Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Maj 10, 2024 12:04

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 54 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 6 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 04, 2010 0:54 
Vsake pol ure sem dvigoval po cca 15cm. Popoldne ko signala ni bilo več sem vračal nazaj. Sicer precej hitreje, vendar nikakor nič.
Signal prihaja iz smeri Aviana (to je Piancavalo), vmes je torej cela Furlanija, Doberdobska planota in nekaj Krasa.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 04, 2010 7:11 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 16, 2004 13:13
Prispevkov: 574
Pri tako velikih razdaljah (zemeljski oddajnik-sprejemnik) je že pozicija 1m kritična, kaj šele 100m!
Očitno se signali odbijajo od tal in do sprejemne antene pride nekako v tem smislu ___----___----___----- po višini. Tudi sam sem imel priliko delati s italianskimi signali, mikro lokacija antene na 20 ali 10 cm kritičnega pomena in to predvsem po višini. Tehnični ima veliko iskušenj s tem, upoštevajmo ga predvsem v detajlih-tu je ključna rešitev. :idea:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 04, 2010 8:08 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
@pelke,
Kot razumem, si menda poskušal samo z dvigovanjem antene.
Iz lastnih izkušenj ti povem, da je lahko boljši rezultat če greš bližje zemlji.
Tako sem že imel primer, da sem našel optimalno sprejemno točko, ki je bila na vrtu, na višini, ki je bila manjša od 2m.

Sicer pa so ti problemi s sprejemom oddaljenih oddajnikov iz Italije znani in večinoma nerešljivi.
Najbolj izraziti so v poletnih mesecih in nastajajo zaradi segrevanja in ohlajanja zračnih plasti nad morjem.
Te plasti ustvarijo nekakšen valovod.
Potem pa je vse odvisno od tega, če si znotraj tega valovoda boš imel odličen sprejem, če si zunaj pa sprejema ne bo.
In pri tem ti ne bo pomagal nobeden antenski sistem ali ojačevalec.
Saj si tudi sam opazil, da signal pade tako drastično in hitro, kot bi izklopil oddajnik.

Še enkrat: počakaj jesen in italijanski vklop DVB-T bližje našim krajem.


Zadnjič spremenil Homer, dne Pe Jun 04, 2010 8:24, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 04, 2010 8:23 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Nekdaj sem imel 4 "ta velike Elradove ribje kosti" v formaciji 2 x 2 na rotatorju na precej veliki razdalji (cca 120H x 80cmV) - zaradi ožjih sprejemnih kotov. Pred tem sistemom pa eno samo tako anteno. Razlika pri sprejemu Italijanov 10km SV od Kranja je bila zelo velika, nekdaj je dnevno signal nihal od skoraj nič do solidne barvne slike, potem pa skorajda nič. Dolgotrajna nihanja so bila pa enaka, mislim na pojav izrednih pogojev, ko se je tudi nekaj tednov dalo gledati čisto nove programe. Ko sem ob eni taki situaciji postavljal anteno cca 5km JV od mene so bili tam v etru po večini povsem drugi, pri meni nikoli videni programi. Ko to vidiš, ti malo zablokira pamet in razširi območja mogočega.

@pelke Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 04, 2010 8:32 
Citiram:
@pelke,
Kot razumem, si menda poskušal samo z dvigovanjem antene.
Iz lastnih izkušenj ti povem, da je lahko boljši rezultat če greš bližje zemlji.
Tako sem že imel primer, da sem našel optimalno sprejemno točko, ki je bila na vrtu, na višini, ki je bila manjša od 2m.

Sicer pa so ti problemi s sprejemom oddaljenih oddajnikov iz Italije znani in večinoma nerešljivi.
Najbolj izraziti so v poletnih mesecih in nastajajo zaradi segrevanja in ohlajanja zračnih plasti nad morjem.
Te plasti ustvarijo nekakšen valovod.
Potem pa je vse odvisno od tega, če si znotraj tega valovoda boš imel odličen sprejem, če si zunaj pa sprejema ne bo.
In pri tem ti ne bo pomagal nobeden antenski sistem ali ojačevalec.
Saj si tudi sam opazil, da signal pade tako drastično in hitro, kot bi izklopil oddajnik.

Še enkrat: počakaj jesen in italijanski vklop DVB-T bližje našim krajem.
Homer, mislim da imaš v večini popolnoma prav, razen mogoče v višini.
pri meni imam veliko grmovja in dreves, tako da ?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 04, 2010 9:01 
Hvala Tehnični

Trenutno je signal na 37 kanalu MUXa-A Rai na nivoju 100%.
Sinoči pa ga sploh ni bilo.
Ravno ko to pišem je signal izginil, in se po nekaj minutah pojavil na cca 10%, in zdaj spet na 100%.

Ok Tehnični, Homer

Bom poskusil še horizontalno dve blu420plus.
Kaj pravita na kakšno medsebojno razdaljo naj ju postavim?

Kaj pa mogoče kot antene po horizontali.
Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 04, 2010 9:01 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Vseeno, ko se spuščaš, se zaklanjaš za te ovire in do tebe vedno bolj prihajajo le signali iz atmosfere, vse manj pa odboji - recimo, čeprav je lahko tudi obratno :)
Največkrat je pa tako, da meter od tal lahko najdeš točko, kjer je sprejem motečega signala minimalni, koristnega pa maksimalni in si zmagal. 10m nad streho je vse približno konstantno in ti res nič ne pomaga.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 04, 2010 15:16 
Ne grem več na streho.
Samo počistim vse, in pustim samo blu920, kot je bilo do seda.
Sicer bom redno poslušal kritike, toda kaj hočem.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Jun 04, 2010 17:18 
Od okrog 15e ure signala na 37 kanalu ni več.
Je pa odličen signal na 23 kanalu MUX-B Rai od cca 16e ure naprej.
Pričakujem da bo mogoče kasneje zvečer tudi na 64 kanalu Mux mediaset.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Jun 05, 2010 0:49 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Očitno ti ta tvoj sprejemnik namesto signala kaže neumnosti. Signal gotovo ne izgine, ker ne more iz 100% pasti na 0, pri sosedu pa gledajo, skratka najdi kak drug sprejemnik - najprej, potem pa anteno postavi na balkon ali še nižje.


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 54 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 6 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited