Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 16:12

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Po Nov 01, 2010 11:26 
Pozdravljeni.

Imam problem z Abeo AB-T1208 SD digitalnim sprejemnikom. Torej iz sobne antene vklopim kabel v Abeo AB-T1208 SD potem pa kabel iz digitalnega sprejemnika v tv. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 01, 2010 13:31 
Ne "pizdi" brez veze,če nimaš osnovnih pojmov o antenah.
Vsi bi kar nekaj prikjlučili in to mora delat :!: :!: :!: .


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 01, 2010 13:34 
Nisem rekel da imam pojma o antenah. Vse skupaj sem priklapljal prvič v življenju in nimam za burek kar se tega tiče. Lahko da sem naredil kakšno čisto osnovno napako zato pa sem tudi vprašal tukaj kako in kaj.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 01, 2010 17:53 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
No, no, malo potrpljenja...
DVB-T signal ti tisti, ki ti urejajo TV po bloku sigurno ne pošiljajo po glavni anteni, tako da preko nje ne boš ujel nič. Tvoja edina varianta, da karkoli ujameš je sobna antena, za njo pa je potreben precej močan signal, tako da se z njo lepo sprehajaj po sobi in upaj da bo kaj. Stopi tudi na balkon.
Zakaj si sploh kupil ta sprejemnik?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 01, 2010 18:13 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Dodal bi, da bi se moral malo informirati, če je sploh v tvojem kraju že dovolj dobra pokritost z DVB-T signalom.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 01, 2010 19:27 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Jaz iz prvega posta ne razumem kako si ti to priključil :shock: A imaš glavno anteno na strehi priključeno na sobno anteno, da ti še ojača signal?

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 01, 2010 21:23 
Citiram:

bbenci2
Jaz iz prvega posta ne razumem kako si ti to priključil Shocked A imaš glavno anteno na strehi priključeno na sobno anteno, da ti še ojača signal?
Na televiziji kjer skušam ta sprejemnik usposobit imamo sobno anteno. Potem pa ker tam nisem našel signala sem šel probat še v dnevno kjer imamo glavno anteno.
Citiram:
Homer

Dodal bi, da bi se moral malo informirati, če je sploh v tvojem kraju že dovolj dobra pokritost z DVB-T signalom.
Zdaj sem se informiral in je naš kraj baje v 3. fazi. Predvideno je, da bo v 2. fazi priklopljeno do sredine novembra tako, da bo 3. faza verjetno še kasneje. Ni mi jasno kako pa potem stricu že vse vleče. Priklapljal mu je nekdo drug in morem očitno pridet do te osebe.


Citiram:
Sadjevc
ObjavaObjavljeno: Pon Nov 01, 2010 18:53 Naslov sporočila:
No, no, malo potrpljenja...
DVB-T signal ti tisti, ki ti urejajo TV po bloku sigurno ne pošiljajo po glavni anteni, tako da preko nje ne boš ujel nič. Tvoja edina varianta, da karkoli ujameš je sobna antena, za njo pa je potreben precej močan signal, tako da se z njo lepo sprehajaj po sobi in upaj da bo kaj. Stopi tudi na balkon.
Zakaj si sploh kupil ta sprejemnik?
Pač kupila ga je mama, ker je vedela, da en sprejemnik bo pač treba kupit za drugo televizijo, cene pa so približno enake.

P.S.
Moja stroka ni elektronika ampak finance in davki ampak meni se ni težko naredit budalo in vprašat ljudi, ki to zadevo obvladajo. Nisem vseveden in ne vem zakaj bi si razbijal glavo z nečim kar je drugemu v veselje.

Torej kako naj priklopim, če imam sobno anteno, digitalni sprejemnik in televizijo? A obstaja preprosta razlaga? A je sploh treba priklapljat digitalni sprejemnik na anteno? Kolikor sem razumel ga je na sobno potrebno priklopit. A je tako?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 01, 2010 21:35 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
S sobno anteno se morda res kaj dobi, vendar je problem, če si kje v pritličju. V kakšnem višjem nadstropju pa že in kot že rečeno je treba poskušati tudi kje pri oknu ali pa kar na balkonu, da sploh vidiš, če je kaj signala. Treba se je tudi pozanimati ali je sploh na tvojem območju digitalni signal. Ă

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 01, 2010 23:19 
@pudl

Katere programe pa sedaj še dobiš v analognem sistemu?
S kje sploh si?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 01, 2010 23:28 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Med dobro strešno anteno in sobno so ponavadi ogromne razlike in če ste šele v 3. fazi pomeni, da s sobno verjetno ne bo nič, s strešno pa lahko.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited