Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 16:59

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 45 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 12, 2010 23:59 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Sem prebrskal in našel 5 let stare slike verjetno posnete s kamerami TV Slo in predvajane preko satelita. Primerjava z analognim oddajnikom je dajala podobno neostro sliko.
Slika
Slika
Slika
Slika

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Feb 13, 2010 8:46 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Feb 13, 2010 23:22 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
In kaj ima tu HW za opravuti, vse te slike so prišle v računalnik digitalno (iz satelitov), dekodirane z istim MPEG2 dekoderjem ter resolucije spremenjene v 768 x 576 z istim programom. Torej HW nima nobenega vpliva na slike, MPEG2 dekoder pa brez postprocesinga nima kaj pokvariti.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 14, 2010 8:44 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Se oproščam, razumel sem da primerjaš analogni in digitalni signal preko satelita.

V primeru računalniških kartic gre za dokaj "primitivne" analogne tunerje, ki poleg tega delujejo v "nezdravem" oklolju računalnika polnim motenj. Vse skupaj pa temelji na one chip" varijantah in ne moreš pričakovati kvalitete analognega signala in njegove pretvorbe.

Ne vem kaj imajo zgornji primeri z primerjavo analogno - MPEG, saj primerjaš zgolj ORF in RTVSLO. Kako je bilo to snemano in pripeljano do RTV oz ORF pa je neznanka.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 14, 2010 23:52 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ja no saj, analogna slika iz RTV-ja je bila zelo blizu digitalni sliki iz HB.
Snemano je bilo s strani TV Slo in prav tu je keč, pred digitalizacijo so oddajali to sranje, po digitalizaciji pa enako kot ORF in prav o tej razliki sem piosal.

Kar se pa TV kartic tiče sem imel pa vedno srečo ali znanje, ter zadosti signala, da motenj ni bilo, glede ostrine pa gre mislimda za digitalno filtriranje, zato se da iz teh kartic dobiti perfektne slike, sem enkrat ujel analogno testno sliko na linku iz Krvavca, superca slika, ostra da res ni. Poleg tega ima moja sedanja kartica pametno lečevanje krome od lume in na testni sliki ni barvnega prelivanja v gostih vertikalnih progah.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 45 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 64 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited