Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 9:56

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 93 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 15 6 7 8 9 10 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Dec 15, 2010 18:05 
Meni se to dogaja z Abeo T1110 softverjem na nekem drugem klonu.


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: To Maj 31, 2011 12:04 
Odsoten

Pridružen: So Nov 08, 2008 11:33
Prispevkov: 539
Citiram:
Podnapisi pri nastavitvi velike pisave, so v spodnji vrstici malo odrezani, koliko je odvisno od tipa zaslona - pri LCD manj oz. CRT pa več, kar je odvisno tudi od tega koliko sam televizor raztegne (overscan) sliko. Zaenkrat še čakamo, če bo Abeo objavil še kak nov firmver, ki bo to popravil.
Rešitev je tukaj, z zadnjim uradnim firmverom od Xoro HRT 7500, podnapisi so dvignjeni višje, obe vrstici sta vidni v celoti (slika) in previsi pri črkah (g, j, p) več niso odrezani.
Žal pa tudi ta softver ni popoln, da bi bil ultimativna rešitev za Maximum T-102 in ostale "strongove klone".

Slika
Xoro HRT 7500: firmware [Soft.ver. 268074.110318.2] (23.03.2011) , letak (ENG.pdf), navodila (GER.pdf)
Citiram:
Modifications in this version:

- Added NTFS Support
- Added russian language support


Modifications in version: 268074.01211.1

-'Time Shift'- function added
- problems at the adjustment of video formats solved
- OSD reworked
- Stability and performance optimized
Pridobimo dodatni funkciji; predvajalnik (DivX in MKV) filmov in "Time Shift" (zakasnjeno predvajanje)*.
*TimeShift - sprožimo s tipko PAUSE (x2) na daljincu, po indikatorju na dnu zaslona se pomikamo z FAST FORWARD / FAST REWIND tipkama oz. uporabimo GOTO čas. funkcijo, prekinemo ga s pritiskom na tipko STOP in se vrnemo na program v živo.
PVR - Maximum-ov daljinec nima namenske tipke za snemanje, snemaš s pomočjo časovnika (timer-ja) ali EPG-ja, na seznamu dogodkov (modra tipka) določiš trajanje snemanja oddaje, in potem ko se zažene snemanje lahko gledaš in preklapljaš med programi iz istega MUXa. Med snemanjem s tipko INFO prikličemo okno z informacijami (PVR način) in zapremo z EXIT.


+ SLOvenski OSD
+ predvaja naslednje formate (.avi, .divx, .mkv, .m2ts, .ts, .mp4, .mov, .3gp, .mpg, .vob)
+ podnapise (.srt) *z šumniki (cp1250)
+ pravilno (AR) razmerje predvajanih filmov
+ podnapisi, vidni obe vrstici pri izbrani veliki pisavi
+ bere NTFS diske
+ direktna izbira formata 16:9/4:3
+ ohrani nastavitve v pripravljenosti (standbye), nastavitev datuma in ure snemanja dela

- na čelni plošči (Maximum T-102) ne delata tipki za menjavo programov
- ne prepušča TTX
- neroden postopek snemanja in pri tem lahko samo gledaš programe iz istega MUX-a
- FORMAT NE DELA (slika) ???


SlikaSlikaSlikaSlika SlikaSlikaSlikaSlika

_________________
QR CODE MONKEY 8-) virustotal.com


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Maj 31, 2011 21:48 
Je že zunaj kakšen nov firmware za merkatorjev dt12? Tle vidim da podpira tudi d1, ne bi pa rad bricknil naprave za brezveze :) Je kaj od tukaj primernega za dotičnega dt12?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 01, 2011 8:44 
Odsoten

Pridružen: So Nov 08, 2008 11:33
Prispevkov: 539
NE, nič primernega za merkatorjev Si-Digi DT-12, obrni se na uvoznika, če ima kakšen nov FW zanj.

_________________
QR CODE MONKEY 8-) virustotal.com


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 08, 2011 10:13 
Glede na to, da je Synaps THD-2800 zgrajen okoli mstar procesorja, me zanima, ce obstaja alternativen software zanj? Kako je pa potem s komandami na daljinskem upravljalniku? Delujejo, ce dam na STB kak drug software?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 08, 2011 10:32 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ni problem samo dlajinec, temveč tunerski čip, pa tipke na škatli, pa verjetno še kaj. Zato najprej dobro preveri predno zaj*** sprejemnik.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Soft
OdgovorObjavljeno: Sr Jun 08, 2011 10:42 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
LP

Tako kot ti je Tehnični napisal, razlika je v tunerskem čipu in če daš nanj soft od kakega Stronga, Abeo-ta ipd, lahko uničiš sprejemnik.

Primož PINOSAT

http://pinosat.ruf.si

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 14, 2011 20:47 
Kateri software pa je najboljši (za Vivax DVB-T 410HD)?
Xoro HRT7500, Abeo AB-T1110 ali Strong SRT-8100?


Na vrh
   
 Naslov prispevka: ALI SEM BRIKNIL SPREJEMNIK
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 25, 2011 21:55 
Pozdravljeni

Danes sem se hotel malo poigrat z ABEOvimi FWji in sem nekako najbolj potrjeno verzijo naložil na USB ključ, ga vtaknil v sprejemnik, šel v usb meni pod multimedio/glasbo, našel FW file in ga pognal.

Nakar se mi sprejemnik ugasne...in ker roke delajo hitreje od glave pritisnem tipko za vklop na daljincu in nič...glava še vedno ni delala prav, zato je leva roka izklopila sprejemnik s hardware stikalom na sprejemniku...torej sem ga popolnoma izklopil...ker sem imel samo navodila v danščini sem izpustil del, kjer piše, da se upgrade začne po cca. 10s...

Sedaj pa vprašanje za vas mojstre...ali je normalno, da se mi je sprejemnik takoj po izbiri FW filea ugasnil in bi se bil po nekaj s sam prižgal in pričel z updateom? Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 25, 2011 22:41 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Prekinitev nalaganja SW-ja je lahko za sprejemnik usodna!

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 93 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 15 6 7 8 9 10 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited