Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je To Maj 21, 2024 3:26

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 191 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 14 5 6 7 820 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 27, 2012 18:10 
Program Golica TV je dostopen na kanalu 8, zato le prevetrite svojo programsko shemo (ponovno iskanje kanalov). :-)))

http://www.golica.si/golica-tv-na-kanalu-8

Jaz sem "prevetril" svojo programsko shemo, odprl vsa okna in vrata ter prevetril še prostor, kjer se nahaja DVB-T sprejemnik, ampak Golico ne najdem na K8 (VHF). :lol:

A vem v katerem grmu tiči zajec. 8) :wink:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 27, 2012 20:44 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Citiram:
Citiram:
Točno tako.
MUX je enoten in ni možno, da na kakšnem pretvorniku ne bi bilo Golice (ali kateregakoli drugega programa)
Hmm. Druge Golice na programski listi pri meni še vedno ni. Ne pišem bedarij, ampak to kar vidim. Torej, z drugimi besedami mi zagotavljaš, da Clarke Tech ne zna poskenirat v celoti enaki mux na drugem kanalu? :) Ali pa je CT morda prepameten za takšne šlamparije, ki se izvajajo v ozadju.

A pred časom sem pisal o težavah, ki sem jih imel na svoji lokaciji na K27, ko so vklopili lokalni pretvornik na K32 z enakimi programi kot na K27 Vzhod.
http://forum.sibila.si/viewtopic.php?t=9780

Kaj nam sploh ta kanal uturavajo na Vzhod? Spomladi so celo podaljšali dovoljenje do 2017. S Trdino nimam več nobenih zvez. Bom jutri vzel telefon v roke. 8)
Pri meni je CT nekoč prišel v tako stanje, da je na nekem kanalu, kjer sploh ni MUX A, našel vse programe MUX A. Potem sem ugotovil, da se mu je pomešala tabela za kanal/frekvenca in je na tistem kanalu iskal frekvenco drugega kanala.

Včasih sprejemniki reagirajo nepredvidljivo, če isti MUX/program dobijo na več frekvencah. Golici so dali ID 8, ki jo je prej že imel nek program (POP BRIO, TV3, Info TV?). Ne bi smelo nič motiti, a kdo ve, kako to obravnavajo sprejemniki.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jul 27, 2012 21:18 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Včasih sprejemniki res gredo v kakšno "čudno" stanje......

Najbolje da daš na povrnitev na tovarniške nastavitve.
To bi ti moralo zbrisati vse programe.
Potem pa mu daj avtomatsko iskanje.

Do sedaj je to bilo vedno uspešno.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jul 28, 2012 18:26 
Pravkar me je klical tehnik, da je na našem pretvorniku zadevo uredil. Golica sedaj je, tudi na K32. Napravice se na teh manjših pretvornikih resetirajo ročno, torej mora priti tehnik in stvar fizično porihtat, ker daljinsko ne gre.

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jul 28, 2012 19:55 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Nobene logike ni, da bi bilo potrebno pretvornike kakorkoli kaj resetirati.
Tu gre očitno za klasičen pretvornik K27 notri in K32 ven.
Torej se vse dogaja na RF in pretvornik naj ne bi nič vedel za vsebino MUXa.

Sicer ne vem kakšne naprave so tam zmontirali in s kakšnimi softwerskimi in hardwerskimi bugi se RTVjevci tam morajao ukvarjati, kajti ob normalnem delovanju naprav se to ne bi smelo dogajati.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jul 28, 2012 20:14 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Očitno so nekateri gap-filerji narejeni bolj 'po domače'. :?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 29, 2012 6:18 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Itak, saj je RTV "testni poligon" za oba domača proizvajalca opreme.....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 30, 2012 9:45 
Citiram:
Nobene logike ni, da bi bilo potrebno pretvornike kakorkoli kaj resetirati.
Tu gre očitno za klasičen pretvornik K27 notri in K32 ven.
Torej se vse dogaja na RF in pretvornik naj ne bi nič vedel za vsebino MUXa.

Sicer ne vem kakšne naprave so tam zmontirali in s kakšnimi softwerskimi in hardwerskimi bugi se RTVjevci tam morajao ukvarjati, kajti ob normalnem delovanju naprav se to ne bi smelo dogajati.
Alo. Kaj ti je? Si imel slab dan ali ti je sonce stopilo v glavo? Spij kozarec hladne vode in globoko vdihni, tako kot jaz, ko sem po nepotrebnem resetiral sprejemnik. Pomagalo ti bo.

Spet si trmast in teraš mak na konac, kljub moji trditvi, da na nekaterih pretvornikih Golice še ni bilo. Kakšen RF? Kje ga vidiš? Jaz vidim samo FR 8), a to nikakor ni isto. FR=FIZIĂ


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 30, 2012 10:58 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Se opravičujem za odvečno delo, ki si ga imel. Ta "pretvornik" je očitno res narejen precej bolj zapleteno kot bi bilo potrebno za nekega, ki ne dela v SFN.

Najenostavnejši pretvornik, o katerem govori Homer, bi samo prestavil signal s K27 na medfrekvenco in spet nazaj na K32. Pri tem se sploh ne bi mogel vtikati v vsebino.

Naslednja stopnja zapletenosti bi bil tak gap filler, ki demodulira signale na nivo bitov in te nespremenjene odda naprej (modulira) na drugem kanalu. Tudi ta se ne more dotikati vsebine.

Kar pa stoji pri vas, je očitno nek sprejemnik, ki signal demodulira v transport stream. Potem pa modulator, ki ta TS modulira na K32. Eden od obeh je očitno preveč "pameten" in se ukvarja tudi z vsebino, čeprav to ne bi bilo potrebno. Mogoče so enostavno vzeli neko standardno komponento, ki je namenjena bolj domači uporabi (modulator za CATV?) in tako sestavili poceni pretvornik.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 30, 2012 12:19 
Ni blema. Sedaj je, kar je. V prihodnje bo treba biti bolj previden, posebej ko bodo eni programi leteli ven, drugi pa spet prihajali noter :P .

Sicer pa s tem pretvornikom nimam nič kaj za opraviti, ker imam drugih programov preveč. Še za časa analogije je z njega bila slika snežna in mrežasta, ker mi direkten pogled moti en hrib vmes. Žal mi je samo peščice ljudi, ki so odvisni od signala s tega pretvornika in morajo prenašati vso to šlamparijo. Ni vic, ampak ljudje se pogovarjajo, da bi jim FR pustil ključ od omarice ter bi tako hitreje prišli do slike :shock: . Za odpravo pomanjkljivosti čakajo po nekaj dni. Tako je bilo tudi tokrat pri Golici, ko je FR prišel šele tretji dan in še to po moji urgenci, sicer pa bi menda šele danes.

Naredil sem analizo in da ne bom več dolg, samo na kratko. Za resetiranje sem se odločil, ker sem si nekako le mislil, da si je sprejemnik zapomnil programe iz testnega muxa A (a v njem je bil Vaš kanal), ki sem ga sprejemal pred časom na K32 s Trdinovega vrha in bi se naj zaradi tega CTju zmešalo. Na pretvornikih, ki oddajajo na K32 v območju Vzhod in so bili naknadno vključeni, sta namreč programa TELE M in RTS. Hmm, bedasto, ampak resnično.

P.S. V času tega pisanja, je slika na Golici še vedno črna. Prav me zanima, kdaj bo FR prišel.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 191 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 14 5 6 7 820 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited