Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 19:39

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 143 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 18 9 10 11 1215 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jul 08, 2010 17:44 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Citiram:
A te lahko prosim, če pogledaš pri tvojem Si-Digi DT 12 v Meniju na strani Tools pod Information in mi poveš če se ujemajo podatki z mojimi: :idea:
mainecode M3381R
softwerw version TDV09310-1-0-1-0
Zahvaljujem se ti za čimprejšnjo informacijo.
Pa prosim te da tudi sporočiš kako se obnaša pri sprejemu Muxa B.
Bom, sam da pridem do njega, je namreč pri starših oz. na vikendu... Pa tud mux B še ne dela pri nas. :roll:

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 09, 2010 22:32 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
@ pelke:
Tile podatki so v meniju pod "informacije":
bootloader 0.1.0 2010-1-29
maincode M3381 2010-4-6
radioback 1.0.0 2010-4-6
countryband 1.1.0 2010-4-6
userdb 1.0.0 2010-4-6

Tkole pa Si-Digi DT 12 lovi MUX B na k64 s Trdinovega vrha. Tudi zvok AAC++ (HE-AAC) dela brez problema! BTW: Pohvala tehnikom za kul izbor e-muske v podlagi muxa B, rave on! Sam da ni klasika... :mrgreen:

Slika
Antena je una tamala uhf smrekca z vgrajenim predojačevalcem (se dobi npr. BigBangu). Se vidi mal na fotki levo od "oldskool" TV-ja, ki pa je čist ok za na vikend. :wink: Je kr pod streho in obrjena JZ od Gorjancev na Mirkovico, vendar kljub temu lovi še oba Slo. muxa s Trdine. 8) Ă

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 02, 2010 11:35 
Lep pozdrav!
Jaz se opravičujem,ker "morim" forumaše z za marsikoga banalnim vprašanjem,a res ne vem,kaj delam narobe in prosim za pomoč. Kupila sem si ta sprejemnik Si-Digi DT 12 SD in zdaj ne vem,kako ga naj priklopim na tv,da bo kaj delalo. (Tista shema v navodilih mi ne pomaga prav veliko).

Sprejemnik sem poskušala priklopit na tv tako,da sem del sobne antene ,ki bi moral biti v tv priklopila na sprejemnik,pa ni bilo nobene reakcije.

Poskušala sem tudi tako,da sem kabel ,ki je drugače za kabelsko uporabila za podaljšek sobne antene in sem del vklopila v tv,drugi del pa v sobno anteno,del od sobne antene pa potem na sprejemnik,pa spet ni delalo nič,ko sem pritisnila gumb za menu na daljincu od sprejemnika.(Daljinec očitno dela,ker lučka za vklop reagira.)

Torej,kako naj povežem tv s sprejemnikom,da bo stvar delala? Sem poskušala tudi scart priklopit na tv in sprejemnik,pa tudi ni bilo nič reakcije.Nobene reakcije na zaslonu.
Za odgovor se vnaprej zahvaljujem.Smeh zaradi mojega neznanja pa lahko zadržite zase. :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka: asking too much
OdgovorObjavljeno: Po Avg 02, 2010 11:45 
Malo prebiram po netu okoli te dt12 machince...

Ali bi zahteval prevec, ce bi hotel, da zadeva bere divx-e, ce ze lahko vtikam usb kljuc vanjo?

Mogoce kak firmware upgrejd?

Hvala in lep pozdrav


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 02, 2010 11:52 
Citiram:
Lep pozdrav!
Jaz se opravičujem,ker "morim" forumaše z za marsikoga banalnim vprašanjem,a res ne vem,kaj delam narobe in prosim za pomoč. Kupila sem si ta sprejemnik Si-Digi DT 12 SD in zdaj ne vem,kako ga naj priklopim na tv,da bo kaj delalo. (Tista shema v navodilih mi ne pomaga prav veliko).

Sprejemnik sem poskušala priklopit na tv tako,da sem del sobne antene ,ki bi moral biti v tv priklopila na sprejemnik,pa ni bilo nobene reakcije.

Poskušala sem tudi tako,da sem kabel ,ki je drugače za kabelsko uporabila za podaljšek sobne antene in sem del vklopila v tv,drugi del pa v sobno anteno,del od sobne antene pa potem na sprejemnik,pa spet ni delalo nič,ko sem pritisnila gumb za menu na daljincu od sprejemnika.(Daljinec očitno dela,ker lučka za vklop reagira.)

Torej,kako naj povežem tv s sprejemnikom,da bo stvar delala? Sem poskušala tudi scart priklopit na tv in sprejemnik,pa tudi ni bilo nič reakcije.Nobene reakcije na zaslonu.
Za odgovor se vnaprej zahvaljujem.Smeh zaradi mojega neznanja pa lahko zadržite zase. :)
Kot prvo moraš priklopit sprejemnik in televizor s SCART kablom.
Na televizorju priklopi na SCART vhod 1 (npr. AV1), v meniju televizorja poišči AV1, Lahko tudi EXT1, tukaj se zadeve razlikujejo po televizorju.
V antenski vhod vključi anteno (ni pomembno-sobna ali zunanja, pomembno da kaj lovi), in sprejemnik priključi na elektriko, in to je to!


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: asking too much
OdgovorObjavljeno: Po Avg 02, 2010 12:02 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Citiram:
Malo prebiram po netu okoli te dt12 machince...
Ali bi zahteval prevec, ce bi hotel, da zadeva bere divx-e, ce ze lahko vtikam usb kljuc vanjo?
Mogoce kak firmware upgrejd?
Hvala in lep pozdrav
Še fajle (nek weird .dvr format :twisted: ), ki jih snema ta škatla, se ne da gledat na vseh kompih. Kljub inštaliranim vsem možnim playerjem in video/avdio kodekih. Kaj še, da bi sprejemnik predvajal divx-e. :mrgreen: Lahko pa zetežiš za nov SW na uradnem sajtu: www.sas.si

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 02, 2010 12:14 
Pelke,hvala za odgovor.Priklop je ratal.Žal pa ne dobim nobenega programa.Sem mislila,da bom s sprejemnikom lovila kaj več,kot s sobno anteno(ki lovi samo SLO 1, SLO 2 ,A kanal in Vaš kanal ,pa še to slabo) .

LP!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 02, 2010 12:28 
Citiram:
Pelke,hvala za odgovor.Priklop je ratal.Žal pa ne dobim nobenega programa.Sem mislila,da bom s sprejemnikom lovila kaj več,kot s sobno anteno(ki lovi samo SLO 1, SLO 2 ,A kanal in Vaš kanal ,pa še to slabo) .

LP!
Sprejemnik ti ne zamenja sobne antene. V vsakem primeru moraš imet anteno. Sobna antena je samo hitra rešitev za tiste, ki imajo dokaj lepo vidne oddajnike. Za vse ostale velja, da je potrebna zunanja antena, katera mora biti pravilno usmerjena!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 02, 2010 12:29 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Si spoh dala skenirat kanale? Lahko probaš še ročno na posameznem kanalu, kjer je digitalni multipleks... Npr. v osrednji Sloveniji kanal 37 in k45 (mux A), k64 (mux B), na vzhodu (Štajerska) k66 (mux A) in k67 (mux B), na zahodu (Primorska) k51, k31, k67 (mux A) ter k66 (mux B)... Si anteno obrnila proti oddajniku, kjer so že dig. programi?

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Zadnjič spremenil R@v3Sp@c3, dne Po Avg 02, 2010 12:35, skupaj popravljeno 2 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: asking too much
OdgovorObjavljeno: Po Avg 02, 2010 12:31 
Citiram:
Citiram:
Malo prebiram po netu okoli te dt12 machince...
Ali bi zahteval prevec, ce bi hotel, da zadeva bere divx-e, ce ze lahko vtikam usb kljuc vanjo?
Mogoce kak firmware upgrejd?
Hvala in lep pozdrav
Še fajle (nek weird .dvr format :twisted: ), ki jih snema ta škatla, se ne da gledat na vseh kompih. Kljub inštaliranim vsem možnim playerjem in video/avdio kodekih. Kaj še, da bi sprejemnik predvajal divx-e. :mrgreen: Lahko pa zetežiš za nov SW na uradnem sajtu: www.sas.si

Mislim da imajo vsi sprejemniki, ki so zgrajeni na ALI M3381 enak problem.
Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 143 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 18 9 10 11 1215 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 50 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited