Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 11:45

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 50 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 25, 2010 14:22 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Že samo informacija, da bodo vsak čas začeli z montažo 60 pretvornikov bi bila vsaj simpatična in bi mirne duše prestali kak mrk v upanju, da bo že jutri vse digitalno, 8 programov...
PS: To o 60 je pa čist konkretno res in upam, da nisem preveč povedal. Rekli so tudi, da bi do 1.12 lahko izponili zahteve.

Ja Homer, tega se ne da primerjati, dovoljenje bi bilo verjetno kriza, tako da obstaja ena sama varianta, slalom skozi ozko področje možnega, ki ga je treba s pametnimi potezami širiti. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka: Pozdravljeni
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 25, 2010 14:55 
Po pogovoru z g.Tehnicnim se pridružujem temu forumu kot eden izmed RTV-jevcev oziroma natančneje OZ-jevcev.

Za izpopolnjevanje naše storitve in podpore gledalcem, so nam v veliko pomoč ravno gledalci,monterij,itd. sami, ki nas s svojimi vprašanji informirajo o težavah in interesih glede DVB-T.
Ta forum, ki predstavlja specifično interesno skupino in postreže z mnenji, idejam ter navedenimi informacijami, kaže na dodatno možnost izboljšanja medsebojne informiranosti.

Menim, da velja poskusiti s podforumom za izmenjavo izkušenj 'na terenu'.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 25, 2010 15:32 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Vsekakor je dobrodošla izmenjava mnenj in dejstev ter napovedi dogodkov ipd. Takšnih vseslovenskih pa tudi takšnih malih, lokalnih.
In ker me nik predstavnika OIZ asocira na kartografijo lahko kot začetni primer izmenjave informacij navdem, da se tudi na sivih lisah, znamenite vijoličaste karte pokritosti Slovenije z DVB-T da uredit sprejem DVB-T.Sicer ne muhte , da pa se. Verjetno imajo pri vsem tem tudi RTV neke normative , kaj je še sprejemnljivo po njihovem za dober sprejem. Prav zanima me to. Prav všeč mi je tudi njihova spodnja sličica na podlagi katere nekemu naročniku poskušam najti ustrezno opremo. Kar nekaj vprašanj bi imeli verjetno vsi okrog teh podatkov, ki so tam napisani. Zelo koristna in nazorna zadeva. Mislim, da take nepolitične informacije če se že pojavijo in jih lahko nekdo servira na tem forumu absolutno ne bodo nikomur odveč.

Tu je bila slika, ki sem jo naknadno izbrisal.


Zadnjič spremenil Matjaž, dne Sr Avg 25, 2010 17:54, skupaj popravljeno 2 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 25, 2010 15:49 
Matjaž,
slika, ki si jo objavil, pa je že informacija internega zančaja (za RTV)!!! Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 25, 2010 16:21 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Zanimivo bi bilo vedeti, v kakšnem zaporedju se bodo postavljali pretvorniki. Se bo poskušalo doseči večje sklenjene cone z dobrim pokrivanjem, ali se bo postavljalo malo tu, malo tam?

Po mojem bi bilo zelo smiselno, če bi se lahko v določenih območjih (vse, kar pokriva nek oddajnik in analogni pretvorniki, ki se napajajo z njega) dokončalo digitalno pokrivanje in se tam tudi na glavnem analognem oddajniku namesto programa oddajalo statično sliko z opozorilom o prehodu na digitalno že nekaj tednov po postavitvi digitalne. V območjih stran od Italije bi lahko počasi ugašali tudi analogne pretvornike (blizu Italije jaz zaradi ščitenja frekvenc ne bi ugašal nič analognega dokler se ne ve končne razdelitve frekvenc po ASO in praznenju kanalov 61-69). Tako, da bi za konec ostalo samo še nekaj glavnih analognih oddajnikov (recimo Pohorje, Krvavec, Nanos), ki bi oddajali program in ne opozorilni tekst, pa še te brez delujočih pretvornikov.

Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 25, 2010 16:48 
Resničnost precej odstopa od idealnega poteka, kakor ga opisuješ.
Nabor lokacij za DVB-T oddajanje je bolj skladen z velikostmi servisnih področij teh lokacij in ne s sistemom pretvorniških verig.
Glede vrstnega reda opremljanja pa približno takole:
-dobava operme prihaja 'po kapljicah' (to je najbolj zoprno) Pa še vrstni red teh kapljic ni ravno idealen.
-na vsaki lokaciji je potrebno zagotoviti vse pogoje za motažo (uskladiti je treba delovanje več ekip)
-pred zagonom DVB-T oddajnika je včasih potrebno kje prej preglasiti kakšnega analognega
-nekatere lokacije so v snegu težko dostopne oziroma za montažo nedostopne (saj je avgust, ampak čez dva meseca je lahko ponekod zograj že kakšen sneg), zato se tam bolj mudi

Torej, si lahko zdaj predstavljaš določanje vrstnega reda motaže? :?

Včeraj smo z meritvami preverili Idrijo-1, danes pa Litijo. Z uradno objavo na spletu bomo pa še kakšen teden počakali.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 25, 2010 18:00 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: So Jan 02, 2010 20:14
Prispevkov: 254
Citiram:
Matjaž,
slika, ki si jo objavil, pa je že informacija internega zančaja (za RTV)!
Nisem vedel. Sem jo zbrisal. Sliko sem pač dobil po emailu, ne da bi jo kakorkoli iskal ali zahteval. Je pa res, da sem spregledal oziroma ne vem ali se potem ta tema sploh odvija znotraj zaprte skupine monterjev in poznavalcev???Že zaradi napisanega naslova lokacije jo ne bi objavil na odprtem forumu.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 25, 2010 18:05 
Odsoten

Pridružen: Po Feb 23, 2004 7:55
Prispevkov: 1313
Iskal sem podatek, na koliko procentov končne oddajne moči trenutno oddajajo, npr. na Krvavcu. Potem bi si lažje predstavljal, kakšen sprejem bo po dnevu X. Seveda za MUX-B. Trenutno mi z navadno staro sobno teleskopsko anteno brez ojačanja kaže oba signala 37 in 64 na cca. 25% LG-jevega prikaza jakosti signala. To je dovolj za konstantno sliko brez kockanja.

Ali pa da bi enkrat ponoči za pol eno uro vklopili moč do konca. Takrat bi vsak lažje preveril, ali potrebuje postavljati ali kupovati nove sobne ali pač zunanje antene....


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 25, 2010 18:47 
Hej fantje, sem za!

Nekoč cca 2 do 3 leta nazaj, ko je TRSTELJ še bil eksotika na DVB-t, in ni bilo signala, sem si dovolil poklicat na oddajnike in zveze. Kako so se mi zahvaljevali, in prosili da naj jim javljam napake in opažanja.
Zato mislim da njih ne smemo mešat z ljudmi ki udobno sedijo v stolčkih, in si zaželijo novosti. No saj s problemi se pa bodo drugi ukvarjali.

RP


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Avg 25, 2010 18:51 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
@Bob,
MUX-B se sicer nahaja na objektih OZ in koristi del tehnologije (antenske sisteme, elektriko, klimatizacijo, .....), nima pa RTV nič z upravljanjem, vzdrževanjem, in nadzorom njihovih oddajnikov.

Sklepam pa, da oddajniki delajo s polno instalirano močjo


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 50 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited