Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Jun 16, 2024 10:21

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 143 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 15 6 7 8 915 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 23, 2010 21:20 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
TV sprejemnik moraš povezat s SCART na T5010 ter izbrati AV (na TV sprejemniku). Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 23, 2010 21:32 
[quote="Homer"]TV sprejemnik moraš povezat s SCART na T5010 ter izbrati AV (na TV sprejemniku). Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Sep 23, 2010 22:34 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Izbrati moraš AV, tako kot ti je napisal. In ne DVB-T ali analogni način.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 24, 2010 7:53 
Citiram:
Citiram:
Citiram:
Stražišče
O, to sva pa blizu :) , sam sprejemam to na Orehku.
Daj mi nekaj povej : K30 in K54-> koliko imaš signala ? In z katero anteno sve skupaj sprejemaš...res je da že dolgo nisem probaval te 2 kanala, sedaj ostajam na Sljemena do nadaljnega..
K30 - niha od 60-75%
K54 - niha od 30-60%
K45 - full
K26 - full
K37 - full
K64 - skoraj full (cca 90%)

Za ostale kanale ne morem reči, ker se mi pri iskanju kanalnik ne ustavi na nezaznanem kanalu.

Uporabljam pa eno ozko UHF anteno (1m), brez ojačevalca. Prej sem jo uporabljal za LokaTV.

Imam še eno široko smrekco (1m) (VHF+UHF). Verjetno ne bo nič boljše, če bi jo uporabil.
@anderssen - a maš konstanten signal ali ti vse skupaj precej niha ? Meni z Sljemena precej niha signal, na analognem K42 in K28 se mi pojavljajo občasno kakšna "motnjica" v obliki valovitih črt...ob prvi priliki probam Mirkovico, upanja je manjše, čeprav sem kdaj sprejemal tudi 43,46 (dokler niso naši "prekrili" kanale) in 64 (nova) noter..


Zadnjič spremenil humaxboy, dne Pe Sep 24, 2010 7:56, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 24, 2010 7:55 
Citiram:
Še moje opažanje po najnovejših spremembah na Sljemenu:
- analogni RTL K42 nerazpoznaven (prej na K25 je bil za oceno 4/5),
- muxa A K25 ne najdem (prej na K42 isto),
- mux B K48 malenkost močnejši (na sprejemniku trenutno dela stabilno, na računalniku šteka, da ni gledljivo);

Ostajam na Mirkovici. Nadejal sem se muxa D s Sljemena, ko ga bodo začeli oddajati (K42), ampak verjetno ne bo nič od tega.
@Kosinus - tole je več kot zanimivo :D

Vse kaže, da je proti vaši smeri ostalo vse isto, pri nas na Gorenjskem (vsaj pri meni - ali pa so trenutni atmorsferski pogoji res dobri!) pa se je to spreminja. K42 prihaja v barvi, K25 in K48 pa precej nihata, vendar večina časa je dovolj za gledanje..je pa priznati : Hrvatje imajo res bomba sliko napram našemu zmazku...

Humaxboy


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 24, 2010 10:23 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Citiram:
Po dodatnih dveh urah igračkanja je stanje še vedno začetno... slovenski kanali k37, k45 in k64 delujejo, avstrija kanal 24 kocka in zmrzuje (negledljivo), kanal 30 in kanal 54, signala dovolj, vendar televizor ne pohrani ničesar....nobene več ideje...
Edit: sedajle mi je uspelo pohranit kanale tako iz k30 kot k54 vendar zgleda da imam premalo signala in samo sem ter tja se pokaže kakšen kos slike....
Torej res dobiš Mirkovico. 8) Edina varjanta ti je boljša (žal tudi dražja) uhf antena, katero sem ti že predlagal na prejšnji strani (ima od 12 do 17 dB ojačanja, k21-k69). Morda v kombinaciji z nizkošumnim ojačevalcem v sami anteni, če imaš (pre)dolg kabel do TV-ja... Seveda pa jo probaš dat čim višje, saj imaš Kočevske hribe vmes... Za boljši sprejem k30 bo pa treba počakat na izklop analogne TV3, ki zihr moti Hr. mux A z Mirkovice. Ker pa dobiš avstrijce na k24, imaš iz SZ tudi signal njihovega muxa B na k30, kar ti isto ovira normalen sprejem Hr. muxa na tem kanalu. Z dobro in usmerjeno anteno se da omejiti motnje, ki prihajajo s kontra strani. Lahko jo daš na južno stran hiše, da ti npr. zid ali streha zaduši signal z severa. Seveda boš potem za naše muxe rabu še eno anteno v smeri proti LJ...
Citiram:
Lahko si vzamem za test tale sprejemnik: DVB-T SD sprejemnik Iskra T5010... Ali moram potem na televizorju prestavit na analogno sprejemanje, če bi hotel testirat sprejemnik?
DVB-T sprejemik priključiš preko skart kabla tko kot bi npr. Sat. sprejemnik ali DVD predvajalnik. Slika se ponavadi avtomatsko pokaže, ko vključiš dig. sprejmik. Včasih pa treba ročno preklopit na AV način.

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 24, 2010 11:34 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Citiram:
Hrvatje imajo res bomba sliko napram našemu zmazku...
Meni se pa slike na SLO1,2,3 DVB-T ne zdijo zmazki odkar so jih predelali na digitalno in ukinili "TV siva" :) Seveda pa imajo občasno še stare posnetke in kakšen slabši studio.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 24, 2010 12:57 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
meni se slika na našem DVB-T nasploh zdi ok, nimam kakšnih pripomb


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 24, 2010 13:24 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Citiram:
Meni se pa slike na SLO1,2,3 DVB-T ne zdijo zmazki odkar so jih predelali na digitalno in ukinili "TV siva" :) Seveda pa imajo občasno še stare posnetke in kakšen slabši studio.
Strinjam se. RTV razen v redkih primerih (stara oprema v studiu, npr. Prava ideja ima res slabo sliko) prekaša HRT na celi črti. Lastne športne prenose imata obe približno enako zanič, mogoče RTV malo boljše, vseeno bo pa treba kupiti nova reportažna vozila.

TV3, RTL in NovaTV so približno na istem nivoju, večinoma zelo dobra slika. No, pri zadnjih dveh se ne dogaja, da vrtijo anamorfno sliko v formatu 4:3.

Proplus pa caplja zadaj, razen v redkih primerih ima slabšo sliko (sprana, sivkasta neostra slika) od zgornje komercialne trojke, včasih celo analogni duhci pri podnapisih!), formatu 16:9 in splošni bahavosti navkljub.

edit: Na 72cm CRT televizorju s 3m te razlike niso tako opazne.

_________________
The planet is fine. The PEOPLE are fucked. Ne tm****izmu!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Sep 24, 2010 18:12 
DVB-T SD sprejemnik Iskra T5010 se je bolje izkazal kot LCD televizor United.....Sedaj imam "končno" stabilne Hrvate iz k30...Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 143 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 15 6 7 8 915 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited