Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je Ne Apr 28, 2024 21:59

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 59 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 6 Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 24, 2010 14:43 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
APEK je v svojem forumu napisal, da predvidoma do jutri oddajajo s polovično močjo.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 24, 2010 15:01 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
-3dB praktično nihče ne bi smel zaznati.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 24, 2010 17:45 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Po Jan 19, 2004 16:46
Prispevkov: 203
Boč bodo pa spremenili ko bo polno snega da da se nebo dalo zunaj kaj porihtat tipično Slovensko.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 24, 2010 17:58 
Odsoten
Moderator

Pridružen: Pe Okt 21, 2005 11:39
Prispevkov: 2518
Saj ne rabiš ni porihtavat anteno, če je širokopasovna :D

_________________
WaveFrontier T90
Samsung UE40ES6710 Smart TV
PHILIPS DTR3442B DVB-T2
Telemach DVB-C


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 24, 2010 18:02 
Odsoten
Uporabniški avatar

Pridružen: Po Jan 19, 2004 16:46
Prispevkov: 203
Jaz imam pri sebi za naredit določene spremembe zato pa čakam da gredo na ta njihov 27K pa upam da bodo potem pustili nekaj časa tako.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 24, 2010 19:32 
Nevem, kdo mi bo vse te stroške poplačal, ki jih mam z temi spremembami, Verjetno bo potrebna nova antena (ali kaj?), ker sem brez signala sedaj iz pohorja. :evil:


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 24, 2010 19:45 
Odsoten

Pridružen: To Jun 03, 2008 17:29
Prispevkov: 1210
Predvsem poglej, če ima ojačevalnik ali kretnica, kamor je antena priključena, več vhodov. Mogoče na tistem ne prepušča nizkih kanalov ali K27.

Pa še smiselno je počakati nekaj dni, da se še ostali oddajniki (Plešivec,...) prestavijo na K27. Takrat bo sprejem nazaj pri tistih, ki so do zdaj (nevede) sprejemali zaradi signala z večih naenkrat.


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 24, 2010 22:29 
Danes očitno oddaja odd.Pohorje Ch27 z zmanjšano močjo (tudi na Ch67 se opazi znižan signal). Se pa pojavlja nova (pričakovana) težava, saj bo v bodoče težje nastaviti enotno lego antene za MUX A in B. Velika frekvenčna razlika med kanaloma prinese svoje (res škoda za nesmiselno porabljen CH37 !)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Sr Nov 24, 2010 22:42 
Kljub znižanemu nivoju CH27 na strehi, je signala MUX-A v pritličnih prostorih za cca. 3-5 dB več kot prej Ch66, kar za sobne antene ni zanemarljivo (razdalja 55 km od oddajnika - vzhod)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Če Nov 25, 2010 0:52 
Citiram:
Kot je ze prej peterdoo napisal, bi znalo biti problem tudi na oddajnih antenah, ce so le te narejene za visoki V band. Zdaj pa preko istih sevajo se na nizkem delu IV banda.
Kolikor jaz vem, je oddajni antenski sistem na Pohorju širokopasovni. Na nizkih frekvencah bi naj deloval celo bolje. Pa v kablih do antene (dva kabla preseka podobnega kanalizacijski cevi, verjetno cca 100 m dolžine) je zagotovo manj izgub.
Citiram:
-3dB praktično nihče ne bi smel zaznati.
Iz primerjave, ko so še na 66. kanalu oddajali z 1 kW oddajnikom, potem pa z 2 kW oddajnikom, kjer je prav tako šlo za razliko 3 dB, ti lahko zagotovom, da je vsaj "pri meni" razlika bila drastična. Saj uporabno je bilo oboje, a pri 1 kW oddajniku so že kapljice vode na anteni lahko povzročile izpad sprejema. Pri 2 kW podobnih težav ni bilo.

Kako je zdaj, ne vem. Mamo sem po telefonu komaj uspel prepričati, da je na daljincu stisnila 'i' in potem v kakšnem 6. poskusu uspela prebrati, da je kvaliteta na 66. kanalu sedaj neuporabnih 11-13% - verjetno iz Boča, morda Pečarovec ali nemara celo Plešivca. Je rekla, da bo do sobote, ko bom predvidoma sam uredil nastavitve sprejemnika, pač analogno gledala. Še dobro, da so se menjave kanalov spravili delat pred izklopom analognega oddajanja.

Aleš


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 59 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja 1 2 3 4 5 6 Naslednja

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited