Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 19:32

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 02, 2010 21:20 
Odsoten

Pridružen: Po Jan 19, 2004 18:17
Prispevkov: 408
Danes sem preiskusil 3 različne sprejemnike sprejemnike v novem mestu. Doma imam Televesovo anteno (dat 75) s predojačevalcem. Na sprejemniku maximum mi brezhibno delujejo vsi trije hrvaški multiplexi ( A, B in D). Pri sprejemniku step net se zatakne pri hrvaškem muxu D, vse ostalo je brezhibno. Ko sem priklopil sprejemik Explore (za 50€), sta delovala slovenska multiplexa brezhibno, od hrvaških pa je deloval samo mux A, vendar z motnjami, situacija se je nekoliko popravila, ko sem televesevki z predojačevalcem dodal še ojačevalec ES 1/Q (seveda je treba mimo speljati še napajanje do predojačevalca v anteni). Za poizkus sem uporabil še logaritmično anteno z vgrajenim ojačevalcem (P-2845 DTT/G ). Na sprejemnikih Telesystem in Stepnet, sta poleg sloveskih muxov delovala tudi hrvaška mux A in B., sprejemnik Explore, pa je odprl samo slovenske kanale, šele, ko sem uporabil ojačevalec ES2/Q, je za silo odprl hrvaški mux A. Očitno je težava v tem, da so cenejši sprejemniki narejeni bolj površno in rabijo močnejši signal. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 02, 2010 21:59 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
AMpak danes je sploh moralo biti nekaj narobe s hrvati na 25 kanalu. Upam, da jih ni že teh nekaj oblačkov strlo. V pisarni sem, ko sem zvedel, da se je TV 3 poslovila, na SONY Bravia poskušal malo reda naredit in odpravit črne ekrane, sem po povrnitvi na tovarniške nastavitve hotel ročno naložit 25 in nikakor mi jo noče naložit a prej pred zrušitvo na tovarniške pa dela. HKrati me je še en tip klical , da na Sevno pod Trško Goro že dva tri dni ne sprejema več HRT ???
In to lokacija kjer prdneš pa nese na Trdino, skoraj odprto proti Mirkovici in Slijemenu ??? Začuda pa 48 danes vsaj pri meni na TV ni delala težav...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 02, 2010 22:04 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Opažam, da je te dni signala na K48 Sljeme precej več kot ponavadi.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Nov 02, 2010 22:49 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Citiram:
dr.1m @ joj ni tako enostavno. Škoda ker se tu ne oglašajo tisti, ki so že kupili na Dolenjskem in Beli Krajini sprejemnike, doma pa so ugotovili da jim HRT ne deluje. Hvalabogu vsak najprej pomisli na anteno in začne reševati najprej antenski sprejem in morda smo delček tega reševanja deležni tudi mi s prodajo kakšne pozlačene antene.
No, res ne poznam razmer, in sem le to na pamet povedal.
Me pa zanima, kaj ti je instrument na takih lokacijah pokazal. Oz kakšen je bil signal na spektru? Le na ta način se lahko (vsaj delno) ugotovi v čem je težava.
Vsekakor večina poceni sprejemnikov signalov slabo prebavlja če so med njimi velike razlike. Govorim za sosednje kanale. Ă

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 14 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited