Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Po Apr 29, 2024 9:28

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 52 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 6 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 10, 2011 15:06 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Si poskusil zbrisati celo listo in avtomatsko iskanje?

Problem je skoraj zagotovo na oddajni strani. Lahko ima isti ID (kot je bilo pri TV3 / Info TV) ali kaj podobnega. TV zagotovo ni alergičen na K37 :)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 10, 2011 16:55 
Odsoten

Pridružen: To Maj 20, 2008 17:25
Prispevkov: 87
bbenci2, če ti vsi ostali TVeji in STBeji najdejo in predvajajo 37 kanal, W4000 pa ne, potem je napaka na W4000.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 10, 2011 17:43 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Potem očitno je napaka na vseh W4000, ker problem je na 32W4000 in 40W4000. Bom reskiral in posodobil FW, ampak moram najprej dobiti Memory Stick.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 10, 2011 18:34 
Citiram:
Citiram:
Citiram:
A kdo mogoče sprejema K37 na Sony LCD TV-ju serija W4000?
Zakaj sprašuješ ? Ali imaš težave ? Meni na K37 dela MUX A, ampak prihaja do občasnih motenj..

Humaxboy
Zato, ker imam jaz problem z W4000. Ne najde mi nič na K37, pa čeprav je signala kot toče. Govorim seveda za regijo vzhod, kjer oddaja na K37 lokalna TV. Vsi ostali TV-ji in STB-ji mi pa najdejo.
Torej potem ni problem pri TV-ju, ampak pri oddajni strani.

A ti je poskeniral K37 tudi pred posodobitvijo FW-ja na TV-ju?
Je, tudi pred posodobitvijo in po njem...Je pa res, da npr. shranim CH45 programe potem pa da Auto update in čez čas vedno namesto 45 imam v spominu CH37. Kot da bi bili močnejši, čeprav je v resnici cca 10 dbuV
slabši ...

humaxboy


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 10, 2011 20:27 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Potem verjetno jaz s posodobitvijo ne bom odpravil težave :?

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Jan 10, 2011 23:39 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
To temo smo itak fulrazsul, zato bom še jaz andaljeval.
@janton če že pišeš o nekvaliteti napiši kaj te moti, pomaranča efekt okrog napisov. Zanimivo je, kako ta efekt precej odpravi MPEG postfiltriranje in kako obupno ga povdarijo nekateri filtri kot je recimo ostrenje. skratka na nekaterih kombinacijah STB in TV se da narest praktično brezhibno ali strašljivo sliko - samo z dvema nastavitvama.

Itak se pa iz grafov lepo vidi, da imamo ful razsut Mux, Slo1 do 3 v enem preveč omejenem statsističnem muxu, nato Pop in A v drugem, pri čemer me moti prehudo inicialno stiskanje statične slike, kar se pozna v omenjenem pomaranča efektu. Nato imam statični Vaš kanal in povsem svoj VBR Info kanal. Največ prostora ap posvečamo ničlam, 22 do 30% muxa. To bi res veljalo kritizirati, ali ap tudi ne.

Sicer pa postavi si ži enkrat anteno za Dobrač, ko boš pol ure gledal obe avstrijski skrpucali, boš vriskal ko Kekec, ko boš šreklopil na K37. Tam so največkrat vsi programi na maksimumu, ki je 3,5Mb/s, kar je podobno kot Vaš kanal. To je sramota.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jan 11, 2011 7:54 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Pravzaprav ni kaj kritizirati in je vse logično......
Tistih 22-30% MUXa je prazno zgolj v regiji Center, ki ima en program manj.
Upoštevati je treba, da se MUX "zlaga skupaj" na različnih lokacijah in zato ne more biti kompleten MUX statističen.
Tako se npr Primorka in TV Koper dodajata na Nanosu in temu primerno morata imeti dovolj prostora.
Ker to ne more biti v statističnem MUXu, je potem vseeno, če je VBR ali CBR, saj mora biti rezerviran prostor za max bitrate.
Res bi lahko vse skupaj zlagali v Ljubljani, a očitno gre za pomanjkanje tehničnih zmogljivosti.
To pomeni, da bi morali v Ljubljano pripeljati po linku signal iz Kopra, Gorice in Maribora, nato pa iz Ljubljane proti Krvavcu in dalje morali pošiljati tri različne MUXe.
Morda bo en dan tudi tako, a za sedaj je tako kot je......

Kvaliteta slike?
Res bi lahko bila boljša, a primerljiva s sosedi. Kvaliteta se zboljšuje, kot se produkcija vedno bolj digitalizira in se zamenjuje oprema.
Konvertiran analogni PAL je "smrt" za kvaliteto slike. Žal je marsikateri prenos še vedno narejen analogno.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jan 11, 2011 9:34 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Kritiziral sem, da je del muxa prazen, kar tudi na primorskem je, saj ima en sam dodatni program, prostora je pa za 2.
Drug razlog za kritiko je pa nevključenost Infota (kot idealnega za to) v vsaj enega od statističnih paketov, če se že ni moč zmeniti za skupni paket vseh programov, ki se skupdajejo v Lj. Pa OK, če ni opreme oziroma je takole lažje, razumem, samo dajte potem vsakemu paketku še po 1Mb predvsem pa naj dvignejo inicialno kakovost, da ni vse pomarančasto okrog napisov. Posebej to opažam na Pop-u med 24-ur.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jan 11, 2011 10:04 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Tudi za Info TV so najbrž tehnični razlogi. Ă


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: To Jan 11, 2011 10:30 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
O Info TV sploh ni potrebno razpravljati o kvaliteti slike. Vsi vemo, da so zaključili postopek prisilne poravnave, tako da so jim sedaj odpisali del dolgov in upajo, da bodo poslovali pozitivno. Ko bodo res, pa bo mogoče kaj denarja za opremo.

Roko na srce: jaz sem s sliko Info TV zadovoljen. Itak je najkvalitetnejša studijska produkcija in tam je po večini statična slika.

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 52 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 6 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 45 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited