danes sem vseeno naročil tega Siemensa HD1 Combo v Avstrijo, cena : 129 € + 9,5 € poštnina, dobava za 3-4 dni, drugi teden, če bo vse posreči ga zmontiram.

Izbiral sem med tremi modeli in sicer od:
Clarke Tech 5000 Combo;
KaonMedia, KTSC-S660 HD;
Siemens HD1 Combo
in se odločil, kljub veliki dilemi za slednjega, čeprav priznam, da me je zelo strah glede signala, saj sem imel včasih na TV priklopljeno sobno anteno z ojačevalcem , pa sem komaj lovil samo za silo POP tv, drugih programov pa sploh ne.

Odločil sem se na osnovi:
- cene, Kaon za cca.75% dražji, CT 5000 pa celo za 175% dražji od Siemensa
- tehničnih podatkov, vsi trije imajo podobno specifikacijo
- zaupanja v blagovno znamko, subjektivna ocena uporabnikov na forumih
- osebnih prepričanj, v določenih primerih ne verjamem, da lahko cena narekuje kvaliteto
- in nenazadnje iz principa, da vam končno en amater, ki je slišal za DVB-T šele en teden nazaj, stestira tega Siemensa in najprej sam sebi in ostalim potrošnikom, ki morajo pač zaradi določenih stvari malo bolj pazit na vsak Euro in nazadnje še vam "strokovnjakom", da odgovor o kvaliteti tega Siemensa. Da ne bomo vsi skupaj nekaj na pamet ali pa hvalil samo svojega blaga.
No , če ne bo vlekel zemeljskih programov, pa še mi vedno ostanejo satelitski, ki jih bo pa verjetno ja lovil!Bo pa pač samo satelitski sprejemnik za 130€, čeprav bi lahko pa dal za njega tudi do dvakrat več, ki pa spet ni nujno, da bi bil toliko boljši, vreden tega denarja.
Pomislimo na to, kako je naprimer z mobilnimi telefoni. Cena lahko varira tudi do 500% gor, pa ima pač samo eno par različnih funkcij zraven, ki jih pa itak nobeden ne rabi ali pa jih ne zna uporabljat. Pa lahko na tistem cenejšem baterija vzdrži dlje , je bolj odporen na udarce pa še signal bi znal bolj lovit.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka: z
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 03, 2008 19:01 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 22:54
Prispevkov: 792
..


Zadnjič spremenil taburet, dne Ne Mar 14, 2010 23:17, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: z
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 03, 2008 19:08 
Citiram:
Sobno anteno kao 36dB ojačanja sem prevzel za test za eno uro in jo po 1 uri tudi vrnil.
Ni šans , da bi ujel DVB T signal.
Z zunanjo + ojač. ( pa sem precej oddaljen od oddajnika, geografske ovire, itd.) pa brez problema.

Kakšen pa maš to ojačevalec?
Doma sem našel nek ojačevalec VHF/UHF od Elrada 24V;10mA .
Misliš ,da bi bil vredu za zunanjo anteno ali bi moral nabavit kakšnega močnejšega?


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 66 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 57 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited