Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Jun 16, 2024 8:37

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 143 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 14 5 6 7 815 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 22, 2010 22:29 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Citiram:
A bi moral imeti sedaj, ko so šli iz kanala 42 na kanal 25 isto signal, bi moral anteno obrniti oz. kaj drugega spremeniti?
Ă

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Sep 22, 2010 23:25 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Citiram:
Do sedaj se sploh nisem ubadal z zemeljskim signalom in tudi preverjal nisem ali lovim analogni RTL, ker sem gledal samo satelitske kanale.....Do sedaj sem imel shranjen samo SLO1(analogni), da so starši malo pogledali kakšne novice ipd....bom testiral takoj ko dobim nov LCD TV(naslednji teden)....
Načeloma se najprej porihta (ali saj preveri) zemeljski sprejem, pa šele pol postavi satelitsko, pa če gledaš naše programe al pa ne, pač rezerva... Saj tam niste v taki "rupi", da bi lovili samo Slo1.

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 23, 2010 15:13 
kakšne sreče sem jaz....ujel sem samo naše kanale.....imam še signal na kanalu 30 vendar nič ne ujame(ni mi jasno zakaj ne najde kanalov)....točno sem vedel da bo šlo nekaj narobe in zato sem tako dolgo odlašal s testom....kaj sploh še lahko storim?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 23, 2010 15:24 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Koliko dig. signala pa imaš na k30? Anteno obrni proti SZ oz. Ljubljani, morda na k30 dobiš vsaj avstrijski mux A. Naše muxe ti bo pa lovilo tudi s te smeri (s Krima ali Krvavca). Z JV smeri ti namreč na tem kanalu vpada analogna TV3 s pretvornika pri Žužemberku, zato ti verjetno noče shranit programov na dig. sprejmniku (čeprav imaš signal). Ko bodo pozimi izklopili pretvornik za TV3, boš morda dobil Hr. mux z Mirkovice na k30. Ă

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Zadnjič spremenil R@v3Sp@c3, dne Če Sep 23, 2010 17:14, skupaj popravljeno 8 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 23, 2010 15:47 
za test imam televizor LCD LTW22M4 United....Signal mi piše dobro do zelo dobro , vendar po končanem skeniranju nič ne shrani....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 23, 2010 16:09 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Znamka TV-ja "United" mi ne deluje ravno "vrhunska", zato si vsaj sposodi še kašn zunanji DVB-T sprejenik, ki ima dober tuner. Sprejem kanala 25 ti lahko moti tudi analogna TVS1 na sosednjem k26 s pretvornika Žužemberk. Pač bo treba počakat izklop analognih programov, pa še potem čekirat DVB-T signale.

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 23, 2010 16:16 
proti ljubljani pa sem ujel kanal 24(ORF Mux) vendar je čisto na meji....zelo prekinja....se bom še malo poigral....ni mi toliko za avstrijo, rajši bi imali hrvaške kanale, kateri so nam bolj razumljivi....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 23, 2010 17:04 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Še moje opažanje po najnovejših spremembah na Sljemenu:
- analogni RTL K42 nerazpoznaven (prej na K25 je bil za oceno 4/5),
- muxa A K25 ne najdem (prej na K42 isto),
- mux B K48 malenkost močnejši (na sprejemniku trenutno dela stabilno, na računalniku šteka, da ni gledljivo);

Ostajam na Mirkovici. Nadejal sem se muxa D s Sljemena, ko ga bodo začeli oddajati (K42), ampak verjetno ne bo nič od tega.

_________________
The planet is fine. The PEOPLE are fucked. Ne tm****izmu!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 23, 2010 18:59 
po dodatnih dveh urah igračkanja je stanje še vedno začetno....slovenski kanali k37,k45 in k64 delujejo, avstrija kanal 24 kocka in zmrzuje(negledljivo), kanal 30 in kanal 54, signala dovolj, vendar televizor ne pohrani ničesar....nobene več ideje...
Edit: sedajle mi je uspelo pohranit kanale tako iz k30 kot k54 vendar zgleda da imam premalo signala in samo sem ter tja se pokaže kakšen kos slike....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 23, 2010 20:44 
[quote="R@v3Sp@c3"]Znamka TV-ja "United" mi ne deluje ravno "vrhunska", zato si vsaj sposodi še kašn zunanji DVB-T sprejenik, ki ima dober tuner. Sprejem kanala 25 ti lahko moti tudi analogna TVS1 na sosednjem k26 s pretvornika Žužemberk. Pač bo treba počakat izklop analognih programov, pa še potem čekirat DVB-T signale.[/quote]

Lahko si vzamem za test tale sprejemnik: DVB-T SD sprejemnik Iskra T5010.....Ali moram potem na televizorju prestavit na analogno sprejemanje, če bi hotel testirat sprejemnik?


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 143 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 14 5 6 7 815 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited