Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 18:35

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 93 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 510 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 28, 2010 14:33 
Odsoten

Pridružen: So Nov 08, 2008 11:33
Prispevkov: 539
MAXIMUM T-102 FTA in alternativni softver


Slika SlikaSlikaSlikaSlikaSlika


Maximum T-102 FTA: originalni softver (Soft.ver. 166127.91104.1 - brez slovenskega OSD)*, uradna stran proizvajalca, značilnosti - letak (.pdf)
*V sprejemniku, prinesenem direkt iz trgovine, je bil nameščen poslovenjen soft.ver. 166127.00207 (slika).

Slika SlikaSlikaSlika

Maximum T-102 PVR: originalni softver (Soft.ver. 268074.00901.1 - slovenski OSD), uradna stran proizvajalca
Izboljšan model* (daljinski upravljalnik ima namenski tipki za snemanje) z možnostjo snemanja na USB medije.
*dopolnjujeta dodatni funkciji; predvajalnik (DivX in MKV) filmov in PVR (snemalnik) z zakasnjenim predvajanjem (timeshift).


Ta sprejemnik je dosegel, do sedaj, eno od najnižjih prodajnih cen za DVB-T sprejmnike z MPEG-4 pri nas, seveda če smo nakupovali po akcijski ceni, kajti redna cena zanj znaša v povprečju nekje okrog 65 €.
Citiram:
Citiram:
najnižja cena, Maximum T-102 FTA - 43,81 € (s kartico E.LECLERC)

Vir: E.LECLERC virtualni katalog - str.4 (velja od 09.06.10 do 20.06.10)
Ă

_________________
QR CODE MONKEY 8-) virustotal.com


Zadnjič spremenil m3k, dne Po Maj 16, 2011 12:06, skupaj popravljeno 8 krat.

Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 28, 2010 14:34 
Odsoten

Pridružen: So Nov 08, 2008 11:33
Prispevkov: 539
Slika
Xoro HRT 7600: firmware, firmware + navodila (HR)

Pridobimo dodatni funkciji; predvajalnik (DivX in MKV) filmov in PVR (snemalnik)*.
*Takojšnje snemanje sprožimo z rdečo tipko na daljincu, z modro dostopamo do razporeda dogodkov.

+ snemanje s "timerjem" (PVRRECORD - mapa z .ts datotekami)
+ predvaja naslednje formate (.avi, .divx, .mkv, .m2ts, .ts, .mp4, .mov, .3gp, .mpg, .vob)
+ podnapise (.srt) *z šumniki (potrebna pretvorba v UTF-8 kodno tabelo)

Ne moremo ga ugasniti, ne ostane v mirovanju (standby) in na čelni plošči ne delata tipki za menjavo programov.

- slab slovenski prevod OSD
- ne prepušča TTX
- razmerje (AR) pri diviksih (filme v cinemascope formatu raztegne čez cel zaslon)
- podnapisi, vidna samo ena vrstica pri veliki pisavi
- nezmožnost gledanja nekega drugega programa ko poteka snemanje


SlikaSlikaSlikaSlika
SlikaSlikaSlika

_________________
QR CODE MONKEY 8-) virustotal.com


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 28, 2010 14:35 
Odsoten

Pridružen: So Nov 08, 2008 11:33
Prispevkov: 539
Slika
Strong SRT 8100: 8100_v1_DK.zip

Pridobimo predvajalnik (DivX in MKV) filmov.

+ nastavitev (AR) razmerja v meniju za konfiguracijo predvajanja filmov*
*diviksi v cinemascope formatu so še zmeraj malo raztegnjeni po višini.
+ indikator prikaza moči in kvalitete signala pri ročnem iskanju
+ predvaja naslednje formate (.avi, .divx, .mkv, .m2ts, .ts, .mp4, .mov, .3gp, .mpg, .vob)
+ podnapise (.srt) *z šumniki (potrebna pretvorba v UTF-8 kodno tabelo)
+ OTA posodobitev programske opreme

Ne moremo ga ugasniti, ne ostane v mirovanju (standby) in na čelni plošči ne delata tipki za menjavo programov.

- ne prepušča TTX
- podnapisi v veliki pisavi, vidna samo ena vrstica


SlikaSlikaSlika
SlikaSlikaSlika
SlikaSlikaSlika

_________________
QR CODE MONKEY 8-) virustotal.com


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 28, 2010 14:36 
Odsoten

Pridružen: So Nov 08, 2008 11:33
Prispevkov: 539
Slika
Abeo AB-T1110, navodila za uporabo (.pdf): originalni firmware [Soft.ver. 249857.00521.1](21.05.2010)

Bogato multimedijsko podporo, predvajalnik fotografij (.jpg, .bmp, .png) in glasbe (.mp3, .wma),
dopolnjujeta dodatni funkciji; predvajalnik (DivX in MKV) filmov in PVR (snemalnik) z zakasnjenim predvajanjem (timeshift).*.

EDIT:
*"Timeshift" sprožimo s tipko PAUSE (x2) na daljincu, po indikatorju na dnu zaslona se pomikamo z FAST FORWARD / FAST REWIND tipkama oz. uporabimo GOTO čas. funkcijo, prekinemo ga s pritiskom na tipko STOP in se vrnemo na program v živo. Snemanje še poteka naprej, vendar lahko sedaj preklapljamo med programi iz istega MUXa, s tipko PLAY ga povrnemo nazaj.
Dokončno pa zaustavimo snemanje z 2x pritiskom tipke STOP in potrdimo z OK. Med snemanjem s tipko INFO prikličemo okno z informacijami (PVR način) in zapremo z EXIT, z modro tipko (Maximum-ov daljinec nima namenske tipke za snemanje) dostopamo do razporeda dogodkov - programirano snemanje.


+ SLOvenski OSD
+ PVR ready + timeshift

+ med snemanjem je mogoče gledati drugi program (iz istega MUXa)
+ snemanje (PVRRECORD - mapa z .ts datotekami)
+ predvaja naslednje formate (.avi, .divx, .mkv, .m2ts, .ts, .mp4, .mov, .3gp, .mpg, .vob)
+ šumniki (cp1250) v podnapisih (.srt, .idx)
+ podnapisi, so malo prenizko, vendar vidni v obeh vrsticah pri veliki pisavi*
prikaže "hardcoded" podnapise iz .mkv-ejev
EDIT [07.09.2010] Ăźeta FW:
+ podpora za NTFS diske
+ pravilno (AR) razmerje predvajanih filmov
+ snemanje (.pvr posnetki so prikazani pravilno, ko pride do preklopa formata v programu, ni več "črnega zaslona")


Programiran vklop/izklop s timerjem iz in v mirovanje (standby) dela !
Na čelni plošči ne delata tipki za menjavo programov.
Citiram:
Ugotovil sem, da če na STBju spreminjam glasnost, potem praktično vsak pritisk na LG daljinec spremeni glasnost na STBju, vse dokler STB ne ugasnem in ponovno prižgem. Potem motenj ni, dokler zopet ne korigiram zvoka z daljincem STBja. Tega z originalnim FWjem ni počel.
- samo FAT32
- ne prepušča TTX
- nepravilno (AR) razmerje predvajanih filmov* (popravljeno v Ăźeta FW)
*"... znači da će Divx i Xvid 2,35:1 "scope" aspekta i SD rezolucije i dalje biti izduženi po visini i tu i dalje nema spasa!
No zato je trikom moguće navesti HD film aspketa 2,35:1 u .mkv datoteci, pa čak i u varijantama DivxHD/XvidHD,
da se korektno prikaže koristeći opciju "4:3 letterbox ..."
[HDtehnika]

EDIT [05.09.2010]
Citiram:
... ko začnem snemati film mi snema dobro, ko pa je vmes reklama potem pa imam samo črno sliko in zvok
in ko je konec reklame, da se začne dalje film mi ne zna prekodirati nazaj formata.
Napako pri predvajanju .pvr posnetkov narejenih na ABEO AB-T1110, se da delno omiliti z GOTO (časovni preskok) funkcijo, lahko npr. preskočimo reklame (dokler še vidimo sliko) in potem poteka predvajanje naprej normalno, imamo sliko do naslednjega reklamnega vložka.
Ă

_________________
QR CODE MONKEY 8-) virustotal.com


Zadnjič spremenil m3k, dne Če Sep 16, 2010 22:35, skupaj popravljeno 15 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Avg 08, 2010 11:58 
Odlično napisano! Pohvale!

Izgleda da ABEO Firmware odpravi skoraj vse pomanjklivosti alternativnega softwarja od Xoro 7500. Pri njemu me je še nabolj motilo, da se potem ni dal več ugasnit. Verjetno bom tudi sam poskusil z ABEO alternativo...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 10, 2010 12:03 
Sem naredil nadgradnjo na ABEO in zaenkrat sem zelo zadovoljen!
Super je opcija, da gledaš en program, snemaš pa drug program znotraj MUXa. Skratka zadeva se obnaša mnogo bolje kot varianta od Xoro HRT (7600) 7500!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 10, 2010 13:35 
Odsoten

Pridružen: So Nov 08, 2008 11:33
Prispevkov: 539
Citiram:
... Super je opcija, da gledaš en program, snemaš pa drug program znotraj MUXa...
To je ABEO-tov glavni adut, čestitam za uspešno nadgradnjo. :aplavz:

_________________
QR CODE MONKEY 8-) virustotal.com


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 10, 2010 17:11 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Po svoje super, samo kako za vraga nikomur ne uspe vseh bombončkov združiti v enem fw? Temu še vedno manjka podpora NTFS in pravilno razmerje slike pri filmih 2,35:1.

_________________
The planet is fine. The PEOPLE are fucked. Ne tm****izmu!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 12, 2010 3:13 
Odsoten

Pridružen: So Nov 08, 2008 11:33
Prispevkov: 539
Drži, manjka mu opcija za nastavitev (AR) razmerja v meniju za konfiguracijo predvajanja filmov, kar bi bilo v pomoč pri problematičnih formatih.
Res je škoda da ne bere NTFS diskov, ker MKV-je prikazuje kar spodobno (v pravilnem razmerju in notranjimi podnapisi), ampak kaj če ne mara DTS zvoka in ga pošlje ven le skozi S/PDIF. :(

_________________
QR CODE MONKEY 8-) virustotal.com


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 18, 2010 10:16 
Jaz sem dal tale ABEO-tov FW na mojega klona - United 9070.

Prej sem imel gor FW od XORO-ta 7600, ki mi je že omogočil PVR (originalni United ne snema), ne pa tudi timeshift. Sedaj sem z ABEO FW pridobil še timeshift, se mi je pa malce zakompliciralo trenutno snemanje: Unitedov daljinec namreč nima ločene tipke za REC, ki jo ima ABEO (sodeč po pdf-u z navodili). XORO je za začetek snemanja uporabil kar rdečo tipko od teleteksta, kar je bila dobra rešitev.
Odkar sem naložil ABEO FW, pa mi ta tipka ne zagrabi več.
Timeshift snemanje se kot rečeno začne s tipko pavza (slika na ekranu zamrzne, oddaja se snema). Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 93 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 510 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited