Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Če Mar 28, 2024 10:59

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 49 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Krvavec na K32
OdgovorObjavljeno: So Feb 18, 2012 10:48 
Odsoten

Pridružen: Če Feb 10, 2005 19:34
Prispevkov: 394
A ima kdo informacijo, a Krvavec na K32 Mux A oddaja že z polno močjo? Opazil sem namreč, da je signala precej manj kot ga je bilo na K37 in precej ljudi je, ki so K37 sprejemali s sobno anteno, zdaj na K32 jim pa to nikakor ne dela. Signala na K64 Mux B pa je kot toče.
Opazil sem pa to v vasici, ki je od krvavca oddaljena vsega 10 km zračne linije, smer jugovzhod. So antene obeh Mux-ov na Krvavcu mogoče različno usmerjene?

_________________
SkyStar2, Sat-control motor SM3D12, Dreambox DM600 PVR, Kaon HD-DVR-Total Tv, Edision Argus HD VIP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Feb 18, 2012 12:13 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Ne, antene in moč bi morale biti iste.
Vsi problemi (ali večina), ki se sedaj pojavljajo na 32K, so zaradi sprejema več oddajnikov na 32K.
To se zlasti dogaja tam, kjer je več anten na strehi.
Tako ima kar nekaj gledalcev antene obrnjene proti Krimu in Krvavcu, ali pa kljub temu, da imajo lokalni oddajnik (gapfiler) raje sprejemajo Krvavec, ki je bistveno dlje. Razumem to odločitev, saj na lokalnem oddajniku nimajo Norkringa.
Vse te in podobne variante, predstavljajo problem za sprejemnik. Ta razume, da bi bližnji signal moral biti močnejši. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Feb 18, 2012 16:45 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Po mojem razumevanju pisanja ozKartografa so nekatere močnejše oddajnike na K32 nastavili na nižjo moč, ki pa še zagotavlja pokrivanje pri sprejemu z zunanjo anteno. To pa zato, da bi čim manj motili območja več kot 67 km stran od oddajnika (izven zaščitnega intervala), kjer se na K32 oddaja v SFN.

Po tej razlagi imata lahko Krvavec, Trdinov vrh, pa še kakšen oddajnik zdaj na K32 tudi manjšo moč kot prej na K37/K45. Kakšnih povišanj moči po mojem ni pričakovati, ker je zdaj omrežje kolikor toliko optimirano za čim manj težav s SFN.

Moje meritve pred kakšnimi 10 meseci, malo po začetku oddajanja na K32, so kazale zelo podobno moč na Krvavcu na K32 in na K37. Ne vem, ali so kasneje še kaj dosti spreminjali.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Feb 18, 2012 18:18 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
32K deluje z enako močjo kot 37K.
Morebitna razlika dB gor ali dol ne more vplivati na sprejem.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Feb 18, 2012 19:44 
Odsoten

Pridružen: Če Feb 10, 2005 19:34
Prispevkov: 394
Naj navedem za primer samo eno hišo. Krvavec na K37 so lovili z sobno anteno brez vsakih problemov, zdaj na K32 pa se tv sploh ne zalocka na signal. Sobna antena ob oknu, oddajnik na Krvavcu je viden brez vsake ovire. V smeri proti zahodu in vzhodu kjer sta Kum in Krim ki bi utegnila motiti je hrib, tak da ne verjamem, da bi sobna antena zaznala signal iz teh dveh oddajnikov. Moj instrument pokaže pri sobni abteni razmerje S/N okrog 20dB. Z navadno logaritemco sem dobil potem na K32 to razmerje na 22dB (znotraj stavbe, ob oknu), tak da je blo za silo gledljivo. Na kanalu 64 pa je to razmerje z sobno anteno 28-30dB...

_________________
SkyStar2, Sat-control motor SM3D12, Dreambox DM600 PVR, Kaon HD-DVR-Total Tv, Edision Argus HD VIP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Feb 18, 2012 20:44 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Kaj pa zunaj prostora?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 19, 2012 14:23 
Odsoten

Pridružen: Če Feb 10, 2005 19:34
Prispevkov: 394
Ja, zunaj prostora upam da bo šlo. Grem poskusit ta teden.

_________________
SkyStar2, Sat-control motor SM3D12, Dreambox DM600 PVR, Kaon HD-DVR-Total Tv, Edision Argus HD VIP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 19, 2012 20:01 
Samo nekaj bi rad povedal....Samo komentar....
Danes sem se Zigizigi na Šmatjetni!!!!!
Prej K37 u nulo, tudi analogni za cajta med 4-5
Zdej K32 poraz.
Dobr, sem ščaral, sam zaradi stare prakse, da starejša gospa lahk gleda...

Ampak to ni to.........
A mi kdo lahko pove, s kakšno močjo dejansko oddaja Krvavec?
Na moči lokalcev al kaj! In ne mi z sfn-ji
Za vraga nekateri ne bodo šli na siol in podobno.........


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 19, 2012 20:35 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Ti se ne zdi, da je prehod na drugi kanal in samo dve pritožbi na tem forumu in nobene na apekovem, kar dober uspeh?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 19, 2012 21:05 
Citiram:
Ti se ne zdi, da je prehod na drugi kanal in samo dve pritožbi na tem forumu in nobene na apekovem, kar dober uspeh?
Ne leti na OIZ, vem da so tam fantje, ki so sposobni narediti........
Nekje v fandamentu smrdi


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 49 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited