Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 22:44

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2010 10:25 
Odsoten

Pridružen: Če Feb 10, 2005 19:34
Prispevkov: 394
Kakšne imate pa kaj izkušnje glede kvalitete DVB-T tunerjev v televizorjih napram tistih v STB-jih? So boljši ali slabši. Pri STB-jih se npr. občutno opazi razlika v kvaliteti tunerja med tistim za 79,90€ in tistimi malo dražjimi, nad 100€.
Ta razlika sicer ni pomembna na področjih kjer je signala dovolj, pride pa zelo do izraza nekje, kjer je signal na meji normalnega sprejema.
Kje so tu po vaših izkušnjah vgrajeni tunerji v tv sprejemnikih? Boljši, slabši, enakovredni tistim v STB-jih?

_________________
SkyStar2, Sat-control motor SM3D12, Dreambox DM600 PVR, Kaon HD-DVR-Total Tv, Edision Argus HD VIP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2010 10:48 
Pri meni ni nobene opazne razlike ali odstopanja. Tjunerja sta kar enakovredna.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2010 12:12 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: To Nov 30, 2004 15:01
Prispevkov: 249
Pri meni se opazi razlika pri Italijanih, kjer mi na CT Combotu recimo dela normalno pri cca 34 %, medtem pa Sony pri tej isti kvaliteti nekoliko kocka.

_________________
Sony Bravia KDL-37W5710, TT-S2 1600, C-Tech HD 5000 C, Strong 2100A, Triax-Hirchman 110, 45W-70E


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2010 21:52 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Pri tovrstnih primerjavah morate imeti na vhodu v TV zadosti signala, to je veliko več kot je njegova meja. Samo tako se približamo realni uporabi.
Velika večina gledalcev ima namreč nek ojačevalec, tako da sam šum oziroma občutljivost vhoda ni pomembna. Vsekakor je pa pomembno, kako se posamezni tuner spopada z nizkim ali zelo refleksnim signalom.
Je pa včasih vzrok kockanja v slabem ali samo drugačnem zadnjem metru kabla (priključni kabel od vtičnice do TV). Sem imel primer, da je naprava priključena preko kabla, ki sem ga imel za zelo dobrega (zelo dobro oklopljen, z dobrimi konektorji), delovala opazno slabše kot z veliko slabšim cenenim kablom od rekorderja. Signala je bilo čez glavo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 09, 2010 22:32 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Zdaj v času vzporednega oddajanja imam za eksperimentiranje eno logaritemsko anteno z ojačevalcem.
Trenutno jo imam obrnjeno na najbližji oddajnik (Pečarovci), kjer spremljam oba muxa, brez ojačevalnika.
C-Tech 5000HD Combo+ mi kaže;

pri Muxu A:
Level: 54%
Quality: 81%

pri Muxu B:
Level: 52%
Quality: 80%

Sprejemnik vse programe iz obeh Muxov predvaja brez najmanjšega problema.

Potem pa iztaknem antenski kabel iz sprejemnika in ga vtaknem v Sony KDL-37V5500.

Mux A predvaja brez problema, Mux B pa kocka, tako da sploh stvar ni gledljiva. Signal skače med dvema skrajnostima: NO SIGNAL in HIGH SIGNAL.

Grem probat na Sony KDL-40W4000.

Mux A predvaja brez problema, Mux B pa občasno zakocka, indikator je ves čas na HIGH SIGNAL.

Očitno je nivo signala pri Sony-ju pomemben dejavnik. Drugače pa že nekaj časa vem iz eksperimentiranja, da ima C-Tech boljši tuner od obeh modelov Sony-ja.
Ampak najbolj čudno je to, da C-Tech kaže samo 2% večji nivo signala v Muxu A kot v Muxu B in Sony-ja imata že probleme :shock:

Priključim širokopasovni ojačevalnik (Inglarjev VPO). Kvaliteta signala se pri obeh Muxih celo poslabša, nivo pa ostane enak.

No, moram priznati, da nisem na fino nastavljal oz. obračal antene. Bom še to poskusil.

Zdaj me pa zanima, ali je sploh kako mogoče doseči boljši nivo signala? Ă

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 09, 2010 23:40 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Nivo bi moral biti v sakem primeru večji, razen, čes i že na maksimumu območja kazanja. Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 10, 2010 15:51 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Tole s to občutljivostjo različnih tunerjev verjetno ni tako zanemarljiva zadeva.
Mojster postavi antenski sistem pri stranki in pač seveda namesti svojo opremo, ki se iz njegovih lastnih izkušenj zelo dobro obnese pri šibkem signalu oz. ima zelo občutljiv/dober tuner. Stranki pove, da je na njihovi mikrolokaciji signal zelo šibak in zato je zmontiral pač ta sprejemnik.
Stranka bo čez pet let kupila TV z vgrajenim DVB-T sprejemnikom, ki bo manj občutljiv in sprejem bo nemogoč oz. slabši.

Sicer je v analognih časih bilo tudi od TV-ja do TV-ja različno, kakšen tuner je imel. Ă

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 10, 2010 18:35 
Kakšen pa je kaj tuner pri Samsung LCD LE32C530?Nekako sem se tudi jaz zagrel za ta televizor pa me zanima kakšne so vaše izkušnje glede tega modela...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 10, 2010 19:39 
Odsoten

Pridružen: So Nov 08, 2008 11:33
Prispevkov: 539
Dober, na vidni razdalji, 7 km od oddajnika in s koščkom telefonske žice namesto antene je moč signala 90% in tu pa tam kakšen bit error.

_________________
QR CODE MONKEY 8-) virustotal.com


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 12, 2010 12:25 
Pri meni je razlika med Panasonic plazmo in Strongom 8110 očitna, ne toliko v jakosti signala kot v kvaliteti, ki je kar za 15% boljša na TV ob tem pa TV že pri 40% kvalitete ne kocka Strong rabi za dobro sliko cca 70% kvalitete. Oboje testirano na istem ant.sistemu.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited