Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Jun 16, 2024 7:37

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 171 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 16 7 8 9 1018 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jul 05, 2012 8:10 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
256QAM je čist nekaj drugega kot 64QAM, sploh pri SFN kjer je vprašanje, če bo to sploh šlo?
Glede jakosti pa itak da ni važna razen da mora biti nad mejo sprejema, ki je lahko tudi 0%, vsaj pri sat sprejemniku sem to doživel.
Glede kvalitete je pa tudi vprašanje, kako sprejemnik upošteva drugo modulacijo, čist možno je, da za 16QAM rabiš 10%, za 64 50%, za 256QAM pa 90%

PS: Pišem na osnovi izkušen na DVB-T in S in govoric o DVB-T2.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 06, 2012 19:20 
Odsoten

Pridružen: Če Jun 28, 2007 17:57
Prispevkov: 2084
Citiram:
@Kosinus
Ja, res. Skendy mi je potrdil informacijo, ko sem se zanimal še za Ličko Plješivico, ki je tudi predvidena v II. fazi.
Se še spomniš na tiste "romantične" čase iz leta 2009, ko so vklapljali Mirkovico in ne dolgo za tem Ličko Plješivico... Stal sem poleg sprejemnika pri vklopu enega in drugega oddajnika … Prav me je zanimalo, kateri bo boljše potegnil. Mirkovica me je postregla samo z manjšo jakostjo signala, Lička Plješivica pa je zadevo še pojačala ter dodala kvaliteto. Sva poročala o tem sprejemu na enem drugem forumu.8)
Seveda se spomnim, takoj po informaciji o vklopu sem letel na streho in se prepričal na lastne oči. Še zdaj dela, čeprav se občasno malo zatakne (nimam opreme, da bi našel boljši položaj antene). Z muxom D nisem imel te sreče. S Sljemena ne dobim ničesar, čeprav je analogno bilo nekaj. Za ostale oddajnike pri meni ni niti teorije.

_________________
The planet is fine. The PEOPLE are fucked. Ne tm****izmu!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 11, 2012 13:35 
[quote="yunnowho"]Učka naj bi bla zalaufala v tem mesecu z R&S od 2.6 kW. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 11, 2012 13:54 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Ti govoriš o sevalni moči ERP na antenah.... jaz pa sem zvedel samo za moč izhodno ojačevalnikov na izhodu proti anteni... to ni isto.
Hruške in jabolka!


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jul 11, 2012 14:52 
Ja, vem da ni isto :wink: . Podal sem pač podatke, kateri so mi bili posredovani za oba oddajnika, s katerih bomo lahko na mojem koncu in širše lahko sprejemali DVB-T2 signal. Citiral pa sem te zato, da bodo podatki na kupu. Zaenkrat bodo za nas le ti trije oddajniki aktualni. Mirkovica pride pozneje. Le ERP za Učko dodaj, če veš 8).


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 13, 2012 1:53 
Hm, črnih robov ni več že nekaj dni. 16:9?
Citiram:
Učka naj bi bla zalaufala v tem mesecu z R&S od 2.6 kW.
Mi, ki se s sprejemom radijskih in TV signalov ukvarjamo ljubiteljsko, uporabljamo v svojih preglednicah moči oddajnikov bolj kW ERP. Kako glih 2,6 kW, če Učko še niti zalaufali niso in se še ne ve, koliko bo na koncu priteklo ven. Formula ali predvidevanje kolega z Učke?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 13, 2012 8:01 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
2,6kW je verjetno nazivna izhodna moč oddajnika, bo pa morda kaj manjša, če bo SWR slabši od pričakovanja :)

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 13, 2012 9:30 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Citiram:
Hm, črnih robov ni več že nekaj dni. 16:9?
Citiram:
Učka naj bi bla zalaufala v tem mesecu z R&S od 2.6 kW.
Mi, ki se s sprejemom radijskih in TV signalov ukvarjamo ljubiteljsko, uporabljamo v svojih preglednicah moči oddajnikov bolj kW ERP. Kako glih 2,6 kW, če Učko še niti zalaufali niso in se še ne ve, koliko bo na koncu priteklo ven. Formula ali predvidevanje kolega z Učke?
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jul 21, 2012 23:27 
Danes sem se lotil bolj fino nastavljat anteno za sprejem z Ivanščice in moram reči, da niti ni tako slabo, kot se mi je zdelo od začetka. K21 je sicer malce slabši, morda tudi zato, ker sem do zdaj na istem kanalu sprejemal nekoliko slabši signal s še slabšo kvaliteto avtrijskega muxa B z odbojem iz iste smeri.

Na Učki je vsa oddajna oprema montirana in pripravljena za oddajanje. V pričakovanju "eksperimentalnog puštanja u rad" DVB-T2 oddajnika na Učki sem ob obilici programov spravil skup testne DVB-T2 hrvaške programe z Ivanščice in Sljemena.
Slika
Hrvaška – nova turistična zvezda v EU. No ja, morda res, ampak to še ne velja za DVB-T2. Narod so že 2x nategnili. NO COMENTS.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jul 24, 2012 0:34 
V muxu C (K53 Sljeme in K21 Ivanščica) je sedaj kar 30 "tritisočk" :wink: .
Novi programi, za katere še vedno ne vemo, kaj se za njimi skriva, ker so kodirani, imajo oznake 3001-3030. Teletekst in EPG še nista aktivirana :mrgreen: . Drugi mux je trenutno še vedno enak – Test Mux E.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 171 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 16 7 8 9 1018 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited