Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 6:27

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 143 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 13 4 5 6 715 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 03, 2010 21:59 
Gospod Primož,
se opravičujem, ker nisem bil že prej dovolj jasen. Jaz sem vašo spletno stran našel na spletni strani APEK-a in sem iskal pretvornik, ki je preizkušen (DIGI nalepka-seznam ustrznik pretvornikov), zato sem iskal samo takšne artikle. Sem primerjal vašega in ostale, in nisem našel nobnih prednosti pred tem pretvornikom. Si-digi ima še snemanje.
Sam vsekakor ne potrebujem modulatorja (za doma sem kupil anteno in jo obesil na balkon).
Bine


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 03, 2010 22:17 
Danes pa imam "cajt".
Sem malce gledal po forumih, pa najdem "Tehnicni" e-mail in spletno stran (gumbe spodaj). pa vidim, da me vrže na spletno stran TELSTAR, in e-mail, ki je registriran na podjetje oz. domena sibila.
Sedaj se pa vprašam, ali celo lastniki oz. upravljalci foruma in spletne strani dajejo takšne zanimive izjave kot je prej napisal gospod iz SAS-a "aberveznik" pa nekaj o "bananah" itd...
Kam smo prišli...................................................................................


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 03, 2010 22:20 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
Aha, mi je že bolj jasno.
Na kratko vam bom razložil takole. Pridite k meni domov in preiskusite več različnih sprejemnikov in če boste hoteli gledati Formulo 1 brez neprestanega kockanja na recimo avstrijskem prvem programu, bo vam ostal na koncu samo en sprejemnik. Nagradno vprašanje je , kateri :wink: Seveda potem razumete, da nekaterim potem tista razlika v ceni ne igra pomembne vloge.
Pri dobrem signalu verjamem, da vsi delajo v redu.

Primož PINOSAT

p.s. kot sem že zgoraj povedal, na Štajerskem koncu ljudje razumejo stavek, da lahko gledajo vse, tudi avstrijske in hrvaške kanale, ki so jih lahko brez problemov gledali analogno. Trenutno na našem koncu ob solidnem signalu vseh 3 držav dela tudi 25 digitalnih kanalov.

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Zadnjič spremenil pinosat, dne Če Jun 03, 2010 22:26, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 03, 2010 22:26 
G. Primož,
na vikendu mi vse dela, avstrija, hrvati in slovenija. Bo vaš pretvornik vlekel avstrijo in hrvate tudi pri meni doma???


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 03, 2010 22:31 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
V Trbovljah praktično nemogoče. Jaz imam instrument in na osnovi meritev se lahko da končna ocena, kaj je smiselno montirat. Vsak drug zaključek je zgolj stvar debate in ugibanj.
Over and out :wink:

Primož PINOSAT

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 03, 2010 22:51 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Res, za prazen nič se nekaj greste.
Moj stil je pač tak, da rad uporabljam močne besede, skratka da z eno besedo povem več kot nekdo drug s kupom stavkov in to kar sem napisal o aberveznikih in bananah drži. Po duši sem pač panker, to je to, jebeš navlako, prilizovanje.... Ni bilo pa namenjeno direktno uvozniku tega sprejemnika.
Komentirati nek forum in ocenjevati admina (mislim mene) po parih prebranih objavah treh članov je pa neresno. Tale forum je v bistvu cehovski in pojavljanje ponudnikov opreme je tu nekaj najbolj normalnega, taki dobijo status ponudnika, imajo celo svoj podforum, kjer lahko objavljajo novosti.. Naša ocena je pač bila, da kdor si upa s svojo ponudbo biti na tem forumu, si zasluži vso podporo, sploh glede na to, da se tu ne gremo sllljjjuuuzastih objav kako je nekdo genialen, dober... Vsak pove kar misle, včasih v afektu in kaj potem, gre za njegovo mnenje, črke oziroma byte na nekem disku in nič več. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 04, 2010 0:42 
Citiram:
Res, za prazen nič se nekaj greste.

Wau, kam smo prišli. Zdaj si bomo pod prste gledali, pa kolko križev ima kdo več na grbi. Pa kdo zna boljše "pljuvat" ???
Zato ker nisem iz "Zasavja", in tudi nisem od včeraj, sem res kar precej starejši, in sem sinovoma dal dovolj dobro popotnico da študirata po svetu (eden je trenutno v SF, Californija), in se že celo življenje ukvarjam s tehniko. Mislim da lahko povem svoje mnenje!

Sem testiral in še vedno testiram, na svojo roko, za mene.
Med drugim tudi sprejemnike digitalnega televizijskega signala (lahko je posebna škatla, ali pa vgrajen v TV- vedno je sprejemnik nečesa, tudi analogno je bil sprejemnik, ali se motim , naj me nekdo popravi, če je vedno bil pretvornik)(kaj je potem VCR).
Tukaj se lahko pogovarjamo o USB stic, digitalnem sprejemniku, televizorju in drugih napravah ki sprejemajo kakeršen koli signal, zemeljskih oddajnikov, satelitov,bakrenih kablih, ali današnji čas vedno bolj zaželeno po optičnih kablih.

A ni čudovito, da nam tehnologija omogoča v realnem času nekoga uprašat za mnenje, pomoč ali pa samo tvoje nestrinjanje z neko zadevo.

Ni mi pa jasno zakaj morajo nekateri bit takoj užaljeni.
Iz lastnih iskušenj vem da je potrebno požret tudi kakšno težjo.

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 04, 2010 5:48 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Citiram:
Sem testiral in še vedno testiram, na svojo roko, za mene.
Med drugim tudi sprejemnike digitalnega televizijskega signala (lahko je posebna škatla, ali pa vgrajen v TV- vedno je sprejemnik nečesa, tudi analogno je bil sprejemnik, ali se motim, naj me nekdo popravi, če je vedno bil pretvornik)(kaj je potem VCR).
Itak, vedno smo imeli sprejemnike oz. uporabljali ta izraz, pa če se eni zdej na glavo postavjo: analogni sat. sprejemnik, pa potem dig. sat. sprejmnik, in sedaj DVB-T sprejemnik! Pretvorniki so bli (in so še) pa na hribih! :lol:

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 04, 2010 7:49 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Citiram:
Citiram:
Res, za prazen nič se nekaj greste.
Wau, kam smo prišli. Zdaj si bomo pod prste gledali, pa kolko križev ima kdo več na grbi. Pa kdo zna boljše "pljuvat" ???
Zato ker nisem iz "Zasavja", in tudi nisem od včeraj, sem res kar precej starejši, in sem sinovoma dal dovolj dobro popotnico da študirata po svetu (eden je trenutno v SF, Californija), in se že celo življenje ukvarjam s tehniko. Mislim da lahko povem svoje mnenje!
Tegale ne razumem najbolje, bolje rečeno povezave citata s spodaj povedanim.

Glede sprejemnikov je pa res tako in tako smo jim rekli tudi v reviji Telstar še v analognih Sat časih in to izrazoslovje so prevzeli oziroma iz nule uporabljali skoraj vsi, samo kaki diplingi iz agencij in RTV so ponavadi govorili o pretvornikih, konverterjih. Pa je bilo na začetku dosti nesporazumov, drugačnih izrazov, treba je bilo lektorirati in dopuščati samo še STB, ki pa mi je bil že od nekdaj zoprn, STB je lahko vse, sprejemnik je pa to kar je. Mimogrede, konverter je pa skorajda vse, od likalnika, do krampa, prvi elektriko konvertira v toploto, drugi pa potencialno energijo v kinetično - med drugim. :)
In sedj očitno nekateri pričakujejo, da se bo cela slovenija postavila na galvo zaradi dveh takih, ki te konverterje rolajo po raznih razpisih, predpisih... Saj razumem, latovščina je huda reč in ko slišiš drugačno, ti je trapasta.

Glede uvoznikov, prodajalcev... pa še enkrat (kot glavni admin) ponavljam, da so dobrodošli, imamo vsak svoje videnje in poznavanje in samo skupaj lahko naredimo to DVB-T Slovenijo boljšo. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 04, 2010 8:08 
Odsoten

Pridružen: Ne Mar 14, 2010 16:34
Prispevkov: 109
Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 143 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 13 4 5 6 715 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited