Telstar

Forum o satelitski, kabelski, zemeljski in IP TV
Danes je So Apr 27, 2024 23:26

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana




Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 19, 2010 12:14 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Pri sosedi z metersko logaritemco s predojačevalnikom na podstrehi skozi stensko okence preverim sprejem in mi potegne Učko, EVM 20dB na obeh kanalih, maksimum na istem mestu. Odločim se za Elradovo UHF anteno, ki so jo delali za Philipsa (ima jo tudi Fracaro) Blankom U3743 dolžine cca 1,5m z AMO predojačevalnikom. Včeraj grem na montažo in se sprejemnik komaj zalocka. Anteno dam ven iz podstrehe na južno fasado in še vedno nič uporabnega. Probam še enkrat z logaritemco in sprejem za silo mogoč.
Prvič se mi je pri digitalni zgodilo, da boljša antena daje slabše rezulate. Elradova antena mi je sicer dajala več signala, EVM pa nikakav. Antena je bila na višini od koder je prost pogled čez vas proti Učki, ki pa ni optično vidna.
Sranje, preverjanje sprejema torej ni stvar petih minut z eno logaritemco.

PS: Sem imel pa srečo, z logaritemco sem za silo dobil Učko K28, Krim in oba V polarizirana kanala iz mojega repetitorja za Dobrač oddaljenega cca 200m v skoraj isti smeri. Vsi signali razen K28 superca, antena seveda H polarizirana.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Zadnjič spremenil Tehnicni, dne So Nov 20, 2010 23:03, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 19, 2010 15:02 
Odsoten
Ponudnik

Pridružen: Po Jan 19, 2004 20:30
Prispevkov: 485
Problem je v predojačevalnikih pomoje.
Vrži oba ven in primerjaj ponovno.

_________________
Alergičen na športne kanale


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 19, 2010 21:44 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Močno dvomim, resda prihaja iz 38km oddaljenega Krima precej signala, a to ne more biti razlog. Enak ojačevalnik imam doma na vrtljivi in se super obnaša. Ă

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Pe Nov 19, 2010 21:53 
Odsoten

Pridružen: Sr Nov 15, 2006 18:34
Prispevkov: 3132
Verjetno se ni zgodilo nič čudežnega...
Morda gre za kakšne bližnje odboje, ki jih jagica z več stranskimi snopi ni dobro "prebavila"
Morda gre zgolj za slabšo impedančno prilagoditev,
Morda si sam razglasil anteno, ker je bila preblizu zidu okna žleba ,..., logaritemslka pa ni tako občutljiva ....
in še xxx drugih možnosti ....


Na vrh
   
OdgovorObjavljeno: So Nov 20, 2010 17:32 
Citiram:
Pri sosedi z metersko logaritemco s predojačevalnikom na podstrehi skozi stensko okence preverim sprejem in mi potegne Učko, EVM 20dB na obeh kanalih, maksimum na istem mestu. Odločim se za Elradovo UHF anteno, ki so jo delali za Philipsa (ima jo tudi Fracaro) dolžine cca 1,5m z AMO predojačevalnikom. Včeraj probam nacentrati in se sprejemnik komaj zalocka. Anteno dam ven iz podstrehe na južno fasado in še vedno nič uporabnega. Probam še enkrat z logaritemco in sprejem za silo mogoč.
Prvič se mi je pri digitalni zgodilo, da boljša antena daje slabše rezulate. Elradova antena mi je sicer dajala več signala, EVM pa nikakav. Antena je bila na višini od koder je prost pogled čez vas proti Učki, ki pa ni optično vidna.
Sranje, preverjanje sprejema torej ni stvar petih minut z eno logaritemco.

PS: Sem imel pa srečo, z logaritemco sem za silo dobil Učko K28, Krim in oba V polarizirana kanala iz mojega repetitorja za Dobrač oddaljenega cca 200m v skoraj isti smeri. Vsi signali razen K28 superca, antena seveda H polarizirana.
Nekaj podobnega se je mi danes zgodilo..brez predojačevalca v sami anteni mux a in b na Sljemenu skoraj nič ne zakockata, na mašinki pokaže 43-44dbuV. Dam predojačevalec notri v anteno (malošumni), mašinka pokaže 47 dbuV, programi pa kockajo kot za šalo, signal pa zelo "nervozen"...Razočaran. Imam pa očitni UHF ojačevalec z UHF vhodom (enostopenjski), skrit pod streho in programi delajo bp.

humaxboy

p.s. a je mogoče potrebno počakati, da izključijo analogne oddajnike ker eden od njih udarja notri, krvavec vidim s prostim očesom?


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: So Nov 20, 2010 23:00 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Nekaj imaš narobe, predojačevalniki imajo ojačabje med 15 in 20dB, tebi pa signal naraste samo za par dB. Kaj je narobe pa kdo ve, da nimaš 12V ojačevalnik in 5V napajanje.

Sicer sem pa danes v naslovni temi omenjeno anteno z istim predojačevalnikom zmontiral na južno fasado v isti vasi in je dala nekaj dB boljše rezultate kot logaritemca (nivo in MER).

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 22, 2010 7:33 
Citiram:
Nekaj imaš narobe, predojačevalniki imajo ojačabje med 15 in 20dB, tebi pa signal naraste samo za par dB. Kaj je narobe pa kdo ve, da nimaš 12V ojačevalnik in 5V napajanje.

Sicer sem pa danes v naslovni temi omenjeno anteno z istim predojačevalnikom zmontiral na južno fasado v isti vasi in je dala nekaj dB boljše rezultate kot logaritemca (nivo in MER).
Sem se narobe izrazil : 43-44dbuV sem imel z navadnim ojačevalcem, na predojačevalcu pa piše 12V, 14 db, tako da se nimam kaj zmotiti..je pa res malošumni, le 1,4 db.

Počakam odklop analogije, K38 na Kumu imam skoraj 80dbuV.

LP Humaxboy


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 22, 2010 8:07 
Odsoten
Site Admin
Uporabniški avatar

Pridružen: Sr Nov 26, 2003 9:37
Prispevkov: 10537
Meni pri v prejšnjem postu omenjeni situaciji instrument niti ne zalocka K37, spekter idealna kocka, antena vidi Krim, ko pa dam signal na Strongov STB pa slika BP, kvaliteta in signal zabita.
Kdo ve kaj je pri tebi problem. Kako Kum 80dB, ali nisi iz Kranja.

_________________
10km SV od Kranja (na robu ravnine ob vznožju Krvavca) koordinati 14.45386 in 46.26856
Home made sprejem DVB-C Krim
Ati Radeon HD 4350 ful HW h.264 dekodiranje (0% CPU)


Na vrh
   
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: Po Nov 22, 2010 10:37 
Citiram:
Meni pri v prejšnjem postu omenjeni situaciji instrument niti ne zalocka K37, spekter idealna kocka, antena vidi Krim, ko pa dam signal na Strongov STB pa slika BP, kvaliteta in signal zabita.
Kdo ve kaj je pri tebi problem. Kako Kum 80dB, ali nisi iz Kranja.
Ja kranj, 80 db z običnim ojačevalcem...imam pač vse odprto proti tisti strani, zato uletava tudi Sljeme tako dobro..

LP igor


Na vrh
   
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo  Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC+02:00 Evropa/Ljubljana


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 47 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu
Ne morete dodati priponk prispevkom

Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Limited