Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 15:50

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: sprejemnik.si - HD909
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 11, 2010 15:40 
Na spletni strani http://www.sprejemnik.si/ ponujajo HD sprejemnik, ki se skrije za televizor. Ima HDMI vtičnico. Do sedaj sem videl samo SD sprejemnike izdelane na tak način, in še to mpeg2. Mislim da je to odlična rešitev, saj ti ni potrebno iskati prostora za še eno škatlo poleg npr. DVD predvajalnika, in še starega VHS recorderja,ki ga praktično ne potrebuješ več saj s tem HD909 tudi lahko snemaš!
Meni je zadeva zelo všeč, ga bom kar naročil na test.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 11, 2010 15:52 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Škoda, da kaj takega ne obstaja tudi za DVB-C - v spalnici imam LCD na steni, dvb-c sprejemnik pa na tleh ( zaradi prostora ).

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Okt 02, 2010 8:01 
Malce sem stestiral tale mpeg4 sprejemnik HD909, ki je namenjen, da se skrije za TV aparat. Ima Scart in HDMI izhod, torej je v razredu HD sprejemnikov.
Slika
Premore PVR, snemanje z zakasnitvijo (timeshift), predvaja HE-AAC brez problema (preizkušeno na Pink.si, Norkring test). Med snemanjem enega programa lahko v istem multipleksu gledaš drugega. Po vklopu se zadovoljivo hitro vzpostavi. Teletexta na TV ne prepušča.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Okt 28, 2010 8:39 
Na Apekovem forumu je sprejemnik objavil:


Pozdravljeni vsi uporabniki sprejemnika HD909.

Na naši spletni strani sprejemnik.si je objavljena zadnja verzija firmwera.
Ta predvsem izboljšuje delovanje timeshift funkcije pri programih ki preklapljajo format slike iz 4:3 na 16:9 in obratno.
Prav tako je izboljšano preklapljanje formata na HDMI izhodu (Potrebno preverit več tipov TV) :D


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Okt 28, 2010 9:18 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Kako pa sploh slika prihaja v TV, tudi preko scarta ali samo preko hdmija? Je teoretično možno hkrati gledati preko obeh izhodov?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Okt 28, 2010 11:14 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Verjetno je možno, seveda če ima TV ustrezen PiP funkcijo in če te veseli gledanje dveh istih slik ene v drugi :)
Sicer si pa verjetno mislil na kaj drugega.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Okt 28, 2010 13:17 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
lahko spelješ na TV in na projektor recimo...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Okt 29, 2010 8:42 
Ja lahko


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 03, 2010 21:54 
Ker me je določena tema o Strongu vodila na ta forum in sem tu dobil koristne informacije, lahko z vami delim še moje testiranje tega sprejmenika.

Ker se bliža datum in je treba opremiti še kar nekaj sorodnikov in prijateljev, sem se tudi jaz zmenil za testiranje tega sprejemnika s stranjo sprejemnik.si. Že druga zelo pozitivna izkušnja, o univerzalnem daljincu sem že nekje pisal.

Najprej naj na kratko povem da je na prvi pogled podoben ostalim sprejemnikom, vsebuje pač vse funkcije kot jih ima recimo moj strong 8100. Meniji skoraj enaki kot v drugih sprejemnikih, zelo enostavni za uporabo, vse je v slovenščini.
Slika

Kot že omenjeno zgoraj, sprejemnik se lepo skrije za tv, ir kabel pa si namestite nekam na rob ekrana, tisti ki imate črn tv ga še opazlili ne boste =)
Klik

Naložil sem nekaj slikc menijev (oprostite za slabo kvaliteto, počasen internet-slabe slike).
Slika
Slika
Slika

Ko prvič priklopimo sprejemnik nam takoj ponudi avtomatsko skeniranje kanalov, prednastavljen jezik je slovenščina. Po nekaj minutah ko skenira vse frekvence že lahko gledamo tv.
Vse torej deluje kot mora...
Slika

Izpostavil bi le nekaj stvari, ki jih nekateri sprejemniki pogrešajo. Da je HD že vemo, sem pa do sedaj redko videl da sprejemnik poleg FAT32 podpira tudi NTFS! Zame je to velik plus, lahko snemate in predvajate vsebine iz trdih diskov. Kdor ima HD TV mu bo prišlo kar prav, kajti HD filmi imajo več kot 4gb (omejitev FAT32 je 4gb na datoteko).
Slika

Še ena zelo uporabna stvar je funkcija Time Shift. Vas tišči na WC? Ni problema, pritisnete gumb Time Shift na daljincu in si vzmate pavzo =)
Tudi o tem sem naredil nekaj slikic... (snemanje in timeshift)
Slika
Slika
Slika
Slika

Video vsebine preko USB-ja predvaja gladko, podnapisi so v redu. Glasba dela, slike tudi. Na voljo imate tudi nekaj možnosti pri slide showu, npr. koliko časa prikazuje eno sliko.
Slika
Slika

Slika

Splošni vtis zelo dober, priporočam vsem ki si želijo skriti sprejemnik za tv in obdržati vse kvalitetne funkcije!
Testiral sem tudi manjšega bratca Mini DVB-T sprejemnik TV1155VH SD MPEG4. Vse enako, manjka pa seveda HD možnost. Klik za specifikacije.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 04, 2010 22:19 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Praviš, da si testiral tudi mini DVB-T sprejemnik TV1155VH SD. Si morda testiral tudi univerzalni daljinec, ki je v posebni ponudbi? Ă

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 15 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited