Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Pe Maj 10, 2024 16:23

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 59 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 5 6 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: antenski ojačevalec
OdgovorObjavljeno: Po Maj 31, 2010 20:44 
Živjo. Sem nov in bom uprašal :D

U glavnem doma imam strešno anteno in nanjo priklopljeni dve televiziji. In do sedaj sem imel gor priklopljen usmerjevalnik http://antene-zupancic.si/trgovina/cata ... cts_id/126

No kupil sem LG lcd 32 ki ima dvbt in je najdlo use digitalne kanale in potem so mi kanali kockali občasno. In sem hotu dat usmerjevalnik iz navadne tv na Lg in zgleda da sm ga skuru :oops: ker ko sem priklopil na lcd ni delal več usmerjevalnik. Najdu sem še da ima Lg ojačevalec in ga uklopil in tako sem dobil use kanale razen hrt ( imel pa sem moč signala 93%, kakovost pa 100%), vendar je še zmeri kockalo občasno. No in sedaj uprašanje kaj naj kupim al isti usmerjevalnik al ker drugi? Aja brez tega usmerjevalnik na navadni tv ne lovim nič druzga kot pa slo1 in 2.

No prosim za nasvete kaj naj nabavim da ne bo več slika kockala in da bo navadna tv spet use lovila :)

Hvala


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 31, 2010 21:04 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Kaj ste to prestavili usmernik ? Imate delilnik in kakšnega? Potegnite vse koaksialne kable iz usmernika in ga vključite v 220 V. Sveti sedaj zelena lučka na njem?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 31, 2010 21:08 
Živjo. Ja usmerjevalnik sem imel u sobi na navadni tv, in potem sem ga hotu dat u dnevno na Lcd in ko sem ga priklopil u dnevno ne sveti zelena lučka, probal sem tudi dat use kable ven pa ne sveti, mogče sem kaj kabel poškodoval ko sem ga vlekel iz omare :cry:

Drugače imam na drogu ene tri antene ki gre potem na podstrešje in tam je neka razdelilna ploščica kamor sem priključil oba kabla gor od tv-jev.

Sem bol amater tako da ne se jezit :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 31, 2010 21:20 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
V mnogih primerih je potrebno kadar se usmernik prestavlja na drug priključek poskrbeti, da je celotna pot od usmernika proti ojačevalcem zopet prehodna za 12 V. Namreč marsikateri delilnik je narejen tako , da ima prehodno samo en izhod in vhod proti anteni. In če pri takem delilniku zamenjamo smer ojačevalniki ne dobijo toka. Lahko pa da ste res vse skupaj skurili, čeprav ti usmerniki zdržijo tudi kurcšluse pri montažah


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 31, 2010 22:16 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Citiram:
Sem bol amater tako da ne se jezit :)
Za začetek bo že dovolj, če boš za tvoj "usmerjevalnik" uporabljal pravilno besedo usmernik. Da ne boš še kašnga "tv amaterja" zmedel... :wink: Skratka, gre za "škatlco", ki pretvarja napetost iz 220 na 12 V in po koaksialnem kablu napaja ojačevalec pri anteni...

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 31, 2010 22:52 
aha ok potem bo pa usmernik :)

In kaj sedaj? Kupim kaj istega ali obstaja kej boljšega? Predvsem se mi gre, da nebi lcd kockal-more bit oboje na 100% da ne kocka? tako moč kot kakovost?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Maj 31, 2010 23:02 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Itak, kupi istega, če je sploh "crknu"? Načeloma je dobr vsak usmernik, ki da ven 12 V. On samo napaja ojačevalec... Al ti slika kocka ali ne, je pa odvisno od ojačanja ojačevalca in anten. Lahko da imaš kakšne filtre na ojačevalcu in ti ne prepušča dobr kanalov, kjer so dig. muxi?! Vsekakor, če usmernik ne dela oz. je izklopjen, ne dela niti ojačevalec, kar "zaduši" vse kanale. Sicer pa tisto "škatlo" (odprto) na podstrešju lahko slikaš, da se vid, na kaj sploh imaš priključene antene...

BTW: Jaz imam uhf anteno (Iskra P-2845) kr na omari v stanovanju, proti Trdinovem vrhu imam zaprt pogled z bloki, vmes pa še kdaj spuščene žaluzije na oknu. Signala imam od 50% do max. 62% na LCD TV in nič ne kocka.

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Zadnjič spremenil R@v3Sp@c3, dne To Jun 01, 2010 22:02, skupaj popravljeno 3 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 01, 2010 7:26 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Ă


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne To Jun 01, 2010 7:50, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 01, 2010 7:38 
Pozdravljeni.
Ja brez priključenega usmernika pade moč signala na 50% in slika še zmeri kocka. Ma men kr velik kocka tko večkrat na minuto.

Hmm kaj potem je najboljše da pokličem kazga majstra da pogleda zakaj kocka in odpravi tole kockanje? Mal bo treba plačat sam kaj čmo, če ne znam sam :(


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jun 01, 2010 11:26 
a pozna kdo kako trgovino v lj, kjer lahko kupim omenjeni usmernik?


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 59 prispevkov ]  Pojdi na stran 1 2 3 4 5 6 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 45 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited