Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Po Maj 20, 2024 12:01

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 94 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 610 Naslednja

Kje vidiš rešitev te problematike?
Naj se lokalne postaje zdruĹľijo in naredijo svoj MUX 28%  28%  [ 5 ]
Damo jim dve, Ĺľe vzeti frekvenci. 6%  6%  [ 1 ]
Jim ne damo niè in naše oddajnike navijemo do konca. 67%  67%  [ 12 ]
Skupaj glasov: 18
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: TIVUITALIA @ k29
OdgovorObjavljeno: Po Avg 02, 2010 10:49 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Če Feb 02, 2006 3:05
Prispevkov: 1961
Citiram:
Citiram:
Kako na tej strani najti od kod recimo dobim TIVUITALIA na kanalu 29. Sprejem ja 10km SV od Kranja še na ravnini praktično vedno, včasih se malo zakocka, tipično pa brez problemov že od 2. maja. Probam sicer le vsakih par dni.
TIVUITALIA dobiš iz oddajnika na hribu Monte della Madonna - Teolo (PD), regija Veneto, provinca Padova.
Citiram:
Signal prihaja skoraj 30°severneje od Nanosa, ista smer od koder sem že davno tega lovil množico analognih italijanov.
Tudi smer se ujema, tko da bi bil lahko ta oddajnik, ki ima dig. muxe na k26 (Timb1B Dvb), k29 (Tv Italia Dvb), k39 (Tele Alto Veneto Dvb), k50 (Mediaset Dvb 1), k58 (Mediaset Dvb 2), itd. Seveda s tega oddajnika oddaja še kup analognih programov, nekateri na istem kanalu (mal zamekjena frekvenca) oddajajo tudi dig. signal: k30 (Reteveneta), k40 (Canale 5), k42 (Telepadova/7 Gold), k44 (Televenezia), k47 (Canale Italia), k52 (Italia 1), k59 (Retequattro)... (vir: OTG TV).
Slika

_________________
Smart 32"TV, net tv, Astra+HB, T2-IPTV, DVB-T... DX freak, SETI@Home member... F*** minimal, let's go techno! Rave on ;)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 02, 2010 10:56 
Citiram:
Na K29 sem našel nov italijanski mux... gre za TIVUITALIA z enim enakoimenskim programom, predvidevam da iz smeri Piancavallo (druga možnost je iz italijanskega dela Krasa).

A ni bila ta frekvenca namenjena hrvaškemu lokalnemu multipleksu, če se prav spomnim?
Jaz jo občasno lovim že od sredine junija.
Danes pa, ravnokar sem sakeniral 37kanal, in sem dobil čisto en drugi mux, kot je bil zjutraj. tukaj bi moral bit Mux RAI A, je pa:
TV7 Triveneta net
TV7 Azzura
TV7 Sport
TV7 News
TV7 Meteo
in še nakaj jih je, kot da bi bilo cca 35 programov v Muxu.
zelo čudno


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Re: TIVUITALIA @ k29
OdgovorObjavljeno: Po Avg 02, 2010 12:38 
Citiram:
Citiram:
Citiram:
Kako na tej strani najti od kod recimo dobim TIVUITALIA na kanalu 29. Sprejem ja 10km SV od Kranja še na ravnini praktično vedno, včasih se malo zakocka, tipično pa brez problemov že od 2. maja. Probam sicer le vsakih par dni.
TIVUITALIA dobiš iz oddajnika na hribu Monte della Madonna - Teolo (PD), regija Veneto, provinca Padova.
Citiram:
Signal prihaja skoraj 30°severneje od Nanosa, ista smer od koder sem že davno tega lovil množico analognih italijanov.
Tudi smer se ujema, tko da bi bil lahko ta oddajnik, ki ima dig. muxe na k26 (Timb1B Dvb), k29 (Tv Italia Dvb), k39 (Tele Alto Veneto Dvb), k50 (Mediaset Dvb 1), k58 (Mediaset Dvb 2), itd. Seveda s tega oddajnika oddaja še kup analognih programov, nekateri na istem kanalu (mal zamekjena frekvenca) oddajajo tudi dig. signal: k30 (Reteveneta), k40 (Canale 5), k42 (Telepadova/7 Gold), k44 (Televenezia), k47 (Canale Italia), k52 (Italia 1), k59 (Retequattro)... (vir: OTG TV).
@Ravespace, hvala za informacijo. Potrjujem da gre za ta oddajnik (glede na sprejem nekaj od omenjenih analognih programov). Ni slabo, da ga lovim (saj ga lovim kar dobro) ampak je na žalost Mediaset-B neuporaben, če je res na 58H (San Michele ga prebija, kljub temu da proti SM sploh nimam antene, sploh pa nobene vertikalne), RAI-A pa na tem oddajniku ni.

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 02, 2010 12:58 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
V Italiji so zagotovo še bolj zmedeni kot mi. Si sploh ne predstavljam kaj bo konec leta!?!?!?! Po eni strani bodo ukinjeni analogni signali, po drugi strani tudi ukinjeni MUX-i na dosedanjih kanalih... prava zmeda...
Zanimivo da na 61 kanalu sprejemam hkrati dva MUX-a
1. sploh edini delujoč je Ant6enna 3 Noredest s Piancavalla
2. ki mi deluje občasno, četudi imam anteno obrnjeno neposredno na oddajnik MUX RAI B s M.S. Michelle
No kot zanimivost pa naj povem da na anteno proti M.S.M. lovim (bolj slabo) na 27 ch TIM-ov MUX ki je tudi na M.S.M. na 58 kanalu.
Najbolj me motijo pa tisti DVB-H kanali 33 in podobni, saj ti niso v seznamu MUX-ov ki jim bo dodeljena kaka SFN?!?!?!?
Ă

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 02, 2010 13:16 
Meni na srečo LG LH serija ne sprejema DVB-H na 33... sem pa bil enkrat pri kolegu, ki ima Pioneer Kuro in sem se zaradi nepoznavanja čudil, od kje njemu Canale5 na k33 :roll:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Avg 02, 2010 14:22 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
A mogoče veš kakšne specifikacije tega DVB-H-?

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 03, 2010 13:03 
Pa saj to ni za verjet !

Z fracarovo anteno BLU920plus obrnjeno proti Piancavallu, nikakor za dobit Mediasetovih Muxov.
Danes sem spet šel na streho in sem to anteno malo vrtel, in ugotovil da se na 58 kanalu nekaj dogaja. Tako sem s kompasom usmeril anteno v oddajnik Teolo-Padova, in ni za verjet da je signal trenutno dokaj kostanten.
Pa še cel kup drugih programov na drugih kanalih sprejema s kar v redu kvaliteto. Bom zadevospremljal, in napišem tudi kanale in imena Muxov če mi bo uspelo.

:shock: :shock:
:?:
Pa še nekaj, od tam se na 64 kanalu oddaja D-Free Dvb
Iz Castaldie-piancavallo pa na istem kanalu Mediaset Dvb 2
:?: :?:

To pa ni tako velik kot med sprejemom.



RP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 03, 2010 13:20 
Odsoten

Pridružen: Ne Okt 03, 2004 14:49
Prispevkov: 827
Pa saj sem omenil, da imajo še vedno oz. imajo še večjo zbrko kot prej s temi kanali. le upamo lahko, da bo po switch-offu kaj bolje... :?

_________________
Biti ali ne Biti oz Bajti?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 03, 2010 14:43 
Seveda to je bi mux d UĂ


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Avg 03, 2010 15:43 
[quote="charly"]Seveda to je bi mux d UĂ


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 94 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 610 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited