Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je To Maj 14, 2024 6:04

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 139 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 14 5 6 7 814 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 20, 2010 7:14 
Kakovost signala tudi je zelooooooooooooo pomembna. Majhna antena pa primerna za preizkušanje dobrih signalov, pri signalih na meji pa si z njo ravno ne moremo kaj prida pomagati.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 20, 2010 8:16 
Odsoten

Pridružen: To Nov 10, 2009 8:45
Prispevkov: 360
Kraj: Kranj
Mislim da je tudi Inglar( elrad) začel z dBi oznakami saj ima novejša 4558 z 58 elementi večje deklarirano ojačanje na celem frkvenčnem pasu kot starejša 4591 ki ima 91 elementov!?? http://www.inglar.si/proizvodni_program/artikli/ Skratka podatki niso zanesljivi! Zato tudi sprašujem katero anteno svetujete za K53 DVB-T. Po možnosti upoštevajte razmerje cena ojačanje. Potem bom poiskal najprimernejšo lokacijo na sterhi , če to ne bo dovolj bom združil dve anteni po vertikali da pridobim 3dB razmerja signal šum...Morda je problem tudi TV Litija na k53. Ali še oddaja.

_________________
Urh


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 20, 2010 8:56 
Litijska TV na 53. kanalu ne oddaja, vsaj z oddajnika Jevnica1 ne.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 20, 2010 9:26 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Nekaj mojih izkušenj:
Ravno tako sprejem Učke 28K in 53K
53K imam bistveno slabši, kot 28K, 29K pa je že neuporaben, ker povečini kocka.
Prvotno sem imel 1X TLP 4525. Sprejem sem nadgradil v 2X TLP 4525. Antene so bile v paralelo po horizontali. Rezultati so bili "čudni". 28K se mi je namreč poslabšal, 53K pa nekoliko izboljšal. Moram pa povedati, da je to bilo lani poleti, ko je 28K še bil na pomožnem antenskem sistemu. Meritev z merilcem nisem naredil, ker mi je prej nevihta polomila antene.

Nato sem postavil Threestar antene. Uporabil sem tudi merilec. Že z eno anteno je bil sprejem boljši. Dve antene po vertikali niso prinesle kaj bistveno več signala, povprečna kvaliteta tudi ni bila boljša. Ni pa bilo toliko nihanja v kvaliteti. Se pravi, da nisem imel več tako globokih minimumov, da bi mi slika kockala.
Dodatno ""igračkanje" je pokazalo, da moram usmeriti antene rahlo navzgor, ker imam en hribček nekaj sto metrov pred hišo. Torej antena "strelja" v vrh hriba.

Po preklopu 28K na glavni antenski sistem, je slednji perfekten tako po jakosti signala, kot po kvaliteti in celo boljši od Nanosa (tako pravi moja Bravia). 53K je seveda še vedno bistveno slabši, a je sprejem večino časa brez kockanja. Pa tudi ko kaj zakocka je to morda za kako sekundo.

In zdaj na antene ....
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 20, 2010 9:49 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Citiram:
Zato tudi sprašujem katero anteno svetujete za K53 DVB-T. Po možnosti upoštevajte razmerje cena ojačanje.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 20, 2010 10:34 
Tale panelna antena je po mojih izkušnjah vsekakor najslabša možna izbira oziroma odločitev.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 20, 2010 11:11 
Odsoten

Pridružen: To Nov 10, 2009 8:45
Prispevkov: 360
Kraj: Kranj
Kanali nad 60 ne bodo v uporabi za dvb-t tako da je nesmiselna izbira antene z najvecjim ojacanjem na kanalu 65. Tole DAT 75 bi bilo treba na terenu primerjat z 5043. Tele panelne antene bi bilo treba postaviti eno nad drugo...

_________________
Urh


Zadnjič spremenil drugiboksar, dne So Mar 20, 2010 11:17, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 20, 2010 11:11 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
@Matjaž
Pri BLU anteni gre zanesljivo za podatke podane v dBi.
Profesionalna oddajniška izvedba take antene (takoimenovani "osmerec") ima namreč dobitek 10.2 - 12 dBd

Antena se po dobitku ne more kosati z izpeljankami yagic. Ima pa nekaj prednosti: dobro razmerje naprej/nazaj, enostavnost montaže, robustnost in zelo majhni stranski snopi (zelo pomembno pri združevanju v sisteme).

Svojčas (pred 25i leti) sem tako anteno uporabljal za privatnike iz Italije. Antena je sicer dobro delovala in preživela kar nekaj zim, pozneje sem pa jo, zaradi motenj, moral nadomestiti z bolj usmerjenimi antenami.

Za tistega, ki ne potrebuje "zadnji dB" iz antene vsekakor dobra izbira.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 20, 2010 13:41 
Odsoten

Pridružen: Če Feb 10, 2005 19:34
Prispevkov: 394
V kratkem grem montirat antene za digitalni sprejem v apartma ob smučišču Cerkno (vas Gorenji Novaki, cca 1000m.n.v.). Za slovenski A mux mislim da ne bo problema, vsaj po njihovi karti pokritosti sodeč. Kaj pa hrvati, signal iz Učke seže do tja? Je kdo doma tam blizu, ali pa je mogoče tam kje montiral? Ker jaz sem iz drugega konca Slo in ne vem kakšna je tam pokritost iz Učke. Pa avstrijci, je tam kaj možnosti za njihov sprejem?

_________________
SkyStar2, Sat-control motor SM3D12, Dreambox DM600 PVR, Kaon HD-DVR-Total Tv, Edision Argus HD VIP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Mar 20, 2010 16:06 
Odsoten

Pridružen: To Nov 10, 2009 8:45
Prispevkov: 360
Kraj: Kranj
Učka in Nanos na tej nadmorski višini nebi smeli biti problem.Morda tudi kakšni italjani. Avstrijci pa mislim da so zakriti z hribi na S ( Ratitovec-Ă

_________________
Urh


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 139 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 14 5 6 7 814 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited