Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je To Jun 04, 2024 22:10

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 143 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 18 9 10 11 1215 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 03, 2011 21:19 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ko sem pred kakim mesecem vrtel anteno je bilo vse OK, imam Krim in Lubnik, oba na enakih dB, ter dobrih 10dB močnejši Krvavec. Kamorkoli sem obrnil je delalo BP.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Okt 04, 2011 9:00 
Citiram:
Ko sem pred kakim mesecem vrtel anteno je bilo vse OK, imam Krim in Lubnik, oba na enakih dB, ter dobrih 10dB močnejši Krvavec. Kamorkoli sem obrnil je delalo BP.
Pri meni tudi, le nekaj dni nazaj se je to vse skupaj sfižilo...

Humaxboy


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 10, 2011 10:15 
Pozdravljeni

Sprejem na Gorenjskem se je sedaj, skladno s pričakovanji, poslabšal - za tiste, ki so sprejmali kanal 45 in imajo sedaj namesto tega kanal 32.
Oddajniki na k32 so časovno usklajeni tako, da povzročajo čimmanj lastnih interferenc SFN-ja na območju Dolenjske. S tem je področje interferenc na Gornjskem še nekoliko razširjeno. Poleg interferenc pa je sednaji 'pogled proti jugovzhodu' z Gornjske poln oddajnikov na istem kanalu (32), kar povzroča slab MER (večjo modulacijsko napako) ter problem sinhronizacije sprejemnika. (V okolici Kuma jih je do sedaj veliko sprejemalo kar s sobno anteno, zdaj pa to mnogim ne deluje več.)

Z nadaljnimi preglasitvami (45->32 in 37->45) se bo ta 'trend' še nadaljeval. Marsikje bo poterbno antene 'ušpičiti'.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 10, 2011 11:13 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Verjetno si mislil 37->32 in ne 37->45, ne?

Naketerim na Gorenjskem se stanje lahko še izboljša, če s prihodnjimi preglasitvami dobijo kje v bližini kakšno dovolj močno podporo na K32. Kakšni jo že imajo, pa tega ne vedo in antene nimajo obrnjene tja (Lubnik).

Alternativa boljši usmeritvi anten je lahko še uporaba sprejemnika, ki se boljše sinhronizira, ko je veliko oddajnikov na istem kanalu. Žal smo pred časom ugotavljali, da cena sprejemnika o tem ne pove kaj dosti, saj tudi recimo Clarke Tech ne deluje stabilno pri takih situacijah. Probleme imajo menda predvsem zunanji sprejemniki, TV-ji z vgrajenim pa večinoma to preživijo boljše.

Se mogoče kaj ve o časovnem planu preostalih preglasitev? Dokler se ne pride do končne situacije, so lahko vsi trudi za urejanje anten zamanj, saj se lahko z naslednjo preglasitvijo spet vse pokvari. Pa pozimi tako vemo, da se ne da kaj dosti početi na strehah.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 10, 2011 11:58 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
...se pa pozimi najvec gleda TV, s tem pa posledicno potem rine na strehe rihtat :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 10, 2011 15:53 
Citiram:
Verjetno si mislil 37->32 in ne 37->45, ne?

Naketerim na Gorenjskem se stanje lahko še izboljša, če s prihodnjimi preglasitvami dobijo kje v bližini kakšno dovolj močno podporo na K32. Kakšni jo že imajo, pa tega ne vedo in antene nimajo obrnjene tja (Lubnik).

Alternativa boljši usmeritvi anten je lahko še uporaba sprejemnika, ki se boljše sinhronizira, ko je veliko oddajnikov na istem kanalu. Žal smo pred časom ugotavljali, da cena sprejemnika o tem ne pove kaj dosti, saj tudi recimo Clarke Tech ne deluje stabilno pri takih situacijah. Probleme imajo menda predvsem zunanji sprejemniki, TV-ji z vgrajenim pa večinoma to preživijo boljše.

Se mogoče kaj ve o časovnem planu preostalih preglasitev? Dokler se ne pride do končne situacije, so lahko vsi trudi za urejanje anten zamanj, saj se lahko z naslednjo preglasitvijo spet vse pokvari. Pa pozimi tako vemo, da se ne da kaj dosti početi na strehah.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 10, 2011 16:46 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Razlog je nekako tak:
Veliko ljudi plačuje mesečno mobilnim operaterjem (telefonija, SMS, podatki). Za sprejem DVB-T pa nihče ne plačuje nič, razen nek majhen del iz prispevka za RTVSLO.

Oboje uporablja isti frekvenčni prostor, ki je pač omejen. Kot pri vseh omejenih naravnih dobrinah cena raste s povpraševanjem. Da bi si DVB-T lahko sploh še privoščil uporabo frekvenc in bi tudi mobilni operaterji lahko uporabnikom ponudili, kar te želijo in so pripravljeni plačati, se mora DVB-T omejiti na manj pasovne širine in uporabljati iste kanale v celi regiji.

Kljub temu ti s skoraj 100% verjetnostjo zagotavljajo, da lahko s pravilno usmerjeno anteno sprejemaš MUX A nemoteno. Sprejem iz sosednih regij je danes nekaj, kar ni več predvideno v planih za podelitev kanalov. Komur to dela, ima srečo. Kakšna pravica, zahtevati kaj takega, ne obstaja.

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Okt 22, 2011 20:34 
Citiram:
Citiram:
Ko sem pred kakim mesecem vrtel anteno je bilo vse OK, imam Krim in Lubnik, oba na enakih dB, ter dobrih 10dB močnejši Krvavec. Kamorkoli sem obrnil je delalo BP.
Pri meni tudi, le nekaj dni nazaj se je to vse skupaj sfižilo...

Humaxboy
No, vse pohvale tehnikom sprejem CH32 na Gorenjskem je spet normalen, nič ne kocka, sprejem odličen z smeri Kuma.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 24, 2011 9:33 
Citiram:
Verjetno si mislil 37->32 in ne 37->45, ne?

Naketerim na Gorenjskem se stanje lahko še izboljša, če s prihodnjimi preglasitvami dobijo kje v bližini kakšno dovolj močno podporo na K32. Kakšni jo že imajo, pa tega ne vedo in antene nimajo obrnjene tja (Lubnik).

Alternativa boljši usmeritvi anten je lahko še uporaba sprejemnika, ki se boljše sinhronizira, ko je veliko oddajnikov na istem kanalu. Žal smo pred časom ugotavljali, da cena sprejemnika o tem ne pove kaj dosti, saj tudi recimo Clarke Tech ne deluje stabilno pri takih situacijah. Probleme imajo menda predvsem zunanji sprejemniki, TV-ji z vgrajenim pa večinoma to preživijo boljše.

Se mogoče kaj ve o časovnem planu preostalih preglasitev? Dokler se ne pride do končne situacije, so lahko vsi trudi za urejanje anten zamanj, saj se lahko z naslednjo preglasitvijo spet vse pokvari. Pa pozimi tako vemo, da se ne da kaj dosti početi na strehah.
Hvala za popravek, res sem mislil 37->32 :)

Kar se sprejemnika tiče je precej težko svetovati, še posebej zato, ker ima gledalec potem občutek, da ga silimo v neko novo investicijo. Razumljivo.
Cena sprejemnika res ne pove dosti o njegovi zmožnosti sprejema digitalnega signala.
Po naših izkušnjah na terenu, so velik poroblem Phillips in LG (za precej Eurov)...v situciji, ko je ima signal 'pre-echo' (prvi signal je sibkejši od dominantnega), se niso več sposobni sinhronizirati. Te težave na 'no-name' se-top-boxih načeloma ni.

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Okt 24, 2011 9:39 
Citiram:
Citiram:
Citiram:
Ko sem pred kakim mesecem vrtel anteno je bilo vse OK, imam Krim in Lubnik, oba na enakih dB, ter dobrih 10dB močnejši Krvavec. Kamorkoli sem obrnil je delalo BP.
Pri meni tudi, le nekaj dni nazaj se je to vse skupaj sfižilo...

Humaxboy
No, vse pohvale tehnikom sprejem CH32 na Gorenjskem je spet normalen, nič ne kocka, sprejem odličen z smeri Kuma.
Vzrok težave je bil na Limbarski gori. Se opravičujemo za "nevšečnost".


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 143 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 18 9 10 11 1215 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited