Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Mar 29, 2024 0:52

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 49 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 22, 2012 10:57 
Odsoten

Pridružen: To Feb 08, 2011 20:25
Prispevkov: 1140
Kraj: Ravne na Koroškem
Torej mu edino ostane, da obrne anteno proti Tržiču, ko pa bo ta prišel na 32K pa bo veselica (ali pa tudi ne) skratka bomo videli

_________________
Slika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 22, 2012 14:46 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Šance bi znale biti tudi na 45, od tam nekje namreč še vedno dobivam en signal, ki mi moti italijane in morda še kaj.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 22, 2012 15:41 
Šance so še vedno 45.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 22, 2012 16:04 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
S Šanc so ob napovedanem datumu prehoda na K32 vsaj dva dni oddajali na K32. Potem so problemi zaradi pre-echo v Ljubljani spet čudežno izginili, tako da je res mogoče, da so šli začasno nazaj na K45.

Ta oddajnik je malo nerodna zadeva. Namenjen je menda predvsem pokrivanju robov ljubljanske kotline, kjer ni sprejema Krvavca/Krima. V mestu, kjer stoji, pa skoraj nihče nima obrnjene antene proti njemu in večinoma samo moti dobra in močnejša signala s Krvavca/Krima.

Da bi ta problem pri SFN odpravili, bi po mojem morale Šance oddajati s približno 5 kW ERP, pa krožno in ne samo v dve smeri tako, kot je zdaj. Ali pa točkovno kakšni trije mini oddajniki na robu mesta s sevanjem proti krajem, ki danes rabijo Šance (Rožna dolina, pod Šmarno goro,...). Zaradi stroškov, ki bi jih to povzročilo, in dovolj prostih kanalov je bolj verjetno, da bo še kar nekaj časa ostalo pri Šancah izven SFN, samo na kanalu 21, 26 ali 37, ki so uradno predvideni za Šance.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Feb 22, 2012 22:47 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Pe Jan 16, 2004 9:54
Prispevkov: 5678
Na paličasti antenci priloženi USB sprejemniku lovim samo Šance. Krim + Krvavec sta prešibka, tako da naj kar ostane :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Feb 23, 2012 0:23 
v rožni dolini ne rabijo šanc, ker jim lovi nanos 8)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Feb 24, 2012 11:13 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Tole je res čudno, pri sovaščanu kjer imam postavljen "repetitor" za K24 in K30 iz Dobrača so imeli težave s K32, Samsung 40C530 je redno javljal nekaj 100 napak, občasno pa je slika krepko zakockala ali celo izpadla. Signala iz K24, 30 in 64 je bilo cca 93, K32 pa samo nekaj čez 50. Podobni izpadi so bilo na Philipsu.
Probam premikati logaritemco za K32 in povsod na podstrehi signala enormno manj kot na K64 + BER na nekaterih maksimumih pod 1E-3, kar je nesprejemljivo.
Verjetno uletavata Krim in Lubnik in to v samo anteno za Krvavec (slednji je na dlani, samo betonska opeka je vmes) in tudi preko ojačevalnika za K30 (dvostopenjski TV-Plus) zato sem mu dogradil dobrih 15dB zaporo za K32 in za 4dB oslabel avstrijska kanala napram Krvavcu.
Nastali signal za televizorja na lokaciji sem "pomeril" s Petrolovim Star-om (isti čip kot v Si-Digi), ki mi doma in pri sosedi na K32 dela res slabo. Na kablu za Philipsa je Star deloval enkratno, samo preklopim na Slo1 in slika od šuba brezhibna. Ko pa ga dam na kabel od Samsunga pa štala, Star rabi cca 30s da se za silo ujame in potem kako minuto ni bilo kock ali tišine. Ampak Samsung pa še kar kaže med 20 in cca 120 napak. Zamenjam par kablov od usmernika do TV in je bilo isto, kabel od anten do Samsunga je stari dobri Elradov z zelo bogatim Cu opletom in deloma "zračnim" dielektrikom.
Groza, kaj not leti, mar sekata Krim in Lubnik v kabel, kar ne morem verjeti, kretnica mi K32 skozi K30 slabi za cca 20dB + antena za K30 je obrnjena cca 90° stran od Lubnika, od Krima pa cca 120°. Oba oddajnika sta v senci hiš, proti Krvavcu pa samo streha (vse antene so pod streho).
Ni logike razen da je Krvavec komajda močnejši od Lubnika in Krima, kar mi je težko oceniti od oka, ko sem bil na lokaciji sem pa pozabil pogledati kaj bi sporočil KWS. 100m stran je bil na K37 in K64 Krvavec cca 15dB nad Krimom in Lubnikom. Na K32 pa ima Star hude težave, čeprav je antena obrnjena na Krvavec in uletavata Krim in Lubnik cca 28dB pod Krvavcem. Štala, doma sem problem rešil tako, da sem Star-ja nastavil na Nanos. Bi moral za Krvavec povsod uporabiti veliko bolj usmerjeno anteno, morda je v našo smer K32 deloma v luknji antenskega sistema in pobiram kup odbojev od hribov - analogni kanali so bili malenkost senčni.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Feb 26, 2012 17:27 
Odsoten

Pridružen: To Nov 10, 2009 8:45
Prispevkov: 360
Kraj: Kranj
A si probal brez antene za dobrač ( se stanje popravi če jo odklopiš?) Kako pa imaš razdeljen signal ( če je kaj narobe z delilnikom ali pa stik oklopa kabla do samsunga z srednjo žilo, tako bi bil kabel antena in bi lahko uletaval signal v kabel...)

_________________
Urh


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 27, 2012 8:21 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Zaenkrat ni pritožb, če pa bodo, se bom poglobil z instrumentom in lažje našel vzrok.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Feb 27, 2012 12:07 
Odsoten

Pridružen: To Feb 08, 2011 20:25
Prispevkov: 1140
Kraj: Ravne na Koroškem
Imam občitek, da bo v regiji center še veselica

Glede na tvojo lokacijo imaš sprejem iz oddajnika: Krvavec, Škofja Loka in Ljubljana Šance.

_________________
Slika


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 49 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+01:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited