Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Po Maj 13, 2024 17:42

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 139 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 15 6 7 8 914 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2010 12:45 
Jaz sem ugotovil, da bo pri meni možno sprejemati Učko šele jeseni, ko bodo Italijani ugasnili določene zadeve.

Opcija ta trenutek bi bilo kanalno ojačevanje 28 in 53, vendar se mi to definitivno ne splača.

Kakšne izkušnje imate pa ostali z goriškega konca?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2010 14:20 
Na kanalu 28 pri meni o signalu ne duha ne sluha, na kanalu 53 pa ga je kar nekaj, vendar zaenkrat premalo za sliko in ton. Podobno na kanalu 48.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2010 16:13 
Na 28 prebija Mediaset Mux A (S.Michele), na 53 pa analogna Serenissima (S.Michele prav tako). Nekoliko sem poskušal z obračanjem antene, ki je bila neposredno (prek ampa) priklopljena na TV, če bi ulovil 28 ali 53, vendar ni šlo. No, sem ujel 28, ampak italijanskega.

Rešitev bi baje bila, da anteno za Učko skrijem pred pogledom proti Italiji ampak je takšna rešitev nepraktična in neestetska.

Kaj je pa na 48?

LP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2010 17:04 
Odsoten

Pridružen: To Nov 10, 2009 8:45
Prispevkov: 360
Kraj: Kranj
Na tejle http://atechfabrication.com/tests/03-03 ... g_test.htm strani so testirali povezani anteni in sicer horizontalno in vertikalno. Tukaj naj bi imeli več uspeha z horizomtalno poricijo dveh anten.

_________________
Urh


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2010 17:15 
Se mi ne zdi nič presenetljiv rezultat. Vertikalno povezani anteni, vsaj na sliki, delujeta precej "smotano" postavljeni.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2010 17:40 
Odsoten

Pridružen: To Nov 10, 2009 8:45
Prispevkov: 360
Kraj: Kranj
Rezultati horizontalno postavljenih anten so zadovoljivi. http://atechfabrication.com/tests/02-15 ... %203/07/02 Refleksne signale obravnavajo kot škodljive ( kot pri analognem sprejemu)

_________________
Urh


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2010 18:14 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Citiram:
Za takšno " vaše" združevanje dveh popolnoma enakih anten v smislu pridobitka tistih treh decibelov na posameznem kanalu ali oddajniku kadar gre za slabe sprejeme, smo včasih uporabljali dvovejne združevalnike (če se ne motim so imeli neko oznako TKZ ipd.) Anteni smo s posebno horizontalno konzolo namontirali na drog v ravnino in s popolnoma enako dolgima (OBVEZNO) kabloma preko tega pasovnega združilnika združili.
Hvala drugiboxar za sliko, pred dnevi ko sem zgornje pisal je nisem imel pri roki. Boljše nisi mogel najti za šolski primer takšnega združevanja

Slika


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2010 18:40 
Mislim, da bi bilo bolje pokomentirati sliko, na kateri sta združeni anteni po vertikali.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2010 18:59 
Uporabljam to anteno: http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/199

Učka (K28) iz odboja od Karavank ima moč signala 9%, kakovost pa 5% (lokacija SZ od Kranja). K53 ne zazna.

imam kakšno možnost za izboljšavo in spremljane hrvaškega muxa? Z obračanjem in spreminjanjem lokacije ni nič bolje.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Ne Mar 21, 2010 19:14 
Najbrž boš moral poiskati drugo anteno. S tako tudi preizkušal ne bi. Pa še močno predraga se mi zdi.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 139 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 15 6 7 8 914 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited