Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 19:21

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: To Nov 02, 2010 11:35 
Pozdravljeni

Doma nimamo veliko denarja za zapravljati in občasno bi še vedno radi gledali televizijo, zato vas sprašujem kateri sprejemnik priporočate do max 50 evrov. Kaj vse bom še moral kupit. Živimo na hribu in imamo lep pogled na oddajnik na Trdinovem Vrhu. Bom moral kupit novo anteno? Kaj pa daljinec, pride zraven aparata, verjetno tisti od televizorja ne bo več deloval, ali pač? Treba kakšen kabel? Kaj vse se splača gledati pri teh sprejemnikih, ali so morda do te vsote denarja vsi isti? Gotovo sem še kaj pozabil. Vesel bom kakršnekoli pomoči. Hvala


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 02, 2010 11:40 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Torej, če boš sprejemal le signal iz Trdinovega Vrha, potem skoraj ni pomembno kakšen sprejemnik kupiš, saj bo tudi tisti s slabim kanalnikom, sprejemal brez težav.
Antena mora biti UHF ki sprejema kanale 21-69. Ă

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 02, 2010 12:17 
[quote="DR.1M"]Torej, če boš sprejemal le signal iz Trdinovega Vrha, potem skoraj ni pomembno kakšen sprejemnik kupiš, saj bo tudi tisti s slabim kanalnikom, sprejemal brez težav.
Antena mora biti UHF ki sprejema kanale 21-69. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 02, 2010 12:34 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
S Trdinovega vrha oddajajo tudi hrvaški kanali in ti zato ni potrebno imeti še kakšne antene. Večina sprejemnikov ki podpirajo MPEG4 imajo tudi podporo MPEG2 zato ti ni potrebno skrbeti. Pa tudi dvomim, da se v Sloveniji najde tak ki ima samo MPEG4 podporo.

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 02, 2010 13:36 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
dr.1m @ joj ni tako enostavno. Škoda ker se tu ne oglašajo tisti, ki so že kupili na Dolenjskem in Beli Krajini sprejemnike, doma pa so ugotovili da jim HRT ne deluje. Hvalabogu vsak najprej pomisli na anteno in začne reševati najprej antenski sprejem in morda smo delček tega reševanja deležni tudi mi s prodajo kakšne pozlačene antene.
Resnično (še sam ne vem čemu je tako ) vendar dejstvo je , da smo pri neštetih samo zamenjali sprejemnike in HRT deluje. Zanimivo, da signal niti ni tako kritično na meji, saj mi z merilnikom kaže in ugoden MER ter ostalo. Ali pač. Ugotavlja se da nekateri sprejemniki potrebujejo tudi 7 in več decibelov signala za odpiranje mejnih kanalov. Ma ni tega 10 dni nazaj ko sem v enem poldnevu samo v Trebnjem zamenjal 6 sprejemnikov in povsod je bil problem samo v sprejemniku. Monter s katerim občasno sodelujeva je podobno počel v Beli krajini. Isto v pogovoru z ostalimi monterji opažamo pri nekaterih TV(Philips recimo). Na TV ne deluje, priključiš poleg DVB-T sprejemnik, slika se pokaže. Mislim, da tu ni potrebna velika filozofija, če na lastne uči ugotoviš kaj se v resnici na terenu dogaja.
Namenoma ne bom imenoval dobre in problematične modele DVB-T sprejemnikov saj sem tudi sam pred časom tu pa tam prodal sprejemnik za katerega najraje ne bi nikoli slišal. Zato sem ponudbo zmanjšal na minimum in ker imam sebe zelo rad še to kar imam je namenjeno večinoma za lastne montaže.
Seveda pa ni rečeno, da bo tudi dolenjski sogovornik v tej temi imel težave s sprejemniki pa kjerkoli in katerega koli bo že kupil.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 02, 2010 14:09 
Ok super. Pa ima kdo kakšna priporočila ali je do 50 evrov vse isto?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 02, 2010 17:54 
Citiram:
dr.1m @ joj ni tako enostavno. Škoda ker se tu ne oglašajo tisti, ki so že kupili na Dolenjskem in Beli Krajini sprejemnike, doma pa so ugotovili da jim HRT ne deluje.
Mislim da DR.1M zelo dobro ve kaj piše. Ko se enkrat moraš ubadati z nadvlado Italijanov, potem postaneš zelooo velik strokovnjak, tudi na tem področju. Sicer pa ni za izpostavit ničesar do 50€, kaj pa sploh je v prodaji takega spodobnega?

Ml33k
kupi najcenejše kar dobiš, in ne komentiraj in sprašuj, samo bodi zadovoljen da dela.

Žal, subvencij državnih ni, pa tudi obljubljena pomoč?????


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 02, 2010 19:41 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Citiram:

Mislim da DR.1M zelo dobro ve kaj piše. Ko se enkrat moraš ubadati z nadvlado Italijanov, potem postaneš zelooo velik strokovnjak, tudi na tem področju.
Z dr.1m se poznava, vrsto let že, sodelovala sva, tudi poslovno, skoraj mi je ušlo, da ga nisem imenoval po imenu in nikakor nisem mislil, da je kaj z njegovim poznavanjem splošnih zadev kaj narobe. Nasprotno zelo dobro vem, da pozna stvari. Dejstvo je da razmere na dolenjskem vseeno niso tako enostavne kot zgledajo, tudi njemu, saj sem pisal, da tudi mene kot avtohtonca to preseneča in da se z nakupom slabših sprejemnikov lahko zakomplicira pri HRT sprejemu. Ne glede na to, da je v zraku bistveno manj kanalov in svinjarije kot je to na primorskem in ne glede na to da je do HRT oddajnikov le nekaj deset kilometrov so težave tudi pri nas.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 02, 2010 19:47 
Odsoten
Ponudnik
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 18:08
Prispevkov: 922
Kupi Almo T2400, pa boš imel do 50 EUR najboljši sprejemnik, če pa ne boš zadovoljen, se pa da menjat.
Edino v trgovinah ga boš zastonj iskal, ker ga imam le jaz, pa še par malih trgovinic.

Primož PINOSAT

_________________
Spletna trgovina : http://pinosat.ruf.si

PINOSAT, 041-266-494


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 02, 2010 20:04 
Citiram:
Citiram:

Mislim da DR.1M zelo dobro ve kaj piše. Ko se enkrat moraš ubadati z nadvlado Italijanov, potem postaneš zelooo velik strokovnjak, tudi na tem področju.
Z dr.1m se poznava, vrsto let že, sodelovala sva, tudi poslovno, skoraj mi je ušlo, da ga nisem imenoval po imenu in nikakor nisem mislil, da je kaj z njegovim poznavanjem splošnih zadev kaj narobe. Nasprotno zelo dobro vem, da pozna stvari. Dejstvo je da razmere na dolenjskem vseeno niso tako enostavne kot zgledajo, tudi njemu, saj sem pisal, da tudi mene kot avtohtonca to preseneča in da se z nakupom slabših sprejemnikov lahko zakomplicira pri HRT sprejemu. Ne glede na to, da je v zraku bistveno manj kanalov in svinjarije kot je to na primorskem in ne glede na to da je do HRT oddajnikov le nekaj deset kilometrov so težave tudi pri nas.

Se oproščam, vseeno nisem mislil tako hudo. Se pa strinjam, da vsak pozna svoje področje najbolje.

Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited