Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Sr Maj 15, 2024 3:11

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 115 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 13 4 5 6 712 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 14, 2010 21:28 
Našel odgovor na vsa naša vprašanja.

Bil sem v Vrsarju, ujamem 22 programov, vse slovenske, pa ostalo hrvaške.

Kupil sem v mercatorju dekoder za 50 EUR v akciji, antena je pa uhf-vhf, dolga slab meter, sem joi imel že prej.

Pomembno je da anteno postaviš vertikalno, ker ima Nanos vertikalno polarizacijo, dela brez problema brez vseh ojačevalcev. Ojačevalec mi je naredil zmedo, probal brez pa dela enkratno. res super. slika kot se šika, take še doma nimam, hehehe.

Navadna antena + dekoder iz mercatorja = sprejem vseh programov.

anteno usmeriš približno proti nanosu, potem pa na dekoderju pogledaš kakšen je sprejem na k51 in to je to.
super dela.


lp


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 14, 2010 21:30 
pozabil sem poivedat, če imaš anteno obrnjeno horizontalno potem ne dela nič, uspeh je samo v vertikalni postavitvi.

želim ti obilo užitkov pri gledanju programov.

lp


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 14, 2010 21:54 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Od kdaj je pa Nanos K51 vertikalen??


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 14, 2010 21:54 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Potlej si pač ujel Slavnik, ker le ta oddaja vertikalno na K51.
Nanos oddaja horizontalno - kateraga pač žal ne dobiš.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jun 14, 2010 23:02 
Hja, potem je pa moja lokacija v totalni crni luknji ali pa je antena neprimerna za moje razmere. Bi bila mogoce cisto navadna ribja kost boljsa?
Sem probal sedaj se postaviti vertikalno, z in brez ojacevalca in se vedno ne najde niti % signala. Ce bi vsaj kaksno sled o signalu nasel, bi potem se lahko rekel da bi s pomocjo boljse antene in ojacevalca kaj uspel, tako pa sem malo pesimisticen :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 15, 2010 6:47 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Zanimivo, da Slavnik kljub manjši moči, nižji nadmorski višini in slabšemu antenskemu sistemu seže dlje v Istro, kot Nanos.

To pravzaprav potrjuje moje mnenje, da je Slavnik kot točka popolnoma podcenjen. Namenjen je namreč samo za lokalno pokrivanje okoliških vasi.

@hrošč
Ti prvo preizkusi z neko anteno brez ojačevalca. Antena pa seveda mora biti za V band, tako da zajema tudi 51K. Ker je zgleda edina opcija Slavnik, poskusi z vertikalno polarizacijo. Za orientacijo poskusi sprejemati enega od analognih programov na 50, 55, 60, 69K. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 15, 2010 9:48 
Cudi me, da ne dobim niti analognega signala, niti sledi, ceprav smo z njo se nedolgo nazaj sprejemali analogne slovenske kanale v Zeleni laguni pri Porecu.
Ocitno ima Peli toliko boljso mikrolokacijo in vidljivost proti Slo, mene pa zakriva hrib in ocitno ni niti odbitega signala.
Ostane mi potem samo se, da staknem nekje eno navadno log. anteno in poskusim z njo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 15, 2010 22:48 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ma takole je težko kaj reči, lahko da se Nanos odbija in ob odboju obrača polarizacijo, sicers tem nimam kaj dosti izkušen, ker takrat ko sem to še fušal, nisem kaj dosti probaval na kontra polarizaciji.
Vsekakor pa imamo do decembra priliko, da z analognimi signali iz nekega oddajnika preevrimo sprejem, odboje, obrat polarizacije..., tu je pač laže, vidiš razliko v sliki.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jul 10, 2010 20:04 
Da zakljucim zgodbo..prakticno zastonj sem dobil anteno Gorenje Elrad 5023, ki ima najboljse ojacanje okoli 50 kanala, in se vedno ni nic naslo na kanalu 51. Tako da sem obupal nad slo signalom na moji lokaciji.
Bom pa to anteno verjetno vseeno ponucal, ker ima boljsi dobitek tudi brez ojacevalca in dobro lovi tudi italjane, pa tudi za kanal 28 bo verjetno zaradi blizine oddajnika ok.

Se enkrat hvala vsem za nasvete ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Avg 05, 2010 20:06 
Se posipam s pepelom. Na zgoraj omenjeno anteno Elrad 5023 in danes dodanim ojacevalnikom AMO45, sem ulovil slovenski mux na kanalu 51. Antena je usmerjena proti JZ, proti manjsi vzpetinici, torej lovim signal z odbojem. Antena je postavljena horizontalno, jakost/kvaliteta je kar 70/96%. Upam, da to ni samo trenutna muha in da bo jutri isto lovilo ko jo spravim na streho. Sem jo pa premikal okoli po terasi in je signal kar konstanten, mikrolokacija ne vpliva.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 115 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 13 4 5 6 712 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited