Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Maj 24, 2024 2:56

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 95 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 510 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 24, 2010 10:37 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kako na tej strani najti od kod recimo dobim TIVUITALIA na kanalu 29. Sprejem ja 10km SV od Kranja še na ravnini praktično vedno, včasih se malo zakocka, tipično pa brez problemov že od 2. maja. Probam sicer le vsakih par dni.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 24, 2010 10:52 
Citiram:
Kako na tej strani najti od kod recimo dobim TIVUITALIA na kanalu 29. Sprejem ja 10km SV od Kranja še na ravnini praktično vedno, včasih se malo zakocka, tipično pa brez problemov že od 2. maja. Probam sicer le vsakih par dni.

Ravno to je to, tudi Italijani niso nič boljši od naših, mogoče celo slabši.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jun 24, 2010 16:40 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Citiram:
Kako na tej strani najti od kod recimo dobim TIVUITALIA na kanalu 29. Sprejem ja 10km SV od Kranja še na ravnini praktično vedno, včasih se malo zakocka, tipično pa brez problemov že od 2. maja. Probam sicer le vsakih par dni.
TIVUITALIA dobiš iz oddajnika na hribu Monte della Madonna - Teolo (PD), regija Veneto, provinca Padova. Cca. 240 km razdalje do tvoje lokacije. :mrgreen: Maš pa res dobro pozicijo za sprejem "makaronarjev", podobno kot SatFaca (okolica Grosuplja), sam da on dobi bolj "severne" ita. oddajnike.
Citiram:
Signal prihaja skoraj 30°severneje od Nanosa, ista smer od koder sem že davno tega lovil množico analognih italijanov.
Tudi smer se ujema, tko da bi bil lahko ta oddajnik, ki ima dig. muxe na k26 (Timb1B Dvb), k29 (Tv Italia Dvb), k39 (Tele Alto Veneto Dvb), k50 (Mediaset Dvb 1), k58 (Mediaset Dvb 2), itd. Seveda s tega oddajnika oddaja še kup analognih programov, nekateri na istem kanalu (mal zamekjena frekvenca) oddajajo tudi dig. signal: k30 (Reteveneta), k40 (Canale 5), k42 (Telepadova/7 Gold), k44 (Televenezia), k47 (Canale Italia), k52 (Italia 1), k59 (Retequattro)... (vir: OTG TV).

Slika

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 04, 2010 13:46 
Na tej strani (izbrati je potrebno A=FVG-Gorizia in B=Gorizia) lahko vidimo, da bosta RAI -A in -B razbita v štiri multiplekse. V četrtem bo prisoten tudi RAI-HD. :idea:

No, tukaj sem zasledil, da naj bi bilo muxov še več. :shock: Pitaj boga, na čigavih frekvencah. :roll:

Zanimivo pa je to, da je trenutno navedeno, da bodo od štirih muxov kar trije "pokrivali Gorico" iz oddajnika Caneva (Col Gaiardin) in napovedi o novih oddajnikih bližje Gorici še ni zaslediti.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 04, 2010 14:11 
Citiram:
Na tej strani (izbrati je potrebno A=FVG-Gorizia in B=Gorizia) lahko vidimo, da bosta RAI -A in -B razbita v štiri multiplekse. V četrtem bo prisoten tudi RAI-HD. :idea:

Zanimivo pa je to, da je trenutno navedeno, da bodo od štirih muxov kar trije "pokrivali Gorico" iz oddajnika Caneva (Col Gaiardin) in napovedi o novih oddajnikih bližje Gorici še ni zaslediti.
O Berlusconijevih MUXih pa niti govora.
Pa tudi na TIMB so v Muxu popolnoma drugačni programi, kot pa tam piše.
In v etru se precej več dogaja kot pa je tam napisano.
Tako da bo do novembra še veliko sprememb.
V ITA. se govori tudi, da se bo MUX-A RAI selil na VHF področje.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 04, 2010 14:29 
Najbolje bi bilo odklopiti antene in jih priklopiti leta 2011... :roll:
Citiram:
V ITA. se govori tudi, da se bo MUX-A RAI selil na VHF področje.
Ja če je verjeti forumu, ki sem ga linkal zgoraj, bo končno stanje (po ASO) sledeče (pa ne da v vseh regijah?! :roll:):

RAI MUX 1 Banda VHF
RAI MUX 2 Ch 30
RAI MUX 3 Ch 26
RAI MUX 4 Ch 40
RAI MUX 6 Ch 25
MEDIASET 1 Ch 52
MEDIASET 2 Ch 36
MEDIASET 4 Ch 49
MEDIASET 5 Ch 56
D-FREE Ch 50
MUX TIMB 1 Ch 47
MUX TIMB 2 Ch 60
MUX TIMB 3 Ch 48
MUX RETE A 1 Ch 33
MUX RETE A 2 Ch 44
MUX RETE CAPRI Ch 57

Pri tem seznamu mi je zanimivo, da je najvišji kanal 57, kar pomeni da očitno nameravajo izprazniti 60-69 (enkrat sem slišal govorice, da naj tega ne bi počeli, pa so očitno bile res le govorice).

Všeč mi je tudi, da se (vsaj po mojem vĂ©denju) noben kanal ne prekriva z digitalnimi našimi ali hrvaškimi (govorim seveda za goriški konec).

Po drugi strani mi je hecno, da bodo tlačili RAI-A v VHF.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Jul 04, 2010 23:28 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Saj to je pa ja pametno, če dajo visok FEC zaradi motorjev, bo sprejem možen v prenekateri luknji, kjer UHF ne bo segel.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 05, 2010 7:05 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
@d1,
Mislim da je še veliko prezgodaj govoriti o kakršnihkoli kanalih.
Uradnih podatkov ni!

Glede tvoje tabele , pa prav gotovo ne more držati za celotno ozemlje Italije.
Kot jr razvidno iz pokrivanja na RAIway (vsaj glede RAIevih kanalov), pa se navedeni kanali nanašajo na pokrivanje Rima in okolice (pokrajina Lazio).
Bo pa najbrž držalo, da bodo imeli tistih 16 nacinalnih MUXov in "miljon" lokalcev
(kar pomeni, da bodo zasedli vse kanale, ne glede na mednarodne dogovore)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 05, 2010 8:39 
Meni tudi ni razumljivo, da bi po celotnem ozemlju imeli enako tabelo kanalov... ker se morajo prilagajati sosedom in medsebojnim regijam. Ampak saj si videl link, ki sem ga prilepil... izgleda, da zanje obstaja samo Rim?
Citiram:
Bo pa najbrž držalo, da bodo imeli tistih 16 nacinalnih MUXov in "miljon" lokalcev
(kar pomeni, da bodo zasedli vse kanale, ne glede na mednarodne dogovore)
Na tistem italijanskem forumu je nekdo od forumašev zapisal, da "bo za lokalne muxe ob meji zmanjkalo prostora in bo treba zasesti frekvence sosednjih držav, seveda v dogovoru z njimi". :lol:


No se boš pa vsaj s tem strinjal:
Citiram:
Najbolje bi bilo odklopiti antene in jih priklopiti leta 2011... :roll:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jul 05, 2010 8:48 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ne vem kje grešim, ampak res mi ni jasno, zakaj cela Italija ne bi mogla biti en SFN. Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 95 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 510 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited