Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 19:35

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 26, 2010 23:14 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
V MuxuA danes nov program, Denver DMB105 sam ne trzne, ko mu dam poskenirati K37 razmeče programsko listo da res ni. Poskeniram še K27, ki ga še nisem, sprejemnik Koper in Primorko iz K51 povozi, Slo1,2 in 3 pa ne, tako da ostanejo podvojeni iz K37 in K51. Ponovim iskanje na K27 in sedaj povozi tudi SloX programe iz K51. Na listi imam mislimda 38 programov, katastrofa, in sedaj vse to razvrstit in to bogvekolikokrat še, ob vsakem dodajanju programa, kanala, spremembi kanala - groza, ubogi neuki ljudje, posebej na primorskem koncu. No ja, lahko bi bilo še veliko slabše, lista bi se lahko razsula tudi kar sama, ko bi sprejemnik zaznal nov program. :(

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 26, 2010 23:56 
Odsoten

Pridružen: So Mar 06, 2004 22:43
Prispevkov: 489
Evo, tu pa nastopimo gasilci :wink: Posla vrh glave za par let...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 03, 2010 9:41 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Samo za zanimivost - včeraj sem znancu priklopil DVB-T sprejemnik ( kupil ga je v Mercatorju - zelena "DIGI" škatla - nimam pojma katera firma ).

Z navadno sobno anteno brez problema lovi oba SLO muxa. Smešno pa je, ko je pri avtomatskem iskanju oštevilčil programe - SLO TV: 891, 892, .. TV3: 13, .....

Nemoreš pa spremenit programskega mesta ( recimo SLO1 na 1., SLO2 na 2. ,... ). In če hočeš recimo z daljincem skočit direktno na SLO 3 moreš izbrat programsko mesto 893 ( al nekaj podobnega, vglavnem tri mestno številko ).

Meni je tak vseeno za DVB-T, vendar mi ni vseeno za take ljudi, ki nimajo niti malo pojma o pojmu glede tehničnih stvari. Ko me je vprašal kak naj prestavlja programe sem mu rekel, da naj stiska na daljincu puščico gor/dol, da pride do željenega TV programa.

Pa še ena zanimivost - ko sem prišel do njega je imel sprejemnik že zunaj - vprašal sem ga, kje ima daljinca in mi je rekel, da ga ni kupil ( da je kupil samo to škatlo ). Daljinec pa je bil lepo skrit v robu škatle - hvala bogu, da embalaže ni vrgel stran :)

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 03, 2010 9:56 
Odsoten

Pridružen: To Jan 20, 2004 12:25
Prispevkov: 659
Citiram:
Pa še ena zanimivost - ko sem prišel do njega je imel sprejemnik že zunaj - vprašal sem ga, kje ima daljinca in mi je rekel, da ga ni kupil ( da je kupil samo to škatlo ). Daljinec pa je bil lepo skrit v robu škatle - hvala bogu, da embalaže ni vrgel stran :)
Nekateri pač mislijo, da bodo še naprej prestavljali kanale s tv daljincem

_________________
T2 na Telekom optiki


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 03, 2010 10:34 
Odsoten

Pridružen: So Mar 06, 2004 22:43
Prispevkov: 489
Citiram:
Samo za zanimivost - včeraj sem znancu priklopil DVB-T sprejemnik ( kupil ga je v Mercatorju - zelena "DIGI" škatla - nimam pojma katera firma ).

Z navadno sobno anteno brez problema lovi oba SLO muxa. Smešno pa je, ko je pri avtomatskem iskanju oštevilčil programe - SLO TV: 891, 892, .. TV3: 13, .....

Nemoreš pa spremenit programskega mesta ( recimo SLO1 na 1., SLO2 na 2. ,... ). In če hočeš recimo z daljincem skočit direktno na SLO 3 moreš izbrat programsko mesto 893 ( al nekaj podobnega, vglavnem tri mestno številko ).

Meni je tak vseeno za DVB-T, vendar mi ni vseeno za take ljudi, ki nimajo niti malo pojma o pojmu glede tehničnih stvari. Ko me je vprašal kak naj prestavlja programe sem mu rekel, da naj stiska na daljincu puščico gor/dol, da pride do željenega TV programa.

Pa še ena zanimivost - ko sem prišel do njega je imel sprejemnik že zunaj - vprašal sem ga, kje ima daljinca in mi je rekel, da ga ni kupil ( da je kupil samo to škatlo ). Daljinec pa je bil lepo skrit v robu škatle - hvala bogu, da embalaže ni vrgel stran :)
Sicer točno te igračke ne poznam, a mu pač izklopi LCN, pa boš sortiral po svoje...


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Dec 03, 2010 11:10 
Odsoten

Pridružen: Pe Avg 24, 2007 16:37
Prispevkov: 1247
Hvala za info - spet nekaj novega zvedel !

_________________
Kabelska.net


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 6 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 48 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited