Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 19:28

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 95 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 16 7 8 9 10 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Jan 04, 2012 23:28 
Se oproščam ampak se ne spoznam zelo dobro na te zadeve. No skratka moja sitaucija je taka. Imam Sony ex720b katero smo kupili prejnšnje leto. Doma pa imamo kabelsko televizijo od elte..-> programi digitalno preko une kartice conax, ki gre v televizijo. No kaj pa so ta CAM IN STB? Bi preko njih res lahko dobil vse premium calcio od mediaseta V IZOLO?

V unem linku, ki ste ga poslali nepiše za pokritost v naših regijah temveč samo v Italianskih?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 05, 2012 0:11 
italianski signal je z malo sreče viden tudi do ljubljane! V večini primerov dela le zmedo.

V izoli je zagotovo odlično pokrivanje!!! Pomoje bi kaj uporabnega skoraj sigurno priletelo iz smeri Trsta (Conconello), nisem pa siguren če je tam mediaset premium, ma italijani itak oddajajo iz enega oddajnika milijon mux-ov tako da skorej siguren sem da je :lol: To naj pove kdo ki dejansko sprejema te kanale!
EDIT: tukaj sem še našel kanale ki pokrivajo trst. eden izmed njih bo zagotovo pokrival tudi izolo.
http://www.mediasetpremium.it/informazi ... d=06032006
Jaz bi probal kar z strešno anteno usmerjeno proti Trstu v horizontalni polarizaciji(kanali 50,52).



V TV-ju imaš verjetno že vgrajen dvb-t tuner in pa modul za kartico, vse kar rabiš je strešna antena usmerjena proti oddajniku ki ga želiš sprejmat, če nimaš dvb-t sprejemnika ali modula za kartico rabiš kupit STB(škatla zraven tv) in pa modul za kartico. To lahko kupiš v italiji kot je že Homer rekel.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 05, 2012 1:20 
Ok glede dosega sem zdaj razumel, da bo, do Izole prišlo brez problema. Smo moja kabelska ni antena? In kako kartico bi potreboval za "odkodirat" ta mediaset premium in kje jo bi kupil ?

Sepravi bi nujno rabil eno dobro anteno usmerjeno proti trstu? + dvb-t.. kartico od digitale tereste( mediaset premium) v mojmu TVju?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 05, 2012 6:54 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Modul (CAM) in kartico dobiš v Trstu. Npr:
http://www.montedorofreetime.it/ScDetNe ... &IDCONT=19

Glede kompatibilnosti TV z modulom (CAM) popolnoma zanesljive informacije ni.
Na Mediasetovi strani so našteti samo TV sprejemniki, ki se tržijo v Italiji (EX720BI).

http://www.mediasetpremium.it/boxintera ... 20BI.shtml

Sklepam da bi na tvojem TV moral tudi delovati, a kanček previdnosti in dogovor s trgovcem za možnost vrnitve modula v primeru nekompatibilnosti, ni odveč.

Seveda na streho dobro anteno v smeri Trsta.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 05, 2012 7:47 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ne ga begati s CAM-om, če hoče še naprej gledati kabelsko, mora kupiti STB.
Signal resda lahko izprobaš s Sonyjem samo kaj ko moraš narest na novo namestitev TV-ja, torej se ti vsi kabelski pobrišejo. Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 05, 2012 8:18 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Ja, imaš prav!
Sony ne omogoča preklopa med DVB-C in DVB-T- Pa četudi bi, bi moral preklapljati še antenski kabel in kabelsko.
Torej če želiš ohraniti tudi kabelsko, potem je nujno kupiti STB.

Za STB poglej v trgovini na linku, ki sem ti ga dal, ker jih prodajajo "v paketu" skupaj s kartico Premium.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 05, 2012 8:50 
Eno vprašanje:
Mislim kupit Sony EX720.Kaj potem ni mogoče narediti "Favorite"listo mešano z kabelsko in DVB T-jem?Ali ve kdo kako je z LG-jem?
Hvala za odgovor(e).


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 05, 2012 9:36 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Jan 05, 2012 9:40 
[quote="Homer"]Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka: STB
OdgovorObjavljeno: Če Jan 05, 2012 16:55 
Ne sej ni panike. Meni kabelska nerabi .. lahko komot samo CAM. Ă


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 95 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 16 7 8 9 10 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited